10.februārī Kurzemes rajona tiesa pieņēma spriedumu - piedzīt no biedrības ''Hokeja klubs ''Venta 2002'''' nepamatoti izlietoto pašvaldības finansējumu 16 830 eiro apmērā un tiesāšanās izdevumus 1883,61 eiro apmērā,kas kopumā ir gandrīz 19 tūkstoši eiro.

Lai atbalstītu bērnu hokeju Ventspilī un nodrošinātu iespēju Ventspils bērniem un jauniešiem nodarboties ar šo sporta veidu, pašvaldība no 2005. gada hokeja klubam ''Venta 2002'' nodrošināja finansējumu 1,4 miljonu eiro apmērā., tajā skaitā kopš 2011. gada biedrībai ''Hokeja klubs ''Venta 2002'''' pašvaldības piešķīrusi 1,2 miljonus. Tā kā minētā biedrība klaji ignorēja Ventspils Sporta pārvaldes aicinājumu atskaitīties par 2020. gada pašvaldības piešķirtā finansējuma izlietojumu un arī neatdeva neatbilstoši izlietoto naudu, lai atgūtu pašvaldības finansējumu, tika pieņemts lēmums iesniegt tiesā prasību un piedzīt nepamatoti izlietoto pašvaldības finansējuma daļu - 16 830 eiro.

Tiesas spriedumā norādīts, ka pamatojoties uz biedrības ''Hokeja klubs ''Venta 2002'''' (atbildētājs) 2020. gada 10. jūnijā iesniegto pārskatu par iepriekš minētā perioda izdevumiem, klubs atzīst, ka nav iespējams atskaitīties par saņemtajiem finanšu līdzekļiem 16830 euro apmērā. Tiesa uzskata, ka atbildētājs ar iesniegto pārskatu par perioda izdevumiem ir atzinis, ka spriedumā norādītā finansējuma neizlietotā, par kuru izlietojumu atbildētājs nav iesniedzis atskaiti saskaņā ar līgumu. Atbilstoši līgumu nosacījumiem, ja atbildētājs līguma summu vai tās daļu ir izlietojis līgumā neparedzētiem mērķiem vai nav iesniedzis Sporta pārvaldei atskaites par sadarbības līgumā minēto summu, atbildētājam ir pienākums atmaksāt Sporta pārvaldei finanšu līdzekļus līgumā neparedzētiem mērķiem izlietotās summas apmērā.

Pamatojoties uz Civilprocesa likuma 189., 193., 199. un 204.1 pantu, tiesa nosprieda prasību apmierināt un piedzīt no biedrības ''Hokeja klubs ''Venta 2002'''', par labu Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, parādu un tiesāšanās izdevumus1883,61 eiro apmērā, bet kopējā piedzenāmā summā ir 18 713,61 eiro.

Sporta pārvaldē skaidro, ka ''Venta 2002'', klaji ignorējot sadarbības līguma nosacījumus, pašvaldības piešķirto finansējumu izlietojis nesaimnieciski, neatbilstoši līguma nosacījumiem. Tāpat hokeja kluba valdes locekļi un Aivis Landmanis centās kavēt ventspilnieku dalību Latvijas bērnu un jauniešu hokeja čempionātā, gan uzstājoties 2020. gada vasarā Latvijas Hokeja federācijas kongresā, nomelnojot biedrību ''Ventspils Hokeja Savienība'', kura 2020. gada jūlijā uzņēmās nodrošināt iespējas bērniem un jauniešiem nodarboties ar hokeju Ventspilī.

''Ventspils Hokeja Savienība'' nodibinājusi profesionālās sporta ievirzes izglītības iestādi ''Ventspils hokeja sporta skola'' un strādā ar atbilstošām programmām un aktīvi iesaistās pilsētas sporta aktivitātēs.

Lasi vēl

Komentāri (10)

 • -3
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Ventspilī ar atskaitīšanos stingri- jāatskaitās par katru centu. Ja ir saņemti miljoni- atdos atpakaļ to nelaimīgos 19000. Mani izbrīna , ka mūsu mazā miestinā kas tikai nav un priekš kam : hokeja klubs, Ventspils hokeja savienība, Ventspils hokeja sporta skola un vēl Sporta pārvalde. Un visi tie birokrāti saņem naudu, bet kāda atdeve no viniem?

 • -8
  keda Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  diez vai hokeja klubos kāds bez treneriem kaut ko saņem. vismaz regulāri. Skaidrs, ka varēja mierīgi Venta turpināt iesākto, bet politika galīgi visu sabeidza, nu un laikam arī pārliecība, ka cits neviens neko tādu neuzņemsies un būs vien pie Ventas jāpaliek. Sanāca kā tajā anekdotē par *iršanos un lidošanu.

 • -7
  Andris Lapukoks Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Keda ! Labi teikts , labi teikts! Vēl jau ir slavenais teiciens: "Neviens nav neaizstājams!" Ladmanis domāja, ka Venta 2002 nav aizstājama un re, ātri vien aizstāja + vēl jaunie izveidoja sporta skolu, ko Landmanis nevarēja saorganizēt un visu vainu uz Blumbergu vēla!

 • -8
  Kristiāna Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Kriska, a kas tā par Ventspils hokeja sporta skolu!? Reālo iestāžu bija par maz, vajadzēja izdomāt savu!?
  Un jā, par pašvaldības doto naudu, kas ir nodokļu maksātāju nauda ir jāatskaitās. Un ir absurdi, nožēlojami un glumi, ka ventspilnieku vēlēts deputāts šo naudu ir pieņēmis, zākājoties par citiem deputātiem un tos apvainojot, kamēr pats to sazin kur ir iztērējis, skalojot smadzenes bērnu vecākiem par to, ka dome jau viņiem neko nav devusi, un brēcot par to, ka viņiem jāatskaitās! Ja tiek iedota nauda, lai nodrošinātu iespēju trenēties bērniem, tad tam tā arī ir jātērē un par to nevajadzētu būt problēmām atskaitīties!

 • -3
  Kru57nk9 Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Kad mēs uzzināsim par to kā Ventspils attīstības aģentūra tērēja naudu pilsētas lapā? Tur arī nebūtu jāprasa atmaksāt līdzekļus?

 • -9
  Marta P Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Par šo vēl nesen bija rakstīts! Viņi veidoja mārketinga aktivitātes, konsultēja par pasākumu veidošanu, plāņošanu utt, lai pilsēta esošajās iestādēs un notiekošie pasākumi būtu, tā teikt, uz viena viļņa. Un, lai viens nenoliek, bet izceļ citu.
  Par pakalpojumiem, kā zināms, ir jāmaksā. Jūs, ja dodaties, piemēram, pie karjeras konsultanta - viņam samaksājat. Bet vai viņš jums uztaisa karjeru - nē. Viņš dod padomu!

 • 0
  Oskars123 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Marta P. ļoti smuki izskaidroja. Cik zinu, tad Ventspils attīstības aģentūrā pamatīgu atalgojumu saņēma pilsētas vadītājs. Vai bija vēl kāda algota amatpersona, kura tieši strādāja ar attīstību? Pašvaldības pārvaldes struktūrā ietilpst Pilsētas mārketinga struktūra, Tūrisma informācijas centrs, kapitālsabiedrība SIA "Kurzemes filharmonija", kurās ir algotas amatpersonas šajos jautājumos. Ir patstāvīgā Pilsētas attīstības komiteja. Varbūt ilggadējais pilsētas vadītājs ir pārguris un neprot organizēt darbus. Tieši viņam vajadzētu atmaksāt iedzīvotājiem simtiem tūkstošu notralinātu nodokļu naudu.

 • -2
  .Barons.. Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Bus taisit vien Pārsūdzib.Uz Abpgabaltiess,le zinat.
  Janson kung ar bij pulk tiesaties ar Infrastruktūr Neveiksmniek un beig beigas bij vinnet.

 • -1
  еs Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Paši pašvaldnieki pūta, paši dega: viņiem bija jādibina hokeja klubs vēl 21.gadsimta sākumā. Naudas vēl bija pārparēm, nebija gribēšanas.

 • 0
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Kristiāna, bet, kā redzam, problēmas ar atskaitīšanos ir. Par skolu: izlasi uzmanīgāk rakstu

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: