Tēma: Pope

 • Vēja staciju papīri ir maldinoši 1

  Vēl līdz 22. martam iespējams iesniegt jautājumus un iebildumus saistībā ar Popē plānoto vēja turbīnu būvniecību. Taču sabiedriskajā apspriedē, kas norisinājās 14. martā, jau tika apšaubīta plānojuma atbilstība realitātei. Uz papīra uzliktais jau tagad nesakrīt ar reālo situāciju dabā. Uz to norādīja paši Popes iedzīvotāji.

 • Piļu un muižu asociāciju vadīs popiņš 2

  Pagājušajā nedēļā notikušas izmaiņas Latvijas piļu un muižu profesionālās organizācijas valdē. Tajā prezidenta amatu Padures muižkunga vietā turpmāk ieņems Roberts Grinbergs no biedrības Popes muiža.

 • Popē notiks seminārs 0

  7. martā plkst. 11 Popes kultūras namā sāksies pirmais Ventspils novada organizētais uzņēmēju un aktīvo iedzīvotāju seminārs ''Uzņēmēju vēlās brokastis'', kurš tiek rīkots ar mērķi veicināt savstarpēju sadarbību un komunikāciju, informēt par projektu iespējām, ekonomikas attīstības aktualitātēm un uzņēmēju un pašvaldības savstarpēju sadarbību.

 • Popē aizvadīts 3x3 basketbola turnīrs 0

  Aizvadītajā sestdienā Popē norisinājās 3x3 basketbola turnīrs, septiņu komandu konkurencē labākie bija jaunieši no Ventspils.

 • Intervija ar Agati Lūsi. Dzimtas stāsts kā šampanietis 0

  Agates Lūses ikdiena paiet galvaspilsētas uzņēmējdarbības virpulī, bet brīvajā laikā viņa izzina savu dzimtu. Tā sakņojas Ventspils pievārtē - Popes muižas vēsturiskajā teritorijā. Agate palīdzējusi rast ciltskoka pavedienus arī citiem mūspusē, izveidojot virtuālu dzimtas pētnieku kopienu, un secinājusi, ka savulaik noslēgtā un mežainā piekrastes teritorija patiesībā ir gana unikāla.

 • Gadsimta jubileju Popē sagaidījusi Marija Višķere 2

  Ventspils novadā atkal ir simtgadniece! Savu skaisto dzīves jubileju ''Grundmaņu'' mājās sagaidījusi Marija Višķere, dzimusi Kroje. Lotes un Fridriha ģimenē bija septiņi bērni, bet nu dzīvajos palikusi tikai Marija, kurai laulībā ar vīru Frici piedzima divi dēli.

 • Popes kausu izcīna Dundaga 0

  Popes sporta centrā, pēc divu gadu pārtraukuma norisinājās Popes kausa izcīņa volejbolā vīriešiem. Turnīrā piedalījās piecas komandas – Pope, Ance, Dundaga, Ventava, Tārgale. ''Fans Ventspils'' apakšējo piespēļu konkursa uzvarētājs - Mārcis Bartaševics.

 • Izcelta no gruvešiem, grezno muižu 2

  Senā fon Bēru dzimtas vāze atgriezusies Popes muižā ne vien kā vēstures un vietas senās godības lieciniece, bet arī apliecinājums sabiedrības iniciatīvas spēkam. Vāzes, ko rotā Kurzemē slavenās baronu dzimtas heraldika, atjaunošana ir Popes iedzīvotāju un vairāku Kurzemes vēstures entuziastu sadarbības rezultāts.

 • Popē svinēs folkloras kopas "Pūnika" 20. jubileju 0

  24. septembrī Popes kultūras namā plkst. 14 sāksies folkloras kopas "Pūnika" divdesmitās dzimšanas dienas svinības. Tajās piedalīsies gaviļnieku draugi no Milzkalnes, Pūres, Irlavas un Talsiem, kā arī Ventspils novada folkloras kopas "Urdava", "Sītava", "Pilltīn", "Kāndla" un etnogrāfiskais ansamblis "Maģie suiti".

 • Fon Grinbergs. Intervija ar Robertu Grinbergu 6

  Atvest uz pasākumu 1868. gada Popes muižas karti ar kopējo izmēru 6 reiz 5 metri no Latvijas Valsts vēstures arhīva, tas ir Roberta Grinberga gaumē. Ventspilī – SIA Kurzemes filharmonija kultūras pasākumu producents, Popē – cilvēks orķestris. Viena no jaunās paaudzes spilgtākajām personībām mūspusē ar atpazīstamību Latvijas mērogā.

 • Eiropas Padomes Ainavas balvai pieteikumu iesnieguši arī popiņi 1

  1. jūlijā noslēdzās Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta konkursa ''Eiropas Padomes Ainavas balva'' 8. sesijas nacionālās atlases pieteikumu iesniegšanas posms, kurā tika iesniegti 11 pieteikumi. Starp desmit pašvaldībām savu pieteikumu ir iesniegusi arī sabiedriskā organizācija – biedrība ''Popes muiža''.

 • Popē skanēs ērģeļmūzika un ērģeļu kamermūzika 0

  23. jūlijā plkst. 17 Popes evaņģēliski luteriskā baznīca kļūs par mājvietu latviešu mūsdienu mūzikai, jo dievnamā muzicēs divas burvīgas dāmas – komponiste un ērģelniece Renāte Stivriņa, viņas opusus atskaņos dziedātāja Agnese Pauniņa.

 • Svinēs popiņu dzimtu svētkus 0

  13.augustā jau no plkst.12:00 ikviens popiņu pēctecis ir aicināts uz Popes muižu, lai kopīgi veidotu popiņu dzimtas koku mežu, saklausītu senču valodu, pētītu dzimtas saknes un senās kartēs atrastu senču mājvietas.

 • Popes muižā svinēs Dārza svētkus 0

  Popes muižā 1. jūlijā, plkst.18 sāksies Dārza svētki. Muižas staļļa pagalmā varēs iegādāties un apskatīt dažādus stādus, izbraukt zirga pagūjā, baudīt atspirdzinošus dzērienus un doties izzinošā pastaigā pa Popes muižas parku un aleju, apskatot dižkokus un retās koku un augu sugas.