Kopš pagājušā gada rudens, kad Zinātnes centra VIZIUM ēka tika nodota ekspluatācijā, turpinās aktīvs darbs pie eksponātu izstrādes un montāžas, kā arī tiek labiekārtoti ofisi, konferenču zāle, kafejnīca, noliktavas un citas koplietošanas telpas, kurās pakāpeniski tiek piegādātas un uzstādītas mēbeles, lai jau vasarā uzņemtu Zinātnes centra pirmos viesus.

Kā vienu no nozīmīgiem pēdējā laika papildinājumiem jāmin krāsainās sienas, kas lielo telpu blakus Bērnu galerijai sadala četrās mācību klasēs, kurās jau pavisam drīz norisināsies interešu izglītības nodarbības. Tāpat ir iekārtota kafejnīcas telpa, kurā uzņēmums SIA ''Sandrī'' nodrošinās gardas maltītes gan Zinātnes centra apmeklētājiem, gan ofisu darbiniekiem, kā arī ikvienam, kurš vienkārši vēlas papusdienot, jo ieeja kafejnīcā būs arī no terases, ne tikai caur Zinātnes centra telpām.

Turpat blakus kafejnīcas zonai atrodas konferenču zāle, kurai arī jau ir piegādāti krēsli un galdi. Zinātnes centra konferenču zāle ir visnotaļ universāla, jo no vienas lielas telpas to ir iespējams sadalīt trīs mazākās konferenču zālēs jeb apmācību telpās ar bīdāmu, skaņas izolējošu sienu palīdzību.

Aktīva rosība notiek arī Zinātnes centra ofisu telpās, kas paredzētas Digitālā centra administrācijai. Tās pakāpeniski tiek piepildītas ar mēbelēm – darba galdiem, krēsliem, savukārt noliktavas telpās uzstādīti apjomīgi plaukti. Iznomātajās ofisu telpās jau saimnieko uzņēmumi SIA ''Azeron'' un SIA ''Galantus'', kas jau pavisam drīz sagaidīs arī savus kaimiņus SIA ''Sandrī'' un Ventspils Digitālā centra administrāciju.

Tāpat turpinās darbs pie eksponātu izstrādes un montāžas – līdz šim uzstādīti astoņi eksponāti, kas tapuši projekta ''Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas - Next Generation Micro Cities of Europe'' ietvaros. Piemēram, šie eksponāti ļaus apmeklētājiem iejusties šāvēja, snovbordista un futbolista lomā, uzzinot par spēku un citiem fizikas likumiem, kas sportu padara aizraujošu un ietekmē sportista sniegumu.

Savukārt decembrī tika piegādāti vēl trīs eksponāti, kas izstrādāti prioritārā investīciju projekta ''Izglītības kvalitātes uzlabošana dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomā'' ietvaros: ''Smadzeņu viļņi'', kurā uz caurspīdīga ekrāna ir attēlota smadzeņu un to daivu vizualizācija, ko apmeklētāji ar roku kustībām gaisā var grozīt un kustināt, norādot uz konkrētu smadzeņu daļu, par kuru vēlas uzzināt vairāk; ''Virtuālās realitātes nobrauciens'' sagādās apmeklētājiem asas izjūtas un nebijušas emocijas, ļaujot izjust braucienu pa amerikāņu kalniņiem, atrodoties turpat Zinātnes centrā; ''Virtuālais ceļojums'' sniegs iespēju kopā ar draugiem doties virtuālā pastaigā pa labirintiem, mēģinot atrast izeju no tā. Šobrīd turpinās darbs pie Veselīga dzīvesveida galerijas eksponātu uzstādīšanas un programmēšanas.

Plānots, ka Ventspils Zinātnes centrs ''VIZIUM'' savas durvis pirmajiem viesiem vērs jūnijā.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -7
  Renars Z 14.01.2022, 14:10:15

  Vajag uzrakstu, kad brauc Ventspilī iekšā - Next Gen Micro City.

 • -3
  Bārnijs Ross 14.01.2022, 15:29:35

  Virtuālās realitātes nobrauciens'' sagādās apmeklētājiem asas izjūtas un nebijušas emocijas, ļaujot izjust braucienu pa amerikāņu kalniņiem, atrodoties turpat Zinātnes centrā - apkopējiem būs ko darīt.

 • -3
  Marta P 17.01.2022, 15:03:05

  varētu padomāt, ka tādos braucienos visiem paliek nelabi. Ja ar organismu viss labi, un vestibulārais aparāts darbojas normāli, tad nelabumu nav. Ja ir kādas indikācijas, ka labi nav, tad nevajag doties šādos piedzīvojumos. Cilvēkam tomēr pašam ir jāpavērtē sevi, ko var un ko nevar, pašam par sevi atbildība jāuzņemas.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: