Arī pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas skolēni turpinās mācīties klātiene, lietojot sejas aizsargmaskas, taču būtiski tiks samazināts interešu izglītības nodarbību apjoms, informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Skolotājiem un skolēniem, neatkarīgi no izglītības pakāpes, visās telpās būs jālieto sejas aizsargmaskas. Skolēnu testēšana notiks vismaz reizi nedēļā. Ārkārtējās situācijas laikā netiks organizētas nodarbības ārpus skolas, piemēram, ekskursijas, muzeju apmeklējumi, sacīja ministre.

Tāpat viņa uzsvēra, ka būtiski tiks samazināts interešu izglītības apjoms, kas nozīmē, ka skolēni varēs individuāli darboties interešu pulciņos tikai savas skolas telpās. Interešu izglītības nodarbības ārpus skolas telpās netiks organizētas.

Augstākās izglītības iestādes no 11. oktobra varēs atsākt mācības "zaļajā režīmā", kā tas jau bijis iepriekš nolemts.

Runājot par sporta nodarbībām, Muižniece norādīja, ka sporta stundas arī turpmāk skolās varēs notikt gan zālē, gan ārā. Tāpat arī sporta pulciņos savā skolā skolēni varēs darboties. Savukārt sporta nodarbības ārpus savas izglītības iestādes, piemēram, sporta skolās, nodarbības varēs notikt ārtelpās, un valdība noteiks skolēnu skaitu grupā. Sporta skolu telpās nodarbības varēs notikt tikai individuāli.

Ministre uzsvēra, ka valdības sēdē tiks lemts par nosacījumiem peldētapmācības nodarbībām bērniem līdz 11 gadiem.

Savukārt fitnesa zāles varēs darboties "zaļajā režīmā", skaidroja Muižniece.

Ministre pauda gandarījumu par panākto vienošanos, kā rezultātā skolēniem būs iespēja mācīties klātienē, ja vien situācija nekļūs vēl sliktāka. Tādā gadījumā varētu tikt lemts par izmaiņām ierobežojumos.

Kā ziņots, saistībā ar augsto Covid-19 izplatību valstī uz trim mēnešiem paredzēts izsludināt ārkārtējo situāciju.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -3
    peteronkuls 08.10.2021, 09:14:06

    Tā vietā, lai atgrieztos daudzmaz normālā dzīvē, kā citur civilizētajā pasaulē! "Paldies" visiem antivakseru kustības stūrgalvainajiem atbalstītājiem!

  • -5
    ventspilnieks 36,7 08.10.2021, 12:54:13

    Paldies visiem vaksētajiem ceļotājiem, ka atveda mums deltu :D

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: