Tēma: Zinātnes centrs

 • Martā VIZIUM piedāvās jaunas zinātnes šova un radošo darbnīcu tēmas 0

  Labākais veids, kā iepazīt zinātni un izprast sarežģītas lietas, ir jautrā un atraktīvā veidā – caur zinātnes šoviem, eksperimentiem un praktisku darbošanos. Martā zinātnes centra VIZIUM apmeklētājiem būs iespēja zinātnes šovā izzināt fizikas pasauli, savukārt radošajās darbnīcās tiks apskatīta laikapstākļu tēma.

 • Aicina uz Pavasara IT skoliņu 0

  Ventspils Digitālais centrs aicina sešgadniekus un 1. - 7. klases skolēnus bagātināt savu pavasara brīvlaiku, piesakoties izzinošām un interaktīvām nodarbībām. Pavasara IT skoliņas ''Iegūsti enerģiju'' nodarbības norisināsies no 13. līdz 16. martam zinātnes centrā VIZIUM.

 • Pilnībā pabeigta ''VIZIUM'' ēkas būvniecības projektu realizācija 0

  Līdz ar šī gada sākumu Ventspilī ir pilnībā pabeigta projektu ''Zinātnes centra jaunbūve Rūpniecības ielā 2, Ventspilī'' un ''Daudzfunkcionālā inovāciju centra jaunbūve, revitalizējot degradēto teritoriju Rūpniecības ielā 2, Ventspilī'' realizācija, veiksmīgi sasniedzot projektā izvirzītos rādītājus.

 • Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs aicina uz nodarbībām 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu 8. – 12. klašu skolēnu apmeklēt Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbības, kurās būs iespēja uzzināt par satelītiem, nākotnes kosmosa laboratorijām, lielākajiem radioteleskopiem, atjaunojamiem enerģijas avotiem, un dažādām citām interesantām tēmām STEM un IT jomās, kā arī tikties ar iedvesmojošiem zinātniekiem.

 • Tauriņa efekts zinātnē un ikdienā 0

  Haosa teorija šķietami ir kas vairāk kā tikai zinātnieku veidota spriedumu sistēma. Haoss pretstatā kārtībai un arī to mijiedarbība. Par šīm un citām zinātnes tēmām Ventspils skolēniem bija iespēja uzzināt profesora Jura Žagara vadītajā nodarbībā.

 • Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs aicina uz bezmaksas nodarbībām 0

  Zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu 8. – 12. klašu skolēnu apmeklēt Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbības, kurās būs iespēja uzzināt par dzīvības iespējamību Saules sistēmā, ''tauriņu efektu'', elektronisko ierīču izstrādes procesu un dažādām citām interesantām tēmām STEM un IT jomās, kā arī tikties ar iedvesmojošiem zinātniekiem.

 • VIZIUM pirmajā pusgadā piesaistījis vairāk nekā 100 000 apmeklētāju 2

  Teju gaismas ātrumā aizritējis pirmais pusgads kopš jaunā Ventspils zinātnes centra VIZIUM atklāšanas. VIZIUM piesaistījis jau vairāk nekā 100 000 apmeklētāju, priecējot un iepazīstinot ar zinātni un tehnoloģiju pasauli ventspilniekus un pilsētas viesus no visas Latvijas un ārvalstīm.

 • Balso par VIZIUM ''Eksporta un inovācijas balvā 2022'' 2

  Šogad Latvija kļuvusi par jaunu un iespaidīgu tūrisma galamērķi bagātāka - jūnijā Ventspilī atklāts zinātnes centrs VIZIUM. Kā jauns un inovatīvs tūrisma objekts, VIZIUM ir nominēts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā konkursā ''Eksporta un inovācijas balva 2022'', kura ietvaros līdz 11. decembrim norisinās balsošana par labāko tūrisma eksporta produktu.

 • VIZIUM aicina klases bezmaksas ekskursijā 3

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM izsludina pieteikšanos uz deviņām mācību programmām skolēniem un pedagogiem, lai pilnveidotu skolēnu zināšanas par STEM jomu un pedagogu zināšanas, prasmes un kompetences STEM izglītības jomā un mācīšanas metodikā. Dalība nodarbībās būs bez maksas, tāpat klasēm tiks kompensēti arī ceļa izdevumi.

 • Zinātnes centra ēkai izbūvēts fasādes apgaismojums 0

  Turpmāk diennakts tumšajā laikā Zinātnes un inovāciju centra ''VIZIUM'' kapara fasāde tiks izgaismota, piešķirot ēkai spožumu un izceļot modernās arhitektūras aprises, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • ''Ventspils IT izaicinājums 2022'' eksperimentē un aicina uz VIZIUM 0

  Starts tiek dots jau septītajam konkursam ''Ventspils IT izaicinājums 2022'', kas skolēniem ir kļuvis jau par labu tradīciju un gaidītu notikumu rudenī. Un kā gan nē, jo konkurss skolēniem dod iespēju radoši izpausties, apliecināt savu varēšanu starptautiskā, Baltijas valstu, mērogā un cīnīties par ievērojamu naudas balvu fondu – turpat 13 000 EUR.

 • Zinātnes centrā VIZIUM notiks Zinātnieku nakts pasākumi 0

  Septembrī ik gadu visā Eiropā tiek atzīmēta Zinātnieku nakts, lai popularizētu zinātni un tās sasniegumus. Arī Ventspils zinātnes centrs VIZIUM pasākuma ietvaros ir parūpējies par daudzveidīgām, radošām un atraktīvām bezmaksas aktivitātēm visai ģimenei, kas norisināsies piektdien, 30. septembrī, no plkst. 20 līdz 23 zinātnes centra 2. stāvā.

 • ''VIZIUM'' gūst uzvaru konkursā ''Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022'' 0

  Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Būvinženieru savienības izsludinātajā konkursā ''Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022'' Ventspils Inovāciju un zinātnes centra ''VIZIUM'' ēka iegūst godalgoto 1. vietu nominācijā ''Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022''.

 • ''VIZIUM'' gūst atzinību starptautiskā konkursā 1

  Konkursā ''Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2022'', kas šogad tika organizēts starptautiskā mērogā, piedaloties Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas valstīm, ēka Zinātnes un inovāciju centrs ''VIZIUM'' ieguva 2. vietu nominācijā ''Ilgtspējīgākā ēka''.

 • Biļetes uz «VIZIUM» varēs nopirkt tiešsaistē 1

  Lai nodrošinātu Ventspils zinātnes centra VIZIUM apmeklētājiem iespēju iegādāties biļetes internetā, kā arī iespēju internetā rezervēt ierašanos konkrētā laika posmā, tādējādi garantējot, ka ierodoties zinātnes centrā nebūs jāstāv rindā, tiks ieviesta tiešsaistes rezervācijas un apmaksas sistēma.