Pandēmijas laikā jau līdz šim normatīvie akti paredzējuši, ka par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu fiziskai personai var piemērot administratīvo sodu no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro. Šāds regulējums būs spēkā arī no ceturtdienas, 21. oktobra, līdz 15. novembrim īpaši laikā.

Valsts policijā (VP) norādīja, ka VP kā vadošā ierobežojumu kontrolējošā iestāde kopā ar sadarbības partneriem arī turpmāk ir pilnībā gatava nodrošināt Covid-19 infekcijas ierobežojumu kontroli. Jau līdz šim Covid-19 kontroles pasākumos ir iesaistīta Veselības inspekcija, pašvaldības administratīvā inspekcija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Pārtikas un veterinārais dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts darba inspekcija, Valsts ieņēmumu dienests un Valsts robežsardze.

Policijai ir sagatavots plāns un resursi tiek plānoti tā, lai nodrošinātu valdības pieņemto ierobežojumu pietiekamu un atbilstošu uzraudzību.

VP turpinās strādāt pastiprinātā režīmā un arī virsstundu darbā, kontroles pasākumos iesaistot visas policijas amatpersonas, tajā skaitā kriminālpolicijas darbiniekus un VP koledžas kadetus.

Vienlaikus VP resursi un turpmākais darbs tiek plānots tā, lai turpinātu nodrošināt arī savu pamatpienākumu izpildi, ikdienā apkarojot noziedzību, tostarp novērstu un atklātu vakcinācijas sertifikātu viltošanu, kā arī rūpējoties par sabiedrisko kārtību un uzraugot ceļu satiksmi.

Policija arī atgādina, ka arī iedzīvotāji šobrīd ir policijas sabiedrotais un aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem ierobežojumu ievērošanā un saprotošiem.

Jau ziņots, ka valdība trešdien ārkārtas Ministru kabineta sēdē noteica īpaši stingrus noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai no ceturtdienas, 21. oktobra, līdz 15. novembrim.

Šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi.

Lai mazinātu nelegālu pulcēšanos privātos pasākumos, noteikts ierobežojums pamest dzīves vietu nakts laikā no plkst. 20 līdz 5, paredzot tikai iespēju nokļūt uz un no darba vietas.

Dzīvesvietas pamešanai mājsēdes laikā nepieciešamais apliecinājums ir pieejams Valsts policijas mājaslapā.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -5
    Pilsēta 21.10.2021, 09:43:27

    A šitos sodus Gobzems arī apmaksās?

  • -2
    A.n.i.t.a 21.10.2021, 10:09:33

    Kāpēc Gobzems, vai tad viņš būs uz ielas pēc 20oo? Sodīs tos ,kuri bez pamatojuma vazāsies pa ielām , tikai interesanti , cik tādu būs?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: