Tēma: Vakcīnas

 • Atbalstu uzņēmējiem algu subsīdijās maksās tikai vakcinētajiem 1

  Atbalstam uzņēmējiem un algu subsīdijām krīzes apstākļos mēnesī būs nepieciešami 152 miljoni eiro, bet atbalstu varēs saņemt tikai par tādiem darbiniekiem un tie pašnodarbinātie un patentmaksātāji, kam ir vismaz sākts vakcinācijas pret Covid-19 process, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) iesniegtā informācija uz trešdien gaidāmo ārkārtas Ministru kabineta sēdi.

 • Pēc 11. janvāra darba devējs būs tiesīgs atlaist nevakcinētos darbiniekus 7

  Atbalstītais Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projekts paredz, ka pēc 11. janvāra darba devējs būs tiesīgs nekavējoties atbrīvot darbinieku no amata pienākumu pildīšanas, ja viņam nebūs aktīva Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Atlaišanas gadījumā tiks izmaksāta kompensācija viena mēneša algas apmērā, lēma valdība.

 • Seniorus un hroniskos slimniekus vakcinēs mājās 1

  Tiks izdarīts viss iespējamais, lai pie senioriem un hroniskajiem slimniekiem pievestu vakcīnas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" solīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

 • Saistībā ar fiktīvu vakcināciju aizturētas vēl trīs personas 3

  Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumu atklāšanu, Valsts policija pagājušajā nedēļā Cēsīs un Alūksnē aizdomās par fiktīvas vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu aizturējusi trīs personas, no kurām divas ir medicīnas iestādes darbinieces.

 • Skolēniem testi būs jātaisa arī brīvlaikā 3

  Ņemot vērā augstos inficēšanas rādītājus ar Covid-19, arī skolēnu brīvlaikā, no 18. līdz 24. oktobrim, 1.-12. klašu skolēnu testēšanu rutīnas skrīninga ietvaros laboratorijas veiks pēc esošā grafika, informēja Izglītības ministrijā.

 • Vakcinētajiem senioriem piešķirs kompensāciju 4

  Koalīcija šodien ir panākusi vienošanos par 20 eiro kompensāciju izmaksu energoresursu izmaksu segšanai vakcinētiem senioriem, pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 • Nevakcinētajiem liegs iepirkšanos lielveikalos 31

  Personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus, nolēma Krīzes vadības padomes (KVP) sēdē.

 • Par 70 gadiem vecākiem senioriem būs iespēja vakcinēties mājās 2

  No nākamās nedēļas 70 gadus veciem un vecākiem senioriem būs iespēja pieteikt vakcināciju pret Covid-19 mājās, otrdienas valdības sēdē informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

 • Covid-19 ierobežošanai mudina noteikt regulārus lokdaunus 18

  Covid-19 pašlaik Latvijā ir nekontrolēti izplatījies, tāpēc reizi mēnesī uz nedēļu vai ilgāk būtu jāievieš stingri "lokdauni", kas varētu turpināties līdz nākamā gada janvārim, šādu viedokli sociālajos tīklos paudis pie vakcinācijas projekta strādājušais epidemiologs Ņikita Trojanskis.

 • Slimnīcā šonedēļ ārstējušies desmit Covid-19 pacienti 3

  Kopš 20. septembra, kad Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī atkal atsāka uzņemt Covid-19 pacientus, tajā ārstējušies desmit Covid-19 pacienti, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.