Par īpašu iniciatīvu un darbu vietējo iedzīvotāju labklājības veicināšanā Ventspils romu mediatore, romu ģimeņu un bērnu aktīviste Malda Avramenko ir izvirzīta Eiropas Gada sievietes 2020 titulam nominācijā ''Sieviete darbībā''. Apbalvošanas ceremonija notiks 2. decembrī Briselē un tiks translēta tiešsaistē.

Maldu Avramenko Eiropas Gada sievietes titulam izvirzīja Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā, kas pārstāv konkursa rīkotājus mūsu valstī.

''Pirmo reizi sieviete no Latvijas ir iekļuvusi finālistu sarakstā Eiropas Gada sievietes titulam līdzās tādām ievērojamām figūrām kā Baltkrievijas opozīcijas vadītāja un cilvēktiesību aktīviste Svjatlana Cihanouska un britu IT jomas uzņēmēja, uzņēmumu ''Entrepreneur First'' un ''of Code First Girls'' līdzdibinātāja Alise Bentinka, un tas mums ir ļoti nozīmīgs notikums,'' atzīst Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja.

''Malda ar savām zināšanām, pieredzi un neatlaidību ir panākusi daudzu romu ģimeņu dzīves uzlabošanos, - bērni mācās alfabētu, iet skolās, ģimenēm ir dzīvokļi. Malda Avramenko ir izveidojusi un vada romu sadarbības tīklu Ventspils pašvaldībā, viņa ir ieguvusi gan savu tautiešu, gan pašvaldības iestāžu, skolu vadības un sociālā dienesta uzticību, Ventspilī viņu respektē,'' Maldas Avramenko darbību raksturo Inete Ielīte.

Maldas Avramenko sniegtais atbalsts aptver vismaz 45 romu ģimenes, kurās katrā aug četri vai pieci bērni. Sākoties Covid-19 uzliesmojumam, Malda palīdzēja nodrošināt 30 romu ģimenēm mācībām nepieciešamos datorus. Viņa nebaidās iet pie cilvēkiem un nekalpo burtam, bet strādā pēc sirdsapziņas. Maldas darba diena nebeidzas arī brīvdienās. Augsta taisnīguma izjūta viņā apvienojas ar neatlaidību un principialitāti. Malda ir virzītājspēks, lai Latvijā taptu romu sieviešu un meiteņu interešu aizstāvības nevalstiskā organizācija.

Eiropas Gada sievietes balva 2020 tiks pasniegta četrās kategorijās ''Sieviete darbībā'', ''Sieviete pie varas'', ''Sieviete biznesā'' un ''Sieviete jauniešu aktīvismā''. Balvu pasniedz Starptautiskā Eiropas kustība un Eiropas Sieviešu lobijs, lai godinātu sievietes, kas iedzīvina Eiropas vērtības un aizstāv sieviešu tiesības. 

Malda Avramenko ir viena no trīs pretendentēm uz Eiropas Gada sievietes titulu nominācijā ''Sieviete darbībā''. Pārējie finālisti šajā nominācijā ir rakstniece un māksliniece Marianna Abdulkarima un Eiropas Medicīnas māsu federācija, ko Latvijā pārstāv Latvijas Māsu asociācija.

Lasi vēl

Komentāri (14)

 • -3
  Neue.Ordnung Pirms 5 dienām, 11 stundām

  Kam tas viss vajadzīgs?
  Čigānu labklājība nudien nebūtu izvirzāma kā prioritāte šais grūtajos laikos.

 • -3
  Mimmīte Pirms 5 dienām, 10 stundām

  Uzprasi A. L. viņš pateiks!!

 • -1
  Neue.Ordnung Pirms 5 dienām, 8 stundām

  Vai Lembergs spētu "atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem" arī čigāniski?Tad viņa vietniekiem klātos grūti-būtu piespiedu kārtā jāmācās čigānu valoda...

 • -19
  vajag Pirms 5 dienām, 9 stundām

  Bravo, Malda Avramenko!
  Stipra sieviete, kas cīnās par vienlīdzību un sociālo iekļaušanu. Esat pelnījusi cieņu par Jūsu nesavtīgo darbu

 • -15
  Miers Pirms 5 dienām, 9 stundām

  Vispār šodien tā čigānu lieta šķiet tik ļoti politizēta,
  ka atgādina ārzemju etnisko "diskrimināciju" politiskās spēlītes 1 pret 1. Biznesa iespējas?
  Atraduši Latvijas nēģerus?
  Neviens normāls, vēlams pamatskolu ( vai pat augstskolu) beidzis, vai vnk strādīgs čigāns netiek diskriminēts mūsu sabiedrībā pēc savas tautības. Pats esmu rukājis kopā ar viņiem.

 • -21
  vajag Pirms 5 dienām, 9 stundām

  Par politiskām spēlītēm to sauc tikai Tev līdzīgie. Te runa iet par klaju diskrimināciju pret romu tautības līdzcilvēkiem, kas ir iesaknējusies sociālajā vidē

 • -15
  Miers Pirms 5 dienām, 7 stundām

  Paradoksāli, jo vairāk jefiņi cīnās pret iedomāto diskrimināciju, jo vairāk dabū reālo.
  Kā BLM grautiņi, kas man līdzīgiem līdz tam labvēlīgi noskaņotiem pret nēģeriem lika pārdomāt savu nostāju.
  Mello gala narkušņiki, zagļi un diedelnieki degradāti čigāni ( tāpat kā visi tamlīdzīgie, neatkarīgi no tautības ) paliks savos sdos,
  bet baltajam čigānam visas durvis IR vaļā.

 • -1
  Vilis Skuja XVI Pirms 4 dienām, 6 stundām

  Kas tas "vajag" īsti ir par personāžu?
  Aizstāv čigānus,vēl citās tēmās pederastus...

 • -12
  vajag Pirms 4 dienām, 1 stundas

  Esmu apsolītais glābējs, viens no izcilības centra personāžiem haha. Tāds kurš cīnās par cilvēktiesībām uz brīvību, demokrātiju un netic populistu muļķībām. Labāk uztraucies kas ir Tavs draugs Kurzemnieks un tad padomā kurā pusē žogam saule ausīs

 • -1
  Cibiņš Pirms 4 dienām, 4 stundām

  Kāds no izcilības centra personāžiem! Vai arī kāds visu laiku dzen provokāciju, lai pārējie uzvelkas.Tik pareizs un izcili stulbs pilnīgi visās jomās vienkāršs cilvēks nevar būt. Šis jau pareizāks un svētāks par Romas pāvestu. Pat to nupat bija pieķēruši internetā lūram uz pusplikām modelēm.

 • -3
  Nobody Pirms 4 dienām, 4 stundām

  Nesavtīgo darbu?!!
  Cik tik nenozaga pastā strādājot bērnu naudas 90--tajos!
  Malda, kauns nav?

 • -3
  Pipars Pirms 2 dienām, 14 stundām

  Nu pastasti sīkak,kas tur ar tām bērnu naudām bija!?

 • -2
  Cibiņš Pirms 3 dienām, 13 stundām

  to vajag: Saule vienmēr ausīs tikai vienā pusē un mūžam apspīdēs šo zemi, par kuru ir cīnījušies mūsu tēvu tēvi un kuras tikumus pratīs aizstāvēt mūsu bērnu bērni. Lai kā pret to ķērktu 3,14derasi, welkomisti, neokomunisti un visi pārējie liberasti ar viltvārdi priekšgalā..

 • 0
  reku Pirms 3 dienām, 12 stundām

  Pag.gs. 40.-to gadu sākumā Ādolfonkulis arī risināja čigānu problēmu,tikai savādāk.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: