Aizvadītās nedēļas beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Ventspils novadā, kādā adresē iespējams, trīs mazgadīgi bērni ir atstāti bez uzraudzības. Šobrīd Valsts policijā par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība un divi no bērniem atrodas krīzes centrā, bet viens tika nogādāts slimnīcā.

Saņemot informāciju, uz adresi izbrauca Ventspils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas. Dzīvoklī atradās bērni, kuri atslēdza durvis un ielaida policistus iekšā. Likumsargiem, ieejot dzīvoklī, tika sastapti trīs mazgadīgi bērni - viens no tiem zīdainis, kurš sēdēja uz grīdas. Uz jautājumu, kur atrodas vecāki, bērni atbildēja, ka ir mājās vieni un vecāki ir izgājuši. Vecākie bērni izrādīja dzīvokli, parādot, ka vecāki tiešām nav mājās, tikmēr policiste pacēla no grīdas mazāko no bērniem, kurš raudāja. Pārbaudot bērna autiņbiksītes, bija redzams, ka tās ilgi nav mainītas, tāpēc policijas darbiniece bērnu apkopa. Apkopjot bērnu, viņam tika konstatēti ādas apsārtumi, iespējams, blusu kodumi, tāpēc bērns tika nomazgāts, bet uz apsārtušajām vietām - uzsmērēts krēms.

Dzīvoklī ieradās arī bāriņtiesas pārstāve un ģimenes ārste lai novērtētu bērnu stāvokli. Bērni nevarēja paskaidrot, kad un ko ir ēduši. Arī mazākais no bērniem izskatījās neēdis - visu laiku raudāja, centās mutē iebāzt gan krēma tūbiņu, gan rotaļlietu.

Pēc stundas, kopš likumsargi atradās dzīvoklī, tajā ieradās bērnu vecāki, izrādot agresivitāti un atrodoties acīmredzamā alkohola reibumā. Vīrietim tika palūgts pamest dzīvokļa telpas, lai ārste varētu netraucēti apskatīt visus trīs mazgadīgos bērnus. Tika pieņemts lēmums jaunāko no bērniem nogādāt medicīnas iestādē, taču pārējos divus bērnus - krīzes centrā.

Šobrīd Valsts policijā par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība, jo ir saskatāmi pārkāpumi, kas minēti Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173. pantā - par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu un par bērna, kas nav sasniedzis septiņu gadu vecumu, atstāšanu bez uzraudzības.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -1
  Die Fahne hoch! 06.04.2020, 17:00:05

  Kādā adresē?

 • 0
  jānis 07.04.2020, 09:46:26

  vai tik tā nav ugāle!

 • 0
  Eeeeeeeeee 07.04.2020, 16:09:01

  Nekad nespēšu saprast, kas tie par vecākiem, kas spēj ar šādu attieksmi izturēties pret paša miesīgiem bērniem...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: