Tēma: Zinātnes centrs

 • VIZIUM aicina iepazīt Visumu kopā ar Lego Space 0

  Kurš zina, kas slēpjas nebeidzamajā un tumšajā Visumā? Ir veids, kā to noskaidrot! Ventspils zinātnes centrs VIZIUM sadarbībā ar LEGO® aicina jauniešus un ģimenes ar bērniem uz aizraujošām un izglītojošām nodarbībām “Iepazīsti Visumu ar Lego Space”, kur, darbojoties ar jauno LEGO® Space kolekciju, būs iespēja uzzināt daudz interesantu faktu par kosmosu.

 • Maijs zinātnes centra VIZIUM darbnīcās būs “Sajūtu mēnesis” 0

  Maijā Ventspils zinātnes centra VIZIUM radošajās darbnīcās ikvienam interesentam būs iespēja izzināt taustes, redzes, dzirdes un ožas saikni ar apkārtējo pasauli. Radoši darbojoties, tiks sajusta pasaules smaržu dažādība, izprasta skaņas izplatīšanās, veidota optiskā ilūzija, pārbaudīts lietu trauslums, iegrimstot neaizmirstamā sajūtu piedzīvojumā.

 • Martā zinātnes centrs aicina uz radošajām darbnīcām 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu interesentu marta nedēļas nogalēs apmeklēt radošās darbnīcas, kurās atraktīvā veidā būs iespēja uzzināt vairāk par bišu dzīves ciklu, meža augiem un dzīvniekiem, kā arī ligzdu uzbūvi, savukārt Lieldienu brīvdienās tiks iepazīta krāsu zinātne un ripinātas olas, izmantojot interesantus STEM risinājumus.

 • VIZIUM notiks tematisks pasākums pieaugušajiem ''Kokteiļi un zinātne'' 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina visus pilngadīgos interesentus pavadīt 16. februāra vakaru tematiskā pasākumā “Kokteiļi un zinātne”, kas šoreiz būs veltīts sajūtu, emociju un maņu izzināšanai caur dažādām izglītojošām, atraktīvām, izklaidējošām un radošām aktivitātēm.

 • Janvāris zinātnes centrā būs ''Atklājumu mēnesis'' 0

  Jaunā gada pirmais mēnesis Ventspils zinātnes centra VIZIUM radošajās darbnīcās būs veltīts būtiskiem atklājumiem - ikvienam interesentam kopā ar ģimeni un draugiem būs iespēja radošā veidā uzzināt, kā darbojās pirmie automobiļi, kad tika izveidotas pirmās raķetes, kādi bijuši robota attīstības posmi, kā arī, kādas iespējas radušās, pateicoties hidraulikai.

 • Decembris zinātnes centra VIZIUM darbnīcās būs ''Radošais ziemas mēnesis'' 0

  Gada izskaņā Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina kopā radīt svētku sajūtu radošajās darbnīcās, kas norisināsies ziemas tematikā. Ģimenēm būs iespēja uzrakstīt slepeno vēstuli Ziemassvētku vecītim, uzzināt vairāk par sniegu, izveidot citādāku sniega cietoksni, darboties pikseļu mākslā, kā arī ceļot uz 2024. gadu ar gudro vilcienu.

 • Viziuminārs par atjaunīgās enerģijas jautājumiem būs skatāms arī tiešraidē 3

  Ventspils valstspilsētas pašvaldība un Ventspils Brīvostas pārvalde sadarbībā ar biedrību “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” šo piektdien, 10. novembrī, no plkst. 10.00 Ventspilī, zinātnes centra “VIZIUM” telpās organizē viziumināru “Atjaunīgā enerģija Latvijas ekonomikai. Vai saules un vēja parki Latvijā samazinās maksājumus par elektrību?”.

 • VIZIUM notiks pasākums pieaugušajiem ''Mistika un zinātne'' 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina zinātnes entuziastus, mistikas piekritējus un ikvienu piedzīvojumu meklētāju piedalīties tematiskā pasākumā pieaugušajiem “Mistika un zinātne”, kurā pozitīvā gaisotnē tiks atklāti melnās kastes iemītnieki, ilūziju un noziegumu mistērijas, maģisko triku noslēpumi, kā arī pārbaudītas zināšanas mistiskās prāta spēlēs.

 • VIZIUM aicina pavadīt spocīgu pēcpusdienu ''HaloVIZIUM'' pasākumā 0

  Līdz ar rudeni pienācis arī Visu svēto dienas priekšvakars jeb Halovīns, tāpēc Ventspils zinātnes centra VIZIUM raganiņas aicina visus mazos un lielos mošķus pavadīt Halovīna pēcpusdienu spocīgi radošā noskaņā, apmeklējot tematisku pasākumu ''HaloVIZIUM''.

 • Zinātnieku naktī aicina uz radošajām darbnīcām ''Kosmosa izpēte'' 0

  Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās “Kosmosa izpēte”, kas norisinās Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros. Darbnīcās būs iespēja uzzināt vairāk par zvaigznēm un meteorītiem, izmantojot dažādus digitālos rīkus, kā arī apgūt apģērbu apdrukas tehniku, kas sniedz iespēju apdrukāt audumu mājas apstākļos.

 • Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs piedāvā aizraujošas bezmaksas nodarbības 0

  Sākoties jaunajam mācību gadam, atsākas arī Ventspils zinātnes centra VIZIUM Jauno dabaszinātņu pētnieku centra bezmaksas nodarbības, kuru mērķis ir parādīt skolēniem un jauniešiem, ka zinātne var būt interesanta un aizraujoša. Pirmajā nodarbībā kopā ar “Laboratorium Zinātnes skolu” meklēsim atbildes uz jautājumu “Kāpēc mācīties STEM?”.

 • Jauns mācību gads – jauni piedzīvojumi ar klasi Ventspils zinātnes centrā VIZIUM 0

  Neatņemama skolas gaitu sastāvdaļa ir skolēnu ekskursijas, kas sniedz iespēju kopā ar klasesbiedriem doties dažādos izzinošos un jautros piedzīvojumos, kuri paliks atmiņā vēl ilgi pēc tam, kad skola būs pabeigta. Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina visus zinātkāros skolēnus pavadīt neaizmirstamu dienu izzinot, atklājot, priecājoties un aizraujošā veidā apgūstot jaunas un noderīgas zināšanas.

 • Notiks ''Mazo pētnieku darbnīcas'' pirmsskolas vecuma bērniem 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina pirmsskolas vecuma bērnus piedalīties ''Mazo pētnieku darbnīcās'', kurās, spēlējot spēles, rotaļājoties un iesaistoties dažādās jautrās aktivitātēs kopā ar smaidīgajiem pasniedzējiem, būs iespēja ne tikai lieliski pavadīt laiku, bet arī apgūt jaunas prasmes un zināšanas. Nodarbības notiek katru sestdienu un svētdienu!