Tēma: Ventspils muzejs

 • Atklās Tīdemanim veltītu izstādi 0

  Ventspils muzejs var lepoties ar izcilā latviešu gleznotāja Jāņa Ferdinanta Tīdemaņa vairākiem darbiem, kurus par godu ventspilnieka 125. dzimšanas dienai ir iespēja parādīt nelielā izstādē, kas tiks atklāta 22. septembrī plkst. 16. 

 • Muzejs gaida skolēnus 0

  Lai mācību gada sākums būtu priecīgs, Ventspils muzejs aicina  skolēnus – tikai individuālos apmeklētājus vai ģimenes, piedalīties akcijā Muzeja ABCD un saņemt bezmaksas ieeju visās muzeja mājās.

 • Kā darināt tautas tērpu 0

  Ventspils Amatu mājai šovasar aprit pirmie piecpadsmit darbības gadi un Ventspils muzejs uzsāk publikāciju sēriju “Amatu mājai-15”, lai iepazīstinātu ar šo muzeja daļu.

 • Svinēs Jūras svētkus 2

  9. jūlijā Ventspilī svinēs Jūras svētkus! Galvenie notikumi ar bagātīgu programmu ''Jūra. Mīlestība. Spēle'' atgriezīsies Ostas ielas promenādē. Svētku sajūtu ikviens varēs rast kā dienas programmā – satiekot Neptūnu, vērojot kuģu parādi, klausoties visdažādākos koncertus, tā arī vakara daļā – baudot Latvijā zināmu mūziķu priekšnesumus un griežoties dejās svētku ballē.

 • Aicina pieminēt skolotāju Aiju Bumbieri 0

  Piektdien, 10. jūnijā plkst. 19 rakstnieka Herberta Dorbes muzeja dārzā pie ugunskura notiks atmiņu vakars ''Tiekas draugi'', kas veltīts Ventspils Mūzikas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai, sabiedriskajai darbiniecei Aijai Bumbierei.

 • Muzeja veikums nominēts Latvijas Muzeju Gada balvai 0

  Latvijas Jēkabpils Vēstures muzeja Sēļu sētā tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības (LMB) Gada balva 2022. Balvas pretendentus vērtēja žūrijas komisija, kurā bija pārstāvji no dažādām ar muzeju darbību saistītām nozarēm. Nominantu vidū - Ventspils muzejs ar Ervina Oberlendera rakstu krājumu ''Pētījumi Kurzemes un Zemgales hercogistes vēsturē''.

 • Nakts pagājusi, lai dzīvo diena 0

  Ventspils Muzeju nakti 14. maija vakarā visās muzeja struktūrvienībās kopumā apmeklēja 2522 apmeklētāji un 15 suņi. Ar ekskursiju vilcieniņu Ventspils train starp muzeja mājām izdevās paceļot apmēram 360 Muzeju nakts pasažieriem. Arī Starptautiskajā Muzeju dienā, 18. maijā muzeju iespējams apskatīt bez maksas.

 • Aicina uz Muzeju nakti 4

  14. maijā arī Ventspils muzejs iesaistās Eiropas muzeju naktī un ver durvis apmeklētājiem bez maksas. Pēc divu gadu pārtraukuma, Eiropas muzeju nakts atkal pārņem muzejus un arī Ventspils muzejs aicina visus nemierīgos ļaudis 14. maija vakarā doties garajā Muzeju nakts pastaigā.

 • Dorbes muzejs saņem dāvinājumu 0

  Šajā pavasarī rakstnieka Herberta Dorbes memoriālais muzejs ''Senču putekļi'' saņēma interesantu dāvinājumu, – Herberta Dorbes dzeju (1943-1945) veltītu Lidijai Zommerei.

 • Lieldienu prieks Ventspils muzejā 9

  Ventspils muzejs svētku dienās aicina iegriezties muzejā! Lielākais notikums paredzēts svētdien, 17. aprīlī, Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2), kur varēs no sirds pievērsties tradicionālajām Lieldienu svinēšanas tradīcijām un izbaudīt svētku tirdziņa atmosfēru, bet Lieldienu prieku noķert aiz ļipas var visās muzeja struktūrvienībās.

 • Aizsardzības ministrija godinās Zemessardzes atbalstītājus 0

  Pateicoties par atbalstu Zemessardzei un sniegto ieguldījumu valsts aizsardzībā, martā un aprīlī Latvijas darba devējiem, uzņēmējiem un citām organizācijām tiks pasniegti Aizsardzības ministrijas goda raksti un pateicības, informē Aizsardzības ministrija.