Tēma: Ventspils muzejs

 • Nakts pagājusi, lai dzīvo diena 0

  Ventspils Muzeju nakti 14. maija vakarā visās muzeja struktūrvienībās kopumā apmeklēja 2522 apmeklētāji un 15 suņi. Ar ekskursiju vilcieniņu Ventspils train starp muzeja mājām izdevās paceļot apmēram 360 Muzeju nakts pasažieriem. Arī Starptautiskajā Muzeju dienā, 18. maijā muzeju iespējams apskatīt bez maksas.

 • Aicina uz Muzeju nakti 4

  14. maijā arī Ventspils muzejs iesaistās Eiropas muzeju naktī un ver durvis apmeklētājiem bez maksas. Pēc divu gadu pārtraukuma, Eiropas muzeju nakts atkal pārņem muzejus un arī Ventspils muzejs aicina visus nemierīgos ļaudis 14. maija vakarā doties garajā Muzeju nakts pastaigā.

 • Dorbes muzejs saņem dāvinājumu 0

  Šajā pavasarī rakstnieka Herberta Dorbes memoriālais muzejs ''Senču putekļi'' saņēma interesantu dāvinājumu, – Herberta Dorbes dzeju (1943-1945) veltītu Lidijai Zommerei.

 • Lieldienu prieks Ventspils muzejā 9

  Ventspils muzejs svētku dienās aicina iegriezties muzejā! Lielākais notikums paredzēts svētdien, 17. aprīlī, Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2), kur varēs no sirds pievērsties tradicionālajām Lieldienu svinēšanas tradīcijām un izbaudīt svētku tirdziņa atmosfēru, bet Lieldienu prieku noķert aiz ļipas var visās muzeja struktūrvienībās.

 • Aizsardzības ministrija godinās Zemessardzes atbalstītājus 0

  Pateicoties par atbalstu Zemessardzei un sniegto ieguldījumu valsts aizsardzībā, martā un aprīlī Latvijas darba devējiem, uzņēmējiem un citām organizācijām tiks pasniegti Aizsardzības ministrijas goda raksti un pateicības, informē Aizsardzības ministrija.

 • Muzejs saņēmis Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu projektu konkursā 0

  Ventspils muzejs regulāri piedalās Valsts kultūrkapitāla fonda projektu un mērķprogrammu, kā arī reģionālo mērķprogrammu konkursos. Šogad Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursa I kārtā un Muzeju nozares mērķprogrammu konkursā Ventspils muzejs saņēma atbalstu trim projektiem par kopējo summu EUR8770.

 • Latvijas muzeju valdē ievēlēta Ventspils muzeja darbiniece 0

  3. martā notika ikgadējā Latvijas Muzeju biedrības kopsapulce, kurā tika ievēlēta arī jaunā biedrības valde uz diviem gadiem un starp deviņiem Latvijas muzeju pārstāvjiem tika iebalsota arī Ventspils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Eistere.

 • Ieskats muzeja krājumā - Mirdzas Tālbergas pastkaršu kolekcijā 0

  Tieši 1963. gada 11. februārī grupa The Beatles ieraksta savu pirmo albumu Please Please Me, bet šajā pastkartē četrotne redzama sava debijas singla Love Me Do (1962) ieraksta laika uzvalciņos. Paraksti uz pastkartes ir oriģināli, tā ir viena no vairāk kā 600 autografētajām pastkartēm, kas 2003. gadā nonāca Ventspils muzeja krājumā.

 • Stikla durvis atgriežas jaunā veidolā 0

  Livonijas ordeņa pils kapelai atgriezušās stikla durvis jaunā veidolā, - durvju attēliem izmantots Ventspils koktēlnieku darbnīcas altāra un kanceles vienas kokgriezuma detaļas elements.

 • Ventspils muzejs lepojas 0

  Latvijas Zinātņu akadēmija kā ievērojamu sasniegumu 2021. gada teorētiskajās zinātnē izcēlusi izdevniecības ''Zinātne'' izdevumu, kas veltīts Latvijas arheoloģijai – ''Latvijas arheoloģijas rokasgrāmata''. Tas ir kolektīvs Latvijas arheologu darbs, kas atspoguļo šīs interesantās vēstures zinātnes stāvokli un izmaiņas pēdējo 20-30 gadu laikā.

 • Jaunais – divdesmitais gads Livonijas ordeņa pilī 0

  2002. gada janvāra sākumā Livonijas ordeņa pilī darbu sāka Ventspils muzeja darbinieki. Lai arī ekspozīcija Livonijas ordeņa pilī tika atklāta 2001. gada septembra sākumā pēc restaurācijas darbu pirmās kārtas pabeigšanas, tomēr darbinieki tieši pils mūros – Jāņa ielā 17 sāk strādāt 2002. gada janvārī.

 • Muzeja krājumā nonācis īpašs karogs 0

  Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcijā kopš 2009. gada atrodas 19.gs. dzīvojamā ēka Smiltnieki, kas tika pārvietota no Pārventas Tārgales ielas uz muzeju, tagad muzeja rokās nonācis arī Smiltnieku mājas karogs.

 • Ventspils muzeja jaunieguvumi 0

  Kad muzeja krājumā nonāk kāda lieta, tā kļūst sabiedrībai pieejama un apskatāma, tātad muzeja krājums – ir dāvanas mums visiem. Lietas tiek iekļautas muzeja krājumā ar nolūku tās eksponēt topošās ekspozīcijās vai izstādēs, glābjot no zudības būtisku vietējo dzīvi raksturojošu elementu vai laika zīmi.