Koalīcija šodien ir panākusi vienošanos par 20 eiro kompensāciju izmaksu energoresursu izmaksu segšanai vakcinētiem senioriem, pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Viņš teica, ka partneri ir vienojušies par Finanšu un Labklājības ministriju izstrādāto vakcinācijas veicināšanas programmu, kas tieši tēmēta uz valsts senioriem. Premjers akcentēja, ka vecāka gadagājuma cilvēki ir vislielākā riska grupa, un šodien panākta vienošanās izmaksās noteiktu naudas summu vairāku mēnešu garumā vakcinētajiem senioriem.

Tas arī sakrītot ar laiku, kad ievērojami pacēlušās energocenas, pauda premjers, piebilstot, ka tas būs atbalsts vecāka gada gājuma iedzīvotājiem ar šo izaicinājumu tikt galā.

Arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs piebilda, ka atbalsts būs pieejams ziemas aukstajos mēnešos, kad pieaugušas siltuma tarifa izmaksas. Viņš arī informēja, ka šodien panākts atbalsts Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumam, kurš paredz par 10 eiro palielināt atbalsta apjomu visām aizsargātajām lietotāju grupām, tostarp daudzbērnu ģimenēm un mazturīgām mājsaimniecībām, lai kompensētu straujo elektroenerģijas cenu kāpumu.

Abi šie atbalsta pasākumi palīdzēs nosegt papildu radušās izmaksas, sacīja Vitenbergs, un piebilda, ka izstrādātais risinājums ļaus nekavējoties kompensēt elektroenerģijas cenu pieaugumu vismaz 150 000 mājsaimniecību, kuras nevarētu samaksāt šo elektrības cenu kāpumu.

Ekonomikas ministrs atzina, ka elektrības cenas kāpums ir Latvijas vēsturē līdz šim nebijis. "Ar šiem papildu 10 eiro visām minētajām iedzīvotāju grupām palīdzēsim pārvarēt šo laiku," akcentēja Vitenbergs, piebilstot, ka šo jautājumu valdībā varētu skatīt jaunnedēļ.

Vienlaikus viņš norādīja, ka šodien koalīcijas partneri aizsākuši sarunas arī par iespējamām grupām un formātiem, kuros tuvākajā laikā varētu lemt par atbalstu ierobežotajiem uzņēmumiem un to darbiniekiem. Šonedēļ finanšu ministrs Jānis Reirs sasaukšot savu vadīto darba grupu, kurā EM piedāvās savu redzējumu par to, kā šajos apstākļos palīdzēt uzņēmumiem un to darbiniekiem. Kā pamatu plānots izvirzīt programmas, kas sevi jau ir pierādījušas. EM arī esot atbalsta programmas pilnveidojuši un ir gatavi ieviest ātrā laikā.

Viņš atzina, ka situācija nav vienkārša, jo jaunais regulējums atstāj dažādu iespaidu uz nozarēm, proti, ir nozares, kurās nevar strādāt vispār vai var tikai daļēji. Vitenbergs solīja, ka EM ar programmām pielāgosies situācijai un sniegs uzņēmumiem "palīdzīgu plecu".

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -1
  krustmateflorence 11.10.2021, 16:20:27

  paši sev pieliek simtus-bet tautai apmet plikus kaulus-kauns -ņirgāšanās pa cilvēkiem-jaunais labklājības ministrs stājoties solija50.euro indeksācijā oktobrī-nu kur viņi ir-nu nav un nebūs-riebjas -kā var šādi ar muļķot tautu-smird viņi visi pa gabalu-būtu mana teikšana-visus šos briesmoņus un cilvēku nerotājus-uz sibirijas mežiem -smagos -meža darbos izsūtītu-kā nav neērti mocīt Latviešu tautu.

 • -1
  Barons (Freiherr) 11.10.2021, 16:45:28

  Tō ir ven lab liet.Aber manam neir vaidziks,jo iekš man Muiž viss enerģij-apgād ir Autonōm,le zinat.Un,ja ņem vēra man Titul un mantisk Stāvokl,es gribet no tō Kompenzācij atteikties.Le kād citt Senior (vecc cilvek,vai?) but dabut diureiz vairak.Tig jazin,kā to liet noformet?

 • -6
  Valters 11.10.2021, 21:05:20

  Nopietni? Tik daudz?
  Tāda nauda! Par to jau aunu var nopirkt!

 • -1
  Pipars 12.10.2021, 09:15:52

  Šis ĺoti spilgti parada valdošo attieksmi pret senioriem.
  Atskatoties uz vesturi,tadas nelagas tendences iezimejas!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: