Saistībā ar šovasar AS "Ventspils Tirdzniecības osta" radīto akmeņogļu putēšanu spēkā esošie normatīvie akti vides piesārņojuma kontrolei nav gana efektīvi. 13. septembra pēcpusdienā kāds ventspilnieks nofilmējis ogļu putēšanu.

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvalde un Ventspils Tirdzniecības osta pauž viedokli, ka netiek pārkāpti normatīvie akti. Pašvaldība uzskata, ka normatīvie akti ir jāatceļ kā nevajadzīgi vai arī jāgroza. Ar šādu priekšlikumu pašvaldība vērsusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un VVD, norādot, ka esošie normatīvie akti nedod iespēju efektīvi kontrolēt un nenoved pie sabiedrības tiesībām dzīvot kvalitatīvā vidē.

Lasi vēl

Komentāri (58)

 • -10
  keda Pirms 1 nedēļas

  Tas taču ir vājprāts! Cik lielam idiotam jābūt, lai to neredzētu un lai turpinātu! Es saprotu, ka visiem vajag darbu un naudu, bet visam ir robežas! Neesiet taču pilnīgi mēsli!

 • -13
  default Pirms 1 nedēļas

  Tu,piesvīdusī galoša pats esi viens liels vājprāts. Nu iepirdi te kko bezjēgā, neko pat nesaprazdams ko- nokāpa asinsspiediens?

 • -11
  default Pirms 1 nedēļas

  Šie putekļi tālāk par Ventamonjaku neaizies.

 • -10
  keda Pirms 1 nedēļas

  Pārāk gudrs ar tāda stila komentāriem neizklausies, tieši pretēji, bet laikam jau par to nav jābrīnās, tā vienkārši ir. Par sienu ķēpāšanu smadzenes tālāk neiet.

 • -7
  default Pirms 1 nedēļas

  Neko sakarīgu nepateici, tikai nomurmulēji, kā parasti. Vnk es saku, netēlo baigo analītiķi/spečuku lietās, kuras tu nepārzini. Pats esmu strādājis gan BCT, gan Amonjakā, UN VISU TO REDZĒJIS kā tas notiek.
  Un par to ķēpāšanu, skaties ka par tādiem vārdiem tev nesanāk ieķēpāt biksēs.

 • -7
  keda Pirms 1 nedēļas

  un tas ir normāli, ko var šajā video redzēt? Es moš esmu redzējis zirgu ar divām galvām, bet normāli tas nav

 • -4
  default Pirms 6 dienām, 23 stundām

  Īsti normāli tas nav, taču te redzamais ir mazākais ļaunums kas notiek pilsētā. Drīzāk jācepjās būtu par ogļu izkraušanu pie Ventas tilta, Importa rajonā, kur pārsimts metru attālumā atrodas dzīvojamās mājas. Un dzīšanās pē naudas ir tik liela, ka izkraušana notiek pat pilsētas svētkos, kad arī pilsētas viesi tiek bagātīgi noklāti ar ogļu putekļiem, brīdī, kad mazais Huseins no skatuves smaidīgs bļauj-Mīīīīļie ventiņi! Tas ir pretīgi, ciniski.. a šajā video noput tikai industriālā zona, ko vēl var uzskatīt par normu. Cita runa būtu, ja vēja virziens būtu citādāks un viss tas nāktu virsū iz Ostgalu.

 • -6
  keda Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Nu lūk - ja vējš vēl būtu citā virzienā. Ja nebūtu tik bezatbildīga kraušana, nebūtu nekādas vajadzības cerēt, ka kaut kur neizpūtīs putekļus! Tāda sava biznesa virzīšana arī ir ciniska un pretīga!

 • 0
  default Pirms 6 dienām, 10 stundām

  Jā, un ja es būtu Romas pāvests tad daudz kas būtu. Kas par modi tekoši trīt mēles kas būtu, ja būtu. Nekad neesmu redzējis, ka no BCT ietu putekļi uz pilsētas pusi.. Domāju, ka pieņemot lēmumu par izkraušanu, tiek ņemts vērā arī vēja virziens. Vairāk grēko pārējie, kas izkrauj -eksporta,importa raj. pie tilta... it kā 21.gs. un pilsēta ar rītdienu, bet te vēl ir aizvakardiena, akmens laikmets, izkraušana atklātā veidā.

 • -1
  Veselovs Pirms 6 dienām, 8 stundām

  Pie Ventas tilta nekrauj ogļes, bet gan dzelzsrūdu. Pie tam to nedrīkst mitrināt

 • -1
  default Pirms 5 dienām, 23 stundām

  >>Veselovs
  Man nu galīgi nekādi neizskatās pēc dzelzs rūdas tas, ko tur krauj tagad. Drīzāk pēc rupjām akmeņoglēm.. turklāt rūda ir brūnganā krāsā, bet šis ir melns. Pats savām acīm redzēju, kā svētku laikā kauss no kuģa izgrābj tās ogles, un turpat augšā, gaisā atver vaļā to kausu, un viss tas labums nobirst lejā.. nu un tam sekojošais putekļu mākonis. Ja no tāda augstuma izbērtu dzelzsrūdu, tad tur viss bruģa segums sen jau būtu lupatās.. rūda tur veel bija pavasarī.. tagad jau kādu laiku ogles

 • 0
  Nah Nahs. Pirms 5 dienām, 6 stundām

  Mangāna rūda.
  Default,vai Tev neliktos jocīgi,ja no Dienvidāfrikas vestu ar kuģiem OGLES?

 • -2
  default Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Da kaut hujangāna rūda. Piekritīsi, ka tas nav normāli?

 • 0
  Andrejs Pornieks Pirms 3 dienām, 9 stundām

  default, nevajag rupjību, jautājums par ogļu izcelsmi.

 • 0
  Barons Pirms 1 dienas, 5 stundām

  Default kung.
  Es bij izskatit caur viss Mendeļejev kung element tabul.Un nebij atrast tād element - hujangān.
  Tur vaidzet būt kād Drukk kļūd.Le zinat.

 • -6
  default Pirms 1 nedēļas

  Mani šis maz satrauc.. laikam Huseinam nav nodokli samaksājuši, ka čakarējas klāt BCT.. ar šiem putekļiem noput tikai viņu pašu un VTO rajons...
  Vot par absurdu drīzāk uzskatu putēšanu pie Ventas tilta. Visos pilsētas svētkos, Ghetto Games, kad bija pilns ar pilsētas viesiem, tur notika ogļu izkraušana pie tilta. Par to neviens brēku neceļ. Drīz jau pilsētas centrā kraus ogles.

 • 0
  Andrejs Pornieks Pirms 5 dienām

  Tiešs jautājums, kur atrodas ar VTO saistītās ogļraktuves?

 • -2
  gn8tukei Pirms 1 nedēļas

  Cienītā Ventas Balss.
  Vai VVD saistībā ar šo video ir paudusi viedokli, ka netiek pārkāpti normatīvie akti?
  Vajadzētu nedaudz korektāk rakstīt rakstu nevis tracināt parastos lasītājus, kuri nesaprot, ka šis raksts ir par atklāto ogļu kraušanas putēšanu nevis šo video.
  Tagad Jums veiksmīgi sanāk kultivēt viedokli, ka arī pie šādas rupjas putināšanās VVD un VTO saka, ka viss ir OK.

 • -5
  Ilze Ilze Pirms 6 dienām, 23 stundām

  VTO pilnā rīklē bļauj, ka ir sociāli atbildīgs uzņēmums un maksā nodokļus, līdz ar to atļauts ir viss. VVD amatpersonām nekas neput un līdz ar to arī viss ir kārtībā. Valstī viss ir kārtībā! Šis video to lieliski apliecina! Vājprāts

 • -2
  gn8tukei Pirms 6 dienām, 23 stundām

  Šis video lieliski apliecina kādas kompānijas rupju pārkāpumu un arī mūsu sabiedrības attieksmi pret to kā jārīkojas šādos gadījumos. Jūs ar Agnesi ejat un cīnaties uz sabiedriskajām apspriešanām - malači.
  Kāpēc filmētājs nofilmē video, bet nezvana ne domei, ne VVD, ne policijai/ugunsdzēsējiem?
  Vai tiešām šo problēmu var risināt feisbūkā?
  Ja būtu filmēšanas laikā pazvanījis VVD un pasūdzējies, tad šovakar jau šeit lasītu skaidrojumu par notikušo. Tagad rīt redakcija zvanīs VVD,Domei, VTO un prasīs viedokli par diennakti vecu notikumu. Jāreaģē ir uzreiz nevis pēc diennakts, kad viss ir noputējis un kuģis aizmucis.

 • -3
  Ilze Ilze Pirms 6 dienām, 23 stundām

  Interesanti ir tas, ka man darbā regulāri mazie uzņēmēji stāsta, kādus tik sodus un prasības uzstāda VVD par visabsurdākajām lietām, piemēram, govju slaukšanas novietnē ne tāda izmēra duškabīne, ne tur nolikts atkritumu konteiners utt... Regulāri klienti, kas atbraukuši no citām pilsētām jautā, kas jums pilsētā tik šausmīgi smird, kā jūs te dzīvojat!? VTO ar VVD atļauju ir atļauts viss. Jautājums kapēc? Kāpēc mazajiem uzņēmējiem var kasīties klāt, bet VTO ir visatļautība? Tā ir kāda īpaša mīlestības forma starp VTO un VVD?

 • -1
  Veselovs Pirms 6 dienām, 12 stundām

  VVD nekontrolē govs slaukšanu :D

 • 0
  Cibiņš Pirms 6 dienām, 23 stundām

  Ka put, tas nav smuki. Jautājums tikai, kur tad veselu mēnesi staigāja šis video? Skaidri rakstīts, ka nofilmēja 13.augustā, bet publicēts 13.septembrī plkst. 20:28. Vai tad Koļegovai visu laiku atvilktnē uzfilmētais mētājās?

 • -4
  Ivars Jansons Pirms 6 dienām, 23 stundām

  Brokas kungam. Ogļu putēšana Ventspils ostā ir kā sekas tikai vienai no vismaz 10 infrastruktūras neveiksmēm . Uzminiet, lūdzu, kurš ir atļāvis pārkraut bīstamas , iedzīvotāju veselību un dzīvību apdraudošas kancerogēnas kravas Ventspilī pilsētas teritorijā? Vai tie nav mūsu mīļie Ventspils Domes spīdekļi, kuri domā par iedzīvotājiem dienu un nakti??? Vai 28 gadu laikā ir tapis likums par terminālu darbību pilsētas teritorijā, un, to ietekmi uz iedzīvotāju veselību un dzīvību??? Protams, ka nav!!! Iedzīvotāji tiek izmuļķoti, bet izmuļķotājiem tiek dāsni samaksāts ar nodokļu maksātāju naudu!!!

 • -1
  default Pirms 6 dienām, 22 stundām

  Būs vēl sašķidrinātās gāzes terminālis . Būs jautri

 • -10
  keda Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Varētu nomainīt savu vārdu uz Gramafons, jo tiešām vienu un to pašu plati spēlē :) Ja nemaldos un, šķiet, nemaldos - atļaujas kraut izsniedz VVD. Tā kā esi pilnīgi lieki drāzis datora pogas. :D

 • -9
  Opaps Pirms 6 dienām, 22 stundām

  Ko tu ( spec ar mazo burti ) vari d..st ? Lai cilvēki varētu dzīvot , tad viņiem jāstrādā, izņemot pensionārus. Bet mantkārīgie bisnesmeņi uzpļauj pārējiem iedzīvotājiem. Viņiem vajag naudu. Š.g. klimatiskie apstākļi saasināja attiecības ar naudas slaucējiem ( Meroni- Eiropas žīds ) un iedzīvotājiem. Vecāka paaudze. ventspilnieki,nevis I. Jansons, ka putēja Kālija Parks 80. gados, visi koki gar Ventmalu bija brūni. Toreizēja pilsētas vadība panāca , ka Maskava mums izdalīja papildus finansējumu , lai varētu iegādāties slimnīcai modernas iekārtas, lai kompensētu nodarīto postu. Ko dara tagad termāļu saimnieki ?

 • 0
  peka Pirms 6 dienām, 14 stundām

  Ventas balss drukas kļūda, šādi putekļi, tika manīti Ventas promenādē, vakar, nevis pirms mēneša.

 • -1
  sherloks 2 Pirms 6 dienām, 13 stundām

  Jā u šorīt ap 6.00 Talsu ielā ,bērnu pilsētiņas rajonā smirdēja naftas produktiem specifiskā smaka,Arvien jautrāk dzīvojam!!!Tikai cik ilgi?????

 • -4
  Andrejs Pornieks Pirms 6 dienām, 13 stundām

  Priecājos, priecājos.
  Heijā brīvā Latvijā!

 • 0
  yolo Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Vai ta šis nav mūsu saimnieka slavētais terminālis, kas pārkrauj ogles slēgtā veidā?

 • -2
  Veselovs Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Pēc video ir redzams, ka tas gluži nav VTO, bet gan BCT. Pie liela vēja šādi kraujot, putekļu būs, bet vēja virziens ir labvēlīgs kraušanai, lai neiet virsū uz dzīvojamām mājām

 • -3
  Pornieks Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Nonsenss, Veselova kungs, to jūs būtu varējis pateikt ja šovasar nebijis iedzīvotāju sūdzību.

 • -1
  Veselovs Pirms 6 dienām, 8 stundām

  Sūdzības bija un būs, un pareizi arī dara, ka sūdzās.
  Pornieka kungs, es rakstīju konkrēti par šo video, kur redzams, ka vēja virziens ir labvēlīgs kraušanai. Darba zonā normatīvi ir daudz augstāki kā dzīvojamās teritorijās un to kontrolē Valsts darba inspekcija

 • -1
  Andrejs Pornieks Pirms 5 dienām, 1 stundas

  Pareizi arī dara ka paši remontē dzīvokļus, mazgā aizkarus un uzslauka palodzes.
  Bet jūs tikai defoltā ķēzīsiet jo lūk, to pieļauj normatīvi? Un ja būs iespēja palielināt kravu apjomus, tātad, savus ienākumus - kurš gan vilcinātos?

 • -1
  Veselovs Pirms 3 dienām, 9 stundām

  ko tu pīpē? es ar gribu!
  Tavuprāt pilsētai būtu jānosaka savi normatīvi jeb saistošie noteikumi, kādai jābūt palodžu, aizskaru vai apavu tīrībai?
  Ja pilsētas vadība un attiecīgie plānošanas dokumenti pieļauj termināļiem pārkraut kravas, tad kāpēc to nedarīt? Un, ja uzņēmums nepārsniedz gaisa kvalitātes normatīvus, cik saprotu ar monitoringa stacijām to pierādot, man nav iebildumu šo uzņēmumu darbībai. Jāsaka, ka šīs stacijas ir par maz, tādām ir jābūt arī promenādē

 • 0
  Andrejs Pornieks Pirms 2 dienām, 9 stundām

  Esmu ar jums nemainīgi vienisprātis.
  Par nelielu ienākuma procentu manā labā :)

 • 0
  Andrejs Pornieks Pirms 2 dienām, 8 stundām

  Pardon vai arī sacīsim, es droši vien pīpēju /akmeņogļu kreku kaut kādu/, ne manā labā (jo mērījumu rezultāti vēl nav apstiprinājušies).
  Bet norunāsim, ja kādam dzīvoklim Inženieru ielā nepieciešams remonts, paši saprotiet, atnācām bērniem kājas nomazgāt jo viņi tur bradājuši līdz potītēm akmeņoglēs un uzdāvinājām kādu jaunu zeķīšu pāri. Rezumējot tad - normatīvās pārbaudes nepieciešamas bērnu apģērbu veikalā, lūdzu uzstādiet kameras un dzeloņdrāšu žogus.

 • -6
  Ivars Jansons Pirms 6 dienām, 10 stundām

  Ventspilī jau 28 gadus nerisina aktuālas problēmas, lai novērstu iedzīvotāju apzinātu indēšanu!!! Toties, 28 gadu laikā ir izstrādāta perfekta sistēma vēl dzīvo iedzīvotāju izmuļķošanai...
  Šodienas prātula no jaunā Ventspils VVD direktora mutes - Svaigi pļautas zāles SMAKA pārsniedz SMIRDOŅAS maksimumu!!!! Uz priekšu, biedri!!!

 • -6
  ilona kaķis Pirms 5 dienām, 23 stundām

  Dievs, sargi no trakiem penDZenāriem un vecuma muļķuma.

 • -1
  Andrejs Pornieks Pirms 5 dienām, 1 stundas

  Ivar, bravo!

 • 0
  Ivars Jansons Pirms 5 dienām

  Brokas kungs solīja atbraukt izbaudīt Stema Real drausmīgo smirdoņu, kad garneļu čaulas tiek turētas teritorijā ilgu laiku!!! Kā tad patika šis diskomforts, kurā vietā kungs izvēmās??? Visi, visi brauciet, skrieniet , rāpojiet izbaudīt Ventspils jaukumus!!! Kad atkal indēs ar benzīna tvaikiem???

 • -1
  Veselovs Pirms 3 dienām, 9 stundām

  kā Broks ir ieradies pilsētā, viss ir atrisinājies, putekļu un smaku vairs nav

 • 0
  Pornieks Pirms 2 dienām, 5 stundām

  Viss varētu būt samērā vienkārši - pa priekšu kautkādas tās somu- ugru ciltis sāka apdzīvot Ventas lejteci un tikai pēc tam šeit ieradās industrija ar apjomīgām tranzītkravām un eksplozīviem tankkuģiem. Diezin vai nākotnē paredzams dotās teritorijas infrastrukturēt pilnībā atbilstoši lielajam biznesam lai arī tas nereti tā arī notiek. Bet ja būs tomēr iedzīvotāji tad viņiem laiku pa laikam radīsies neadekvāts jautājums - akapēc mežā gaiss ir tīrāks stundā kad pāri Ventai kāds atkal nav saturējis savu purkšķi?

 • 0
  Andrejs Pornieks Pirms 5 dienām

  Tas laikam bija tas padomju gaļas kombināta producētajam līdzīgais aroms kura klātbūtni VVD man mēğināja pat noliegt. Bet nu, paldies, paralēlu tēmu attīstīt varbūt nevajadzētu.

 • 0
  Edmunds Cīrulis Pirms 4 dienām, 18 stundām

  Visu cieņu Ventspils kā pilsētai, sasniegumiem sportā, un sabiedriskajā dzīvē. paliek viens jautājums, kaa dēļ. Vai mēs vietējie Ventspilnieki nevaram dzīvot tīra pilsētā ka mumssola pašvaldība?????
  Ja

 • 0
  Edmunds Cīrulis Pirms 4 dienām, 18 stundām

  Varu saprast daudzas lietas, bet nevaru iedomāties Ventspils nafta, bez savas ugunsdzēsības dienasta unapsardzes.Sie dienesti tiek samazināti,laikam uz prēmiju rēķina??Kas notiek Ventspilī apdomājieties,mums šeit jādzīvo???

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: