Valdība šodien lēma vēl neļaut 1. un 2. klašu skolēniem atgriezties klātienē, vienlaikus paredzot, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādās reģionālās pieejas principu klātienes mācību atsākšanai, preses konferencē žurnālistiem pavēstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Ministre norādīja, ka valdībā uz 9. februāri plānots iesniegt reģionālās pieejas principu klātienes mācību atsākšanai. Sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) IZM izstrādās reģionālo pieeju un otrdien valdībai piedāvās savu skatījumu uz klātienes mācību atjaunošanu tajos novados, kuros epidemioloģiskā situācija būs gana droša.

"Ņemot vērā, ka jau augustā izstrādātas rekomendācijas, kā rīkoties katrā skolā, ļoti ceram uz šo reģionālo pieeju," uzsvēra Šuplinska.

Šodien valdībai bija jālemj par 1. un 2. klašu skolēnu mācību atsākšanu klātienē. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norādīja, ka balstoties uz VM ekspertu ieteikumiem, pieņemts lēmums vēl nesteigties un šo jautājumu atlikt, kamēr uzlabosies epidemioloģiskā situācija.

Tāpat jaunnedēļ plānots valdībā iesniegt lūgumu piešķirt papildfinansējumu skolotājiem konsultāciju nodrošināšanai, kurām valdība šodien ļāva no 8. februāra notikt klātienē visos skolas vecumposmos tiem skolēniem, kuriem ir grūtības mācīties, kam ir tehnoloģiskas grūtības, kam nepieciešams psihoemocionāls atbalsts, kā arī skolu, profesionālo skolu un augstskolu beidzējiem, vēstīja ministre.

Politiķe klāstīja, ka atbalsts būs paredzēts skolotājiem un atbalsta personālam par šīm papildkonsultācijām.

Tāpat viņa atvainojās katram, kurš 1.-2. klasē jau bija gatavs klātienes mācībām. "Pārbaudīsim vēl savu digitālo pratību, mēģināsim būt saprotoši un atbalstoši," aicināja ministre. Tāpat viņa norādīja, ka, ja mēs vēlamies, lai klātienes mācību process atsāktos ir jāievēro līdz šim noteiktās prasības.

Lasi vēl

Komentāri (9)

 • -9
  %%%%% Pirms 1 mēnesi

  Šuplinska
  Jbtvjmtj,cik jums tajā ministērijā piektdienas nedēļā ir ta??
  LR ministri neplāno,tālāk par 48 stundām!

 • -9
  %%%%% Pirms 1 mēnesi

  Kokosriekstu saema,ejiet mājās!
  Ejiet atpakaļ,uz savu Kapitoliju!

 • -10
  peace Pirms 1 mēnesi

  Ļoti pareizi, vēl jau nevajadzētu atsākt skolas gaitas. Bērni ļoti labi saprot digitalizāciju un prot darboties ar zoom, var skoloties no mājām vīrusa laikā.

 • -4
  Gunārs Pētersons Pirms 1 mēnesi

  Ir grūti, bet jo mazāk būs tādu atpalikušo kà Brīvība un pārējie kurzemnieki, Vadimi un Ardi-pirdi, jo ātrāk viss šis murgs beigsies.

 • -13
  Brīvība Pirms 1 mēnesi

  Cirks.)
  Bet, protams, labāk sēdēt mājās nekā ar uzpurņiem skolā.

 • -12
  Kriska Pirms 1 mēnesi

  Brīvība, šoreiz es tau piekrītu

 • -3
  Peļu junkuriene Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  18 gados pirmajā klasē!, Tāda perspektīvā!

 • -3
  Вадим Лемтюгов Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Bet protams!Šaj valdībai kura sastāv no massonžīdu ielikteņiem un tautas ienaidniekiem gudri cilvēki perspektīvā nav vajadzīgi.Pietiks ar domāt un analizēt nespējīgiem,toties pakļāvīgiem un paklausīgiem dārzeņiem! Knariņ,savāc savu bandu un tinies uz savu sapņu zemi ameriku !

 • -2
  Ardis Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Kariņ, go home!!!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: