16. augustā Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ventspilī kādai sievietei un viņas dēlam skrien pakaļ nepazīstams vīrietis, draudot izdarīt slepkavību un nodarīt miesas bojājumus. Vīrietis tika aizturēts, nogādāts Valsts policijā un pret viņu uzsākts kriminālprocess.

Šobrīd Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

16. augustā ap plkst. 20.20 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Lidotāju ielā sievietei un viņas pusaugu dēlam skrien pakaļ nepazīstams vīrietis, draudot izdarīt slepkavību un nodarīt miesas bojājumus. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka sievietei ar nepazīstamu vīrieti bija izcēlies konflikts, kā rezultātā vīrietis skrējis viņai pakaļ, izsakot draudus.

Sieviete ar dēlu skrējusi uz savu transportlīdzekli, bet vīrietis viņu noķēris un ar plaukstu iesitis sievietei pa seju, pēc kā viņa turpināja bēgt prom, saucot pēc palīdzības.

Valsts policijas amatpersonas, ierodoties notikuma vietā, ieguva informāciju par vīrieša pazīmēm un nodeva šīs ziņas Pašvaldības policijas amatpersonām, kopīgi uzsākot meklēšanas pasākumus. Vīrieti kāda nama iekšpagalmā pamanīja un aizturēja Pašvaldības policijas amatpersonas un nodeva Valsts policijas rīcībā. Aizturēšanas brīdī vīrietis atradās 1,88 promiļu reibumā. Sieviete ar gūtajiem miesas bojājumiem vērsās medicīnas iestādē.

Valsts policijā pret vīrieti tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka viņš, būdams alkohola reibumā un agresīvi noskaņots, izteica draudus nogalināt un nodarīt smagus miesas bojājumus sievietei un viņas nepilngadīgajam dēlam, pēc kā skrēja viņiem pakaļ. Aizturētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, kad jūnijā, tēmējot ar ieroci, izteica draudus nogalināt tirdzniecības vietas apsargu.

Valsts policijas amatpersonas 18. augustā devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas stājās spēkā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -3
    Kriska 08.11.2023, 13:37:39

    Tas jau atkārtoti, sodam jābūt maksimālam

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: