Tēma: Digitālais centrs

 • Aicina pedagogus piedalīties labās prakses darbnīcā ''JavaScript bibliotēka p5.js'' 0

  Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus piedalīties bezmaksas labās prakses darbnīcā, kur būs iespēja iepazīties ar JavaScript bibliotēku p5.js un apgūt pirmos soļus interaktīvu zīmējumu un animāciju izveidē mājas lapām. Iegūtās zināšanas būs noderīgas arī 7. – 8. klases datorikas satura realizēšanai.

 • Ar bagātīgu svētku programmu tiks atzīmēta VIZIUM 1. gada jubileja 0

  Apritējis gads, kopš Ventspils zinātnes centrs VIZIUM vēris durvis saviem apmeklētājiem, tāpēc 18. jūnijā ikviens tiek aicināts uz svētku kūku, kuras sastāvdaļas būs mūzika, tehnoloģijas, zinātne, atrakcijas, radošās darbnīcas, spēles, maģija un ne tikai! Pie kārtīgām dzimšanas dienas svinībām piederas arī dāvanas, tāpēc muzikālu dāvanu viesiem pasniegs grupa “Citi zēni”!

 • Atzīmēs VIZIUM 1. jubileju 0

  Paskrējis pirmais gads, kopš durvis saviem apmeklētājiem vēris Ventspils zinātnes centrs VIZIUM, priecējot un iepazīstinot ar zinātni un tehnoloģiju pasauli. Zinātnes centrā regulāri tiek piedāvātas jaunas radošo darbnīcu un zinātnes šovu tēmas, lai visiem zinātnes centra apmeklētājiem būtu pieejams pēc iespējas daudzveidīgāks aktivitāšu klāsts.

 • Ventspils Digitālais centrs aicina apgūt animēta video veidošanu ar bezmaksas rīkiem 0

  Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes apmācībās un apgūt prasmes darbam ar bezmaksas rīkiem Stop Motion Studio un Canva.com. Apgūtās zināšanas būs noderīgas ikvienam interesentam, kurš vēlas radošā veidā izveidot animētus video, kā arī papildināt savus darbus ar dažādiem efektiem, tekstu, balss un skaņas ierakstiem.

 • Aicina tiešsaistē apgūt video veidošanu ar “DaVinci Resolve” 0

  Video ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzskatāmi un radoši pasniegt informāciju gan izglītības procesā, gan darba vajadzībām, kā arī atspoguļojot svarīgus un skaistus ikdienas mirkļus - ne velti video ir viens no populārākajiem formātiem sociālajos tīklos! Tādēļ Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursiem un tiešsaistē apgūt bezmaksas video veidošanas programmu “DaVinci Resolve”.

 • Noslēdzies Ventspils Digitālā centra Tehnoloģiju nodarbību mācību gads 0

  Pirmdien, 22. maijā, ar Teicamnieku pasākumu noslēdzies Ventspils Digitālā centra Tehnoloģiju nodarbību 2022./2023. mācību gads, svinīgi sveicot cītīgākos un aktīvākos pulciņu dalībniekus. Pavisam tika sumināti 123 skolēni, kuri saņēma Teicamnieku apliecības, kā arī dāvaniņu un saldu pārsteigumu.

 • VIZIUM aicina pieteikties vasaras dienas nometnē ''TehnoEko 2023'' 0

  Lai bagātinātu vasaru ar neaizmirstamiem piedzīvojumiem, jauniem draugiem un vērtīgām zināšanām, Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina visus zinātkāros 1. - 6. klašu skolēnus piedalīties vasaras dienas nometnē ''TehnoEko 2023'', kurā ne tikai tiks piedāvātas dažādas radošas un izzinošas aktivitātes, bet arī kopā ar nometnes dalībniekiem svinēta VIZIUM 1. gada jubileja!

 • Diplomdarbu un citu dokumentu iesiešana Digitālajā centrā 0

  Mācību gads tuvojas noslēgumam, kas nozīmē, ka arī diplomdarbu un citu dokumentu iesniegšanas termiņi tuvojas straujiem soļiem. Arī šogad Ventspils Digitālais centrs steigsies palīgā, lai parūpētos par topošo absolventu darba vizuālo noformējumu, piedāvājot diplomdarbu iesiešanu cietajos vākos un spirālē.

 • Maijā VIZIUM radošo darbnīcu tēma veltīta ģimeniskai kopā būšanai 0

  Radoša atpūta ģimenes lokā ir lielisks veids, kā izklaidēties un vienlaikus saliedēt un stiprināt saikni starp ģimenes locekļiem, tāpēc Ventspils zinātnes centrs VIZIUM regulāri piedāvā dažādas radošas aktivitātes, lai veicinātu sirsnīgu un vienlaikus izzinošu kopā būšanu. Maijā zinātnes centra VIZIUM radošo darbnīcu tēma būs ''Ģimenes mēnesis''.

 • Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs aicina uz bezmaksas nodarbībām maijā 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu 8. – 12. klašu skolēnu apmeklēt Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbības, kurās būs iespēja apmeklēt planetāriju un observatoriju, doties ekskursijā uz Irbenes radioteleskopu kompleksu un uzzināt par dažādām citām interesantām tēmām STEM un IT jomās. Pirmā nodarbība jau 10. maijā!

 • Digitālais centrs aicina apgūt 3D modeļu izveidi ar TinkerCAD 0

  Trīs dimensiju jeb 3D modeļu pielietošanas iespējas ir ļoti plašas un daudzveidīgas. Tie tiek izmantoti dažādās nozarēs - arhitektūrā, spēļu industrijā, reklāmā, medicīnā, izglītībā un citās. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu apgūt prasmi lietot bezmaksas programmu “TinkerCad”, kas sniedz iespēju veidot, apstrādāt un rediģēt dažādu stilu 3D modeļus.

 • Digitālais centrs aicina apgūt IT rīkus ilgtspējības mācīšanai 0

  Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursam “Mācīt par ilgtspējību mūsdienīgi un radoši!” , kurā varēs iepazīties ar dažādiem IT rīkiem, ar kuru palīdzību var mācīt par bioloģisko daudzveidību, sugu izmiršanu, bezatkritumu dzīvesveidu u.tml. tēmām.

 • Digitālais centrs svin 20 gadu jubileju 1

  1. aprīlī apritēja 20 gadi, kopš dibināts Ventspils Digitālais centrs – pašvaldības iestāde, kas plānveidīgi izstrādājusi, ieviesusi un uztur dažādus pašvaldības un arī valsts mēroga digitālos rīkus, nodrošina pieaugušo apmācību kursus, tehnoloģiju nodarbības bērniem un jauniešiem, piekļuvi datoriem, internetam un citiem biroja pakalpojumiem, un viena no jaunākajām atbildības sfērām – zinātnes centrs VIZIUM.

 • Pasākumā Ventspils #TechUp runās par ģeopolitiskiem konfliktiem un kiberdrošību 0

  Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 17:00 Ventspils Digitālais centrs jau 23. reizi aicina ikvienu interesentu piedalīties pasākumā “Ventspils #TechUp”, kura mērķis ir stāstīt un diskutēt par dažādām aktuālām tēmām IT jomā. Šoreiz pasākuma tēma ir veltīta kiberdrošībai un ģeopolitiskiem konfliktiem.