Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par laupīšanu, mantas bojāšanu, transportlīdzekļa vadīšanu atrodoties alkohola reibumā un bez tiesībām, kā arī dokumentu viltošanu.

Šobrīd kriminālprocess ir nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pagājušā gada 29. jūnijā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Popē divi vīrieši centušies nozagt motorolleri. Izmeklēšanā noskaidrots, ka divas personas ar automašīnu Volvo piebraukušas Popē pie trīs jauniešiem un, piedraudot ar vardarbību un pagrūžot vienu jaunieti, nolaupīja motorolleri. Motorollers tika iecelts automašīnā, taču, dodoties prom, tas izkritis ārā. Atgriežoties pie nolaupītās mantas, vīrieši to aizdedzinājuši.

Valsts policija, reaģējot uz saņemto informāciju, Ventspilī apturēja automašīnu Volvo, kuras 1993. gadā dzimušais vadītājs atradies alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Vīrietis gan uzrādījis it kā ārvalstīs izdotu vadītāja apliecību, kas izrādījās viltojums.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, kā arī par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu. Tāpat tika uzsākts kriminālprocess par laupīšanu.

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu šajos kriminālprocesos - par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu, transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, kā arī par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu.

Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šiem noziegumiem, proti, mantas iznīcināšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu, ir brīvības atņemšana līdz desmit gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Pašvaldība 13.01.2020, 09:06:21

    Kā tādi kropļi tik ilgi var staigāt? Kāpēc viņiem vēl nav pārlauztas rokas un kājas?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: