Personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus, nolēma Krīzes vadības padomes (KVP) sēdē.

Mazumtirdzniecības jomā nevakcinētiem cilvēkiem būs pieejami tikai pašu nepieciešamāko preču veikali. Cilvēki ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu drīkstēs apmeklēt arī citas tirdzniecības vietas, kur tām jānodrošina apmeklētāju kontrole. Gan veikalos, gan tirgos apmeklētājiem un personālam pareizi jālieto sejas maskas.

KVP izskatīja ekspertu sagatavotos rīcības scenārijus, kā apturēt Covid-19 straujo izplatību un pēc iespējas saīsināt slimnīcu pārslodzes laiku. Visbiežāk hospitalizācija ir vajadzīga nevakcinētiem Covid-19 pacientiem, tāpēc ārkārtējās situācijas drošības pasākumi visvairāk ietekmēs cilvēkus bez derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Tāpēc KVP ieskatā ir būtiski jāsamazina cilvēku klātienes kontaktēšanās visā sabiedrībā, vienlaikus veicinot vakcinācijas aptveri.

Pēc KVP sēdes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pauda, ka vienlaikus plānots arī saīsināt veikalu darbības laiku.

Kariņš atklāja, ka tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas - piemēram, pasākumos "zaļajā" jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Vienlaikus KVP sēdē nolemts arī turpmāk aicināt visiem, kam tas iespējams - gan publiskajā, gan privātajā sektorā -, strādāt attālināti. Tiem, kam jāstrādā klātienē, būs nepieciešams pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts, vai atsevišķos gadījumos būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Klātienē vai attālināti strādājošos noteiktu darba devējs.

Paredzēts noteikt arī, ka cilvēki ar Covid-19 sertifikātu drīkst turpināt sniegt un saņemt pakalpojumus klātienē, nodrošinot epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu.

Sabiedriskajā ēdināšanā plānots saglabāt iespēju cilvēkiem ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu ieturēt maltīti klātienē ar darba laika ierobežojumu. Ēdienu varēs izsniegt līdzņemšanai gan vakcinētiem, gan nevakcinētiem cilvēkiem.

Publiskos pasākumos paredzēts ļaut piedalīties tikai vakcinētiem vai Covid-19 vīrusu pārslimojušiem cilvēkiem, tomēr jārēķinās, ka arī tajos tiks pastiprināti epidemioloģiskās drošības noteikumi.

Lai šie lēmumi stātos spēkā, tie piektdien būs jāapstiprina ārkārtas Ministru kabineta sēdē.

Kā ziņots, saistībā ar augsto Covid-19 izplatību valstī uz trim mēnešiem paredzēts izsludināt ārkārtējo situāciju.

Lasi vēl

Komentāri (31)

 • -3
  Dajūsko Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Kas ir lielveikals, tiks definēts? Arī visprastākais Rimi, kur blakus ir aptieka, zoo un puķveikals, tas arī skaitīsies lielveikals?

 • -18
  Covid 19-21.ventspils.lv Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Sen jau vajadzēja.Un ne tikai lielveikalos,bet vispār antivakseriem aizliegt uz ielas parādīties!
  Viņu dēļ mēs esam tur,kur esam.
  Tikai - kā to visu kontrolēs un vai apsargiem tiks dota atļauja pielietot speclīdzekļus pret tiem,kuri nevēlēsies ievērot ierobežojumus?

 • -20
  Elviss22 Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Ko tu te d...rs, stulbeni!

 • -16
  Pareizais viedoklis Pirms 6 dienām, 22 stundām

  cirvis

 • -14
  ....... Pirms 6 dienām, 19 stundām

  Ej un nospricē sevi...

 • -16
  Laura35 Pirms 6 dienām, 18 stundām

  Ar ko Tu tagad atšķiries no 1930. gadā dzīvojošiem Fašistiem, kas tieši šādā veidā slaktēja visus kas viņuprāt bija citādāki. Kādas Tev ir tiesības te kādu kur laist vai nelaist ? Tu esi Latvijas iedzīvotājs tieši tā pat kā visu pārējie. Neatkarīgi vakcinēts vai nevakcinēts. Mēs visi esam cilvēki. Jums viens ASV valsts piederīgais pa TV ir pateicis, ka pie šī ir vainīgi nevakcinētie un jūs viņus esat gatavi iznīcināt? Jūs - Tu neesi cilvēks. Tu esi lops. Un tieši kā pret lopu pret jums tagad valdība arī izturas. Uzrīdot citiem cilvēkiem. Tu - jūs visi kas šo atbalsta esat NOŽĒLOJAMI !!!

 • -4
  Covid 19-21.ventspils.lv Pirms 6 dienām, 14 stundām

  sp.Laurai35
  Fašisms (itāļu: fascismo) bija autoritāra politiskā kustība, kas no 1922. līdz 1943. gadam bija valdošā Itālijā ar līderi Benito Musolīni.
  Ko tās pārstāvji darīja tieši 1930.gadā?

 • -21
  A.n.i.t.a Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Kā gribētos, lai vakcinētajiem pēc otrās potes uz pieres parādās uzraksts-VAKCINĒTS, tad atkristu minējumi, vai vakcinēts jeb nopircis sertifikātu un tādi ar uzrakstiem gulētu gan slimnīcās gan morgos, jo pagaidām tikai nevakcinētie un tie,kuri to sertifikātu nav uztaisījuši pēc izslimošanas tiek norieti .Attopieties , esiet cilvēki vai tomēr traki suņi?

 • -10
  Soole Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  A.n.i.t.a tu gan esi zoss.

 • -15
  Pareizais viedoklis Pirms 6 dienām, 22 stundām

  vakcinētos vispār nevajadzētu laist uz ielas!

 • -1
  Lona Pirms 5 dienām, 19 stundām

  Žēl, ka Dievs lielai daļai Latvijas sabiedrības nav iedevis smadzenes.

 • -4
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  pilnīgi pareizi-ja esi muļķis tad zini to.

 • -3
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  vai ari tā-mirsti vienatnē-nepaķer līdzi citus.

 • 0
  Tepatvien Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Wikipēdija izdod ārā šādu definīciju:

  Lielveikals jeb supermārkets (angļu: Supermarket) ir pārtikas veikalu veids. Tiem raksturīga pašapkalpošanās, plaša pārtikas izstrādājumu un saimniecības preču daudzveidība, kā arī noteikta veida preču izvietojums atbilstošos nodalījumos. Lielveikals ir lielāks par parastajiem veikaliem, taču mazāks par hipermārketu.

  Rimi Hyper — hipermārketi;
  Rimi Super — lielveikali;
  Rimi Mini — mazā formāta veikali;
  Rimi Express — ātrās iepirkšanās veikali

  Maxima X — (iepriekš "Minima"; 300–1000 m²) — tas ir neliels veikals dzīvojamajā rajonā (veikali kas ir tuvu mājām). Latvijā šādi veikali ir 126.
  Maxima XX — (iepriekš "Media"; 1000–3000 m²) tiek veidoti lielo pilsētu mikrorajonos, kuros dzīvo 12 — 30 tūkstoši iedzīvotāju (tirdzniecības centri). Latvijā šādi veikali ir 24.
  Maxima XXX — (iepriekš "Maxima"; 3000—10 000 m²) — vislielākie Maxima veikali (lielveikali). Latvijā šādi veikali ir 4.

  Bet kā šo terminu traktēs valdība, to gan nevar zināt

 • -12
  sranskis Pirms 5 dienām, 21 stundas

  Ak, naivais! Vai tiešām domājat, ka valdība pie tā ir piedomājusi? Viņi tacu redz tikai Spices, Alfas un Akropoles un nemaz nezin vai izliekas nezinam, ka citur ir Tobago +- lieluma iepirkšanās centri!, kuri nevar ar iepriekšminētiem sacensties ne platību, ne veikalu skaita ziņā, ja nu vienīgi Valleta Valmierā ar saviem 4 stāviem!

 • -8
  Dajūsko Pirms 1 nedēļas

  Redz, jautājums neskaidrs tāpēc, ka Latvānijā "lielveikals" nozīmē pārtikas veikals + dažādas mazākas un lielākas bodes un bodītes.

 • -16
  Гроссмейстер Pirms 6 dienām, 22 stundām

  Parazīti un fašisti nodarbojas ar cilvēku šķirošanu, ar cilvēktiesību ierobežošanu. Tas, ka Latvija nav demokrātiskā valsts, jau sen bija skaidrs, bet tad vēl centās uzturēt ilūziju par "demokrātiju". Tagad maskas ir kritušas, un Kariņa-Levita stutētais neoliberāļu un nacistu režīms ir parādījis savu antihumāno, fašistisko dabu.

 • -7
  Heinrich Pirms 6 dienām, 22 stundām

  Ko meklē te pie cilvēkiem ar savu kirilicā rakstīto lietotājvārdu?
  Tinies prom uz krieveļu portālu varbūt.

 • -13
  DZĪVNIEKS Pirms 6 dienām, 1 stundas

  Covid 19-21.ventspils.lv dēļ tādiem kā tu rodas saasinajumi šo divu nevienādo uzskatu personu grupām. Šeit darbojas bērna tipiskā rīcība ja viņam kautko piespiež darīt viņš niķosies ,bet ja tikai ieteiksi ka tā būtu vēlams rīkoties viņš droši vien pats to bez liekas mudināšanas izdarīs.
  Deputātiem būtu vispirms būtu japamācas kautkas no cilvēku psiholoģijas un tikai tad jāpieņem lēmumi.

 • -6
  Barons (Freiherr) Pirms 5 dienām, 23 stundām

  Dzīvniek kung.
  Es gan ir dōmat,ka tō Pōtešan but vaidziks noteikt stingr Obligatōrisk,le zinat.
  Tig tā bus cerib ,ka tō Pandēmij taps erōbežot.
  Un but vaidziks nodibinat Miess Sōd,kas ne iet uz Pōt,tō le saņem 25 sitien ar Kadiķ nūj pa plikk mugur.Vislabak publisk,uz Tirg laukum.
  Tā tō vaidzet būt.

 • -12
  Dajūsko Pirms 5 dienām, 21 stundas

  Brīvkungam, kā jau visiem nopotētajiem, prātiņš pa pieskari aizbraucis.

 • -10
  Blogs Pirms 5 dienām, 20 stundām

  Covid 19-21.ventspils.lv- Tādiem kā tev vispār būtu jāaizliedz piedzimt šaj pasaulē!!!!!!!!!!!!!

 • -2
  Lona Pirms 5 dienām, 19 stundām

  Es uzskatu, ka tos covid saķērušos vispār nevajag hospitalizēt. Lai tup mājās un turpina ņurkstēt, ka covid ir liberāļu izgudrojums un pārējos murgus.

 • -3
  Heinrich Pirms 5 dienām, 16 stundām

  Piekrītu,ka nevajadzētu hospitalizēt un vispār ārstēt tos covid-19 slimniekus,kuri apzināti nav vakcinējušies.
  Tādus vajadzētu izolēt no apkārtējiem,lai izbauda savu antivaksera likteni ,līdz pienāks viņu pēdējais elpas vilciens.

 • -3
  sranskis Pirms 5 dienām, 1 stundas

  Heinrih, tavu Mengeli neizdevās notvert, bet visu mūžu dzīvoja bailēs. Šīs plāndēmijas autoriem neuzdosies aizbegt!

 • -3
  krustmateflorence Pirms 5 dienām, 16 stundām

  MANI TAS NEUZTRAUC NEMAZ-MAN IR PRIVĀTĀIS AUTO -KURŠ MAN PIEGĀDĀ PRODUKTUS NO -STOCKMANN-
  VISPĀR SAVU PIELIEKAMO TURU UZ KODU ATSLĒGAS-JO VIENREIZ PIEĶEŖU-KA MANA KALPONE ZAGA PRODUKTUS -UN AR TIEM BAROJA VISU SAVU LIELO ĢIMENI.
  TIEK PĀRKĀPTAS -ATKAL ELEMENTĀRAS CILVĒKA TIESĪBAS AR TIEM SERTIFIKĀTIEM--TOČKAS--BORDEĻI -VENTSPILĪ -CIK ESMU DZIRDĒJUSI-NEKAD NEKĀDUS SERTIFIKĀTUS -NAV PRASIJUŠI?

 • -3
  Gunars Kalnins Pirms 5 dienām, 16 stundām

  Stulbums, nekādas loģikas nav.....
  Rīgas dzelzceļa stacijā apgrozās desmitiem reižu vairāk laužu nekā lielveikalā, bet ierobežojuma nav, 2m distances nav, 25m2 uz cilvēku nav.....

 • -3
  Mamma75 Pirms 5 dienām, 11 stundām

  Te nu rodas jautājums- kā ar bērnu, kurš nav vakcinēts(nav vēl tie 12 gadi) var veikalā nopirkt ,piemēram, ziemai apavus, jo tādos veikalos tak tiks tikai vakcinētie???

 • -1
  Covid 19-21.ventspils.lv Pirms 4 dienām, 18 stundām

  Nogriez koka skaliņu precīzi bērna pēdas garumā.Vai arī kartona vai plastikāta sloksnīti.
  Ieliekot zābakā, varētu spriest par apava piemērotību konkrētā bērna kājai.
  Ja grib vēl rūpīgāk,var arī pēdas platumu līdzīgi izmērīt.

 • -1
  Mamma75 Pirms 4 dienām, 18 stundām

  to Covid 19-21.ventspils.lv -nu, tas par apaviem tikai piemēram. Varbūt arī drēbes bērnam ar skaliņu palīdzību pirkt???

 • 0
  VERONIKA M Pirms 4 dienām, 17 stundām

  "Lielība naudu nemaksā, ............ bikses jāmazgā!" - JA KAS, TAS FLORENCĪTEI PADOMĀŠANAI!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: