Piektdien, 14. jūnijā plkst. 17 Tilta dārzā notiks atceres pasākums, veltīts komunistiskā genocīda upuru piemiņai.

Ikviens tiek aicināts uz kopīgu piemiņas brīdi Tilta dārzā, kurā pieminēs 1941. gada 14. jūnija komunistiskā genocīda upurus. Atceres brīdī pulcēsies arī pārstāvji no Ventspils novada politiski represēto apvienības, Zemessardzes 46. kājnieku bataljona, Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes , Ventspils pilsētas domes un Ventspils Kultūras centra. Godinot izsūtīto piemiņu, ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Ventspils vīru kora grupa.

Plkst. 18 Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskā baznīcā notiks koncerts “Lauku fantāzija”.

Koncertā muzicēs Monta Martinsone, Larisa Carjkova, Aigars Raumanis. Koncertprogramma ir veidota kā stāsts par Latviju, par tās unikālo dabu un cilvēkiem, par garīgumu un tradīciju godināšanu, par prieku un skumjām.

Ieeja bez maksas.

Būs pieejams bezmaksas transports no Tilta dārza uz Ventspils Nikolaja evaņģēliski luterisko baznīcu.

1941. gada 14. jūnija deportācijās Latvija zaudēja vairāk kā 15 000 cilvēku. Visus pēckara gadus par deportācijām klusēja, bet 1987. gada 14. jūnijā cilvēki pirmoreiz pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai godinātu represijās cietušos. Neilgi pēc tam 14. jūnijs Latvijā tika izsludināts par atceres dienu - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: