Tēma: Vakcīnas

 • Slimnīcas vadītājs rosina veicināt bēgļu vakcināciju pret Covid-19 10

  Patlaban Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī ārstējas septiņi Covid-19 pacienti, divi no viņiem ir Ukrainas bēgļi, kuriem dzimtenē ir bijusi citāda vakcinācijas kārtība, tādēļ valstī vajadzētu veicināt bēgļu vakcināciju pret Covid-19, sacīja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

 • Vakcinēšanās ir atbildīga rīcība 18

  Vakcinēšanās pret Covid-19 vīrusu ir atbildības uzņemšanās par savu veselību un dzīvību, uzskata ģimenes ārste Zanda Riekstiņa. Viņa iesaka neatlikt vakcinēšanos tiem, kas to vēl nav izdarījuši, un rekomendē saņemt vakcīnas balstdevu, lai novērstu smagas saslimšanas risku.

 • Balstvakcīna pamodina šūnu imunitāti 0

  Ģimenes ārste Rudīte Kitte, kas konsultē pacientus Ventspils novadā – Ugālē un Usmā –, vakcinēties pret Covid-19 iesaka ikkatram, pat ja pēc paša domām veselība šķietami ir laba. Sevišķi svarīgi vakcinēties cilvēkiem riska grupā. Un tas attiecas gan uz pamatvakcināciju, gan balstvakcināciju.

 • Vakcināciju pret Covid-19 turpmāk veiks slimnīcā 1

  30. martā aprit gads kopš Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca kā pirmā Latvijā uzsāka masu vakcināciju pret Covid-19, īstenojot pilotprojektu, kurā gūtie secinājumi bijuši noderīgi arī citu masu vakcinācijas punktu izveidē visā Latvijā. Šai laikā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca vakcināciju Ventspilī, Talsos un reģionā veikusi 63 tūkst. reižu.

 • Pagarina vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu 0

  Valdība piektdien, izdarot grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, pārbīdījusi vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu līdz ārkārtējās situācijas beigām jeb 1. martam. Tādējādi ar šodienas lēmumu līdz ārkārtējās situācijas beigām pagarināts laiks, kad par pilnībā vakcinētu tiek uzskatīta persona, kas pabeigusi primāro vakcināciju.

 • Par balstvakcīnas nenodrošināšanu Lembergs pieprasa kompensāciju 26

  Bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs vērsies ar prasību pret Ieslodzījumu vietu pārvaldi (IeVP) par 10 000 eiro kompensāciju saistībā ar viņam liegto iespēju saņemt balstvakcīnu,  apliecināja Lemberga advokāts Māris Grudulis.

 • Vakcinētajiem slimības pabalstu atkal plāno izmaksāt no pirmās dienas 0

  Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", kas paredz uz laiku atjaunot slimības pabalsta izmaksu no valsts budžeta līdzekļiem no slimības pirmās dienas personām, kurām ir derīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāts.

 • Covid-19 pārslimojušajiem, divu vakcīnu saņēmušajiem, pagaidām sertifikāta termiņu neierobežos 1

  Iedzīvotājiem, kuri būs saņēmuši divas vakcīnas pret Covid-19 devas, bet pēc vai pirms tam ar šo slimību saslimuši un tas būs laboratoriski apstiprināts, vakcinācijas sertifikātiem Latvijā pakalpojumu saņemšanai derīguma termiņš netiks piemērots, norādīja Nacionālā veselības dienesta vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala.

 • Pakalpojumu saņemšanai vakcinācijas sertifikātam būs derīguma termiņš 4

  No 15. februāra pakalpojumu saņemšanai tiek noteikts vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš, kas "Johnson & Johnson" vakcīnu saņēmušajiem būs pieci mēneši, bet visām pārējām vakcīnām - deviņi mēneši, paredz ceturtdien valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.