Tēma: Ventspils muzejs

 • Atklās jauno Štrumfas grāmatu 0

  Vēstures otrdienā, 31. janvārī 17.30 Livonijas ordeņa pilī, atvērs Ingrīdas Štrumfas ''Ventspils grāmata II''. Šo grāmatu daudzi pacietīgi gaida jau tiklīdz bija izlasījuši pirmo Ventspils grāmatu, kas tika izdota 2017. gadā un ielūkojās Ventspils vēsturē, sekojot tai no senatnes līdz I pasaules karam.

 • Atklās Agijas Stakas zīmējumu izstādi 0

  Piektdien, 16.decembrī plkst. 15 Mazajā izstāžu zālē notiks tikšanās ar mākslinieci Agiju Staku, kuras devums grāmatu ilustrāciju jomā ir patiesi iespaidīgs, - no 1991.gada līdz šim brīdim ilustrētas 194 grāmatas, daudzas greznojas ar oriģinālilustrācijām, citas tikušas pie Agijas zīmētiem vākiem.

 • Amatu mājā atklās Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi 0

  Amatu mājā 6. decembrī plkst. 16 tiks atklāta Ventspils Mākslas skolas audzēkņu dizaina darbu izstāde ''Laika zīmes''. Izstādē būs apskatāmi Mākslas skolas audzēkņu darbi, kas realizēti sadarbībā ar dizaina darbnīcu ''RADE''.

 • Muzejā atklātas trīs jaunas izstādes 0

  Ventspils muzejā, Livonijas ordeņa pilī atklātas trīs izstādes ''Kustīgās/nekustīgās bildes''. Zem šī nosaukuma sapulcinātas izstādes, kuras vieno cilvēciskā un vienlaikus maģiskā vēlme – attēlot savu tuvāko un ieraudzīto. Sākotnēji – zīmējumos, 19.gs. beigās – fotogrāfijā un jau 20.gs. rītausmā – kinomākslā.

 • Iepazīstinās ar pēdējo gadu arheoloģiskajiem atklājumiem 0

  Šodien plkst.17.30 Ventspilī, Livonijas ordeņa pilī ciklā "Vēstures otrdienas" muzeja vadošā pētnieks Armands Vijups informēs par jaunumiem no zemzemes jeb pēdējo gadu arheoloģiskajiem atklājumiem un Ventspils senāko vēsturi.

 • Noslēgsies literāro darbu konkurss ''Pe mums ventiņes'' 0

  Piektdien, Amatu mājā noslēgsies šī gada konkurss literāro darbu radīšanā tāmnieku dialektā. Rakstnieka Herberta Dorbes muzejs šādu konkursu rīko septīto reizi kopš 2004. gada. Līdz šim konkursam darbus iesūtījuši vecāka gadagājuma cilvēki, kuri bērnībā paši runājuši dialektā vai dzirdējuši, kā to dara vecāki vai vecvecāki.

 • Vērtību glābēji pulcējas 0

  Sadarbībā ar Latvijas Restauratoru biedrību Livonijas ordeņa pils Kapitula zālē piektdien, 30. septembrī plkst. 13 notiks seminārs ''Vērtību glābēji''.

 • Atklās Tīdemanim veltītu izstādi 0

  Ventspils muzejs var lepoties ar izcilā latviešu gleznotāja Jāņa Ferdinanta Tīdemaņa vairākiem darbiem, kurus par godu ventspilnieka 125. dzimšanas dienai ir iespēja parādīt nelielā izstādē, kas tiks atklāta 22. septembrī plkst. 16. 

 • Intervija ar Ilvu Buntiku. Caur atvērtu logu 0

  Muzeja priekšmeti ir mēmi, taču aiz tiem slēpjas cilvēku, paaudžu un laikmetu stāsti. Vēsture kļūst dzīva, bet daba mazāk biedējoša tiem, kuri pabijuši Ventspils muzeja pedagoģes ILVAS BUNTIKAS nodarbībās.

 • Muzejs gaida skolēnus 0

  Lai mācību gada sākums būtu priecīgs, Ventspils muzejs aicina  skolēnus – tikai individuālos apmeklētājus vai ģimenes, piedalīties akcijā Muzeja ABCD un saņemt bezmaksas ieeju visās muzeja mājās.

 • Kā darināt tautas tērpu 0

  Ventspils Amatu mājai šovasar aprit pirmie piecpadsmit darbības gadi un Ventspils muzejs uzsāk publikāciju sēriju “Amatu mājai-15”, lai iepazīstinātu ar šo muzeja daļu.

 • Svinēs Jūras svētkus 2

  9. jūlijā Ventspilī svinēs Jūras svētkus! Galvenie notikumi ar bagātīgu programmu ''Jūra. Mīlestība. Spēle'' atgriezīsies Ostas ielas promenādē. Svētku sajūtu ikviens varēs rast kā dienas programmā – satiekot Neptūnu, vērojot kuģu parādi, klausoties visdažādākos koncertus, tā arī vakara daļā – baudot Latvijā zināmu mūziķu priekšnesumus un griežoties dejās svētku ballē.

 • Aicina pieminēt skolotāju Aiju Bumbieri 0

  Piektdien, 10. jūnijā plkst. 19 rakstnieka Herberta Dorbes muzeja dārzā pie ugunskura notiks atmiņu vakars ''Tiekas draugi'', kas veltīts Ventspils Mūzikas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai, sabiedriskajai darbiniecei Aijai Bumbierei.