Tēma: Ventspils novads

 • Notiks sakrālās mūzikas festivāla noslēguma koncerts 0

  30. septembrī plkst. 18 Ugāles ev. lut. baznīcā izskanēs Ventspils novada sakrālās mūzikas festivāla “No baroka līdz mūsdienām” noslēguma koncerts. Tajā K. Raneusa 1701. gadā būvēto ērģeļu skaņās atdzīvosies vācu baroka laikmeta komponistu sacerējumi, kā arī paša ērģelnieka – Filipa Presaisena improvizācijas.

 • Ventspils pilsētā un novadā notiks militārās mācības 2

  Līdz 24. septembrim visā Latvijas teritorijā un Baltijas jūrā norisinās Vācijas Jūras spēku organizētās starptautiskās militārās mācības “Northern Coasts 2023”. Militāro mācību ietvaros Ventspils pilsētā un Tārgales, Ances un Vārves pagastos, tostarp piekrastē, notiks Latvijas un sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi.

 • Užavā notiks tradicionālais zivju tirgus 4

  16. septembrī Užavas pagastā no plkst. 12.00 līdz 16.00 norisināsies zivju tirgus, aicinot viesus jau trešo gadu nogaršot gardu maltīti, iegādāties dažādas zivis, iesaistīties meistarklasēs, kā arī baudīt kultūras programmu.  

 • Novadā notiks zemessardzes mācības 0

  No 8. līdz 10. septembrim Ventspils novada Vārves pagastā un Talsu novadā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona zemessargu plānveida mācības.

 • Novadā mācības uzsākuši 836 audzēkņi 0

  Septembrī septiņās Ventspils novada vispārējās izglītības iestādēs – Ugāles vidusskolā, Piltenes, Popes, Puzes, Tārgales, Užavas un Zūru pamatskolā – mācības uzsāka 836 audzēkņi.

 • Popē svinēs Ventspils novada svētkus 2

  2. septembrī Popes pagastā notiks otrie Ventspils novada svētki ''Īsa pamācība novada mīlēšanā''. No plkst. 15 līdz 18 muižas pagalmā ikvienam būs iespēja piedalīties pasākuma atklāšanā, noraudzīties dažādu prasmju demonstrēšanā un pašiem apgūt tās. Turpat notiks mājražotāju tirdziņš, kurā varēs iegādāties arī gardus ēdienus. 

 • Tārgalē pabeigta velotrases būvniecība 2

  30. augustā plkst. 14 ikviens aicināts Tārgalē apmeklēt universāli pielietojamas velotrases atklāšanas pasākumu Tārgales pamatskolas tuvumā. Pieredzējuši jaunie sportisti rādīs paraugdemonstrējumus, bet pēc tam velotrasi ar dažādiem braucamajiem varēs izmēģināt arī citi.

 • Piltenē tiksies skrējēji un nūjotāji 0

  19. augustā Piltenē notiks Latvijas čempionāts 10 km šosejas skrējienā un Ventspils novada atklātais čempionāts 10 km un 5 km šosejas skrējienā un 5 km nūjošanas distancē. Būs divi starti – 5 km distancē plkst. 15.45, bet 10 km distancē un 5 km nūjotājiem plkst. 15.55. Skries arī bērni, viņi distancē dosies plkst. 14.00.

 • Novads piedalīsies pasākumā ''Mājas kafejnīcu dienas 2023'' 0

  Ventspils novads šogad pirmo reizi piedalīsies pasākumā ''Mājas kafejnīcu dienas'' un aicina ikvienu 19. augustā no plkst. 10 līdz 20 apmeklēt ''Vien smeķīg dien Ventiņpusē'' – vienas dienas kafejnīcas novadā un pilsētā.

 • Sakrālās mūzikas festivāls turpina priecēt klausītājus 0

  30. jūlijā plkst. 17 Popes ev. lut. baznīcu pieskandinās ērģelnieks un pianists Jānis Karpovičs un jauna soprāna pavēlniece Paula Mihailova. Šis gads ir izcilā vācu komponista Makša Rēgera 150. jubilejas gads, tādēļ arī festivālā koncerts Popē būs veltīts viņa daiļradei.

 • Notiks Kaujas grupas karavīru mācības 0

  No 9. līdz 16. jūlijam Ventspils novada Vārves pagastā, Zemessardzes 46. kājnieku bataljonam piegulošajā teritorijā, šautuvē “Medņi-3”, notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīru apmācība.

 • Vētīs, cik ētiski ir prioritāri remontēt tiltu uz ekskluzīviem privātīpašumiem (VIDEO) 12

  Latvijas Reģionu apvienību pārstāvošie Ventspils novada domes deputāti rosinās rūpīgi pārskatīt pašvaldības Investīciju plānā ietvertos tiltu pārbūves projektus pēc gadījuma, kad izrādījies – par prioritāri sakārtojamu objektu izvirzīta kāda tiltiņa pārbūve, kas ved uz šauram, ar novada domi saistītu cilvēku lokam piederošiem ekskluzīviem īpašumiem Ventas krastā. Pat ja varbūt tas nav klasisks interešu konflikts atbilstoši likumā noteiktajam, šis ir politiskās ētikas jautājums.

 • Usmas ezerā ielaiž līdaku mazuļus 0

  Usmas ezerā tika papildināti zivju resursi, ielaižot ezerā 40 000 vienvasaras līdaku mazuļus. Vienvasaras zivju mazuļi šoreiz atvesti no Rūjas zivju audzētavas, un tagad tie turpinās augt Usmas ezerā.

 • Ielīgos Vasaras saulgriežus Ventspilī un Ventspils novadā 3

  Jau tradicionāli, Ventspils Tūrisma informācijas centrs aicina iepazīties ar Līgo svētku apkopojumu, kurā ir atspoguļoti lielākie ar skaistām latviešu tradīcijām piepildīti pasākumi Ventspilī un Ventspils novadā.