Tēma: Ventspils muzejs

 • Pilī skatāma izstāde «Retumu kabineti» 0

  Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī skatāma izstāde "Retumu kabineti", informē Ventspils muzejā. Izstāde "Retumu kabineti. Kaislība Eiropā.16.-21.gs." stāsta par dabas vai mākslas priekšmetu kolekciju veidošanās vēsturi. Ieceļojuši Eiropā no četriem pasaules kontinentiem, šie priekšmeti bija vēlāko dabas vēstures un ārzemju mākslas muzeju izveidošanas pamats.

 • Zaļā gaisma arī Ventspils muzejā 0

  No 16. novembra Ventspils muzejs ir atvērts!  Amatu māja, Herberta Dorbes muzejs un Livonijas ordeņa pils uzņem apmeklētājus zaļajā režīmā – personas ar sadarbspējīgiem sertifikātiem. 18. novembrī Livonijas ordeņa pils piedāvā sasildīt sirdis un rokas! Pils atvērta un svētku dienā – ieeja – bez maksas.

 • Godinot Latviju, izstaigā Ventspili! 0

  Ventspils muzejs nacionālo svētku ietvaros aicina apgūt pilsētas jauno pastaigu karti - Patriotu taku, pieminot notikumus, kas saistīti ar nacionāli patriotiskiem vēstures notikumiem Ventspilī.

 • Latvijas Republikas proklamēšanas diena Ventspilī 3

  Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, vairākās vietās pilsētā 18. novembrī būs apskatāmas gaismu un video instalācijas, kurās atspoguļoti mūsu valsts simboli. Kultūras centrs aicina doties nesteidzīgā pastaigā pa pilsētas ielām, skaistākajām vietām un apskatīt ''Simbolu galeriju''.

 • Saņemts valsts atbalsts muzeja iecerēm 6

  Ventspils muzejs saņēmis Valsts Kultūrkapitāla atbalstu diviem projektiem – izdevumam "Kur patiesība par kursistes traģēdiju" un ''Ventiņu tautas tērpa videomeistarklasei''.

 • Kad aizver durvis – atver virtuālo logu 0

  Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtējo situāciju un pastiprinātiem drošības pasākumiem, arī Ventspils muzeja durvis uz laiku tiek aizvērtas, tomēr darbs muzejā turpinās, jo muzeja darbība aptver arī tādus darbus un jomas, par kurām ne katrs aizdomāsies.

 • Kad piedāvājumi vilina, stāvēt rindā – tas ir nieks 2

  Savu mērķu vadīti, cilvēki samierinās ar stāvēšanu rindā. Rindu jautājumus var risināt dažādi, bet reizēm vienkārši tā ir jāpiecieš, lai iegūtu vēlamo. Tikko apritēja savdabīga jubileja – 35 gadi fotogrāfijai, kur fiksēta iespaidīga rinda.

 • Promenādē tiks uzstādīts jauns vides objekts 14

  Ventspilī Ostas ielas promenādē ir uzsākta skatu laukuma izbūve, kurā tiks uzstādīts no jūras dziļumiem izceltais Ventspils muzeja eksponāts ''Dzenskrūve''.

 • Satiec savu meistaru Ventspilī 0

  Šajā nedēļas nogalē 3. un 4. septembrī pasākums ''Satiec savu meistaru'' norisināsies visā Latvijā, tostarp arī Ventspilī - Tautas lietišķās mākslas studija ''Drellītis'' un rokdarbu studijas ''Spārni'' meistares gaidīs interesentus Amatu mājā.

 • Ventspils muzeja lasītavā: Ansīt, padod pirkstiņu! 1

  1935. gada augusta nogalē ''Ventas Balsī'' lasāmi vairāki, nedaudz mulsinoši paziņojumi par to, ka bērni pēc vasaras brīvlaika, ko pavadījuši laukos, ir jānosver pirms atgriešanas vecākiem.

 • Muzejs apbalvo Gada humanitāro zinību skolotājas 0

  Ventspils muzejs jau septīto gadu pasniedz rakstnieka un pedagoga Herberta Dorbes balva ''Gada humanitāro zinību skolotājs'', šogad balva tika pasniegta Ventspils pedagogu konferencē, 27. augustā. Šo gadu laikā balvai izvirzīti 22 kandidāti.

 • Muzejā varēs nosvinēt zinību dienu 0

  Ventspils muzejs aicina skolēnus, viņu vecākus un vecvecākus 1. septembri nosvinēt ar muzeja apmeklējumu un paviesoties Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā un Piejūras brīvdabas muzejā. Kā katru gadu īpaši tiek sumināti tie skolēni, kuri sāk pirmo mācību gadu, - pirmklasnieki.

 • Vakara pastaigās laikā arī muzejs atver durvis 2

  Piektdien, 27. augustā Ventspils muzejs aicina Piektdienas vakara pastaigas laikā iegriezties un izjust Livonijas ordeņa pils pagalma viduslaiku noskaņas, Amatu mājas jauneklīgi kustīgo garu un aplūkot krāšņi izgaismoto Laivu māju Piejūras brīvdabas muzejā.

 • Piektdien notiks vakara pastaiga 6

  27. augusta vakarā ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti doties Piektdienas vakara pastaigā pa pilsētas ielām un skaistākajām vietām, skvēriem un parkiem. Turpināsies pavasara pastaigā iesāktais un kustīgos objektus pilsētā papildinās ar mūziķiem, dejotājiem un dažādām aktivitātēm, kas mudina būt kustībā.