Livonijas ordeņa pils Valsts svētkos, 18. novembrī aicina apskatīt trīs jaunas izstādes: par japāņu laku - ''Nolakotā pasaule'', par Kurzemes piekrastē izskalotā sarkankoka mākslinieciskajām pārvērtībām - ''Brazilvuds'' un apjomīgo Ventspils muzeja krājuma izstādi par 20.gs. sākuma vasarnieku dzīvi Ventspilī - ''Vasarnīcu iela''.

Ventspils muzeja krājuma izstādē ''Vasarnīcu iela'' var doties nesteidzīgā pastaigā pa nosacīto ielu, gan tiekoties ar stāstiem no Šulca, Poļa, Dauderu un citām 20.gs. sākuma villām, gan apbrīnojot kādreizējo ventspilnieku vasaras izklaides.

Mazajā izstāžu zālē skatāma viena no izstāžu cikla ''Svešinieku mierinājums'', divām izstādēm, kas atspoguļo svešzemju kultūras, arī konkrētu materiālu invāziju Latvijā un to radīto iespaidu. ''Nolakotā pasaule: japāņu tradicionālie lakas izstrādājumi'' ir krāšņs vēstījums par japāņu lakas (uruši) pielietojuma daudzveidību, kas izpaužas dažādajās lakojuma tehnikās un izsmalcinātajos japāņu sadzīves priekšmetos.

Mākslas projekts - izstāde ''Brazilvuds: I daļa. Kristīne Abika un Māris Ločmelis'' ir stāsts par Kurzemes piekrastē svešinieka - sarkankoka brīnumaini iedvesmojošo izcelsmi un māksliniecisko pārtapšanu lielformāta gleznās un fotogrāfijās.

Livonijas ordeņa pilī 18. novembrī ieeja ir bez maksas no plkst. 10 - 15.30 (ekspozīciju un izstāžu apskate līdz plkst.16).

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: