Ventspils, Mārupe, Ķekava, Liepāja un Olaine sešu gadu laikā spējušas piesaistīt 870,4 miljonus eiro ārvalstu investīcijās, izvirzoties priekšgalā pašvaldību piesaistīto investīciju apmērā, informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Piektdien, 7. septembrī norisinās LIAA rīkotais ikgadējais pašvaldībām, amatpersonām un uzņēmējiem paredzētais "Polaris" forums, kurš aktualizē tēmu par investīciju piesaisti pašvaldībām. Pasākuma dalībnieki tiek iepazīstināti ar investīciju piesaistes veiksmes stāstiem, kā arī tiek iedvesmoti radīt par saviem projektiem pārliecinošus, ietekmīgus stāstus.

"Polaris" forums tiek organizēts "Polaris" procesa metodikas īstenošanas ietvaros, kas radīta, lai sekmētu ārvalstu tiešo investīciju piesaisti Latvijā, nodrošinot valsts, privātā un pētniecības sektora pārstāvju kolektīvu iesaisti ārvalstu tiešo investīciju projektu realizēšanā. Viens no valsts sektora svarīgākajiem spēlētājiem investīciju piesaistē ir pašvaldības. "Polaris" procesā sešu gadu laikā iesaistījusies jau 41 pašvaldība, un šobrīd augšgalā piesaistīto investīciju apjomā atrodas Pierīgas un Kurzemes pašvaldības - Ķekava, kas piesaistījusi 272 miljonus eiro, Ventspils ar 222,2 miljoniem eiro, Liepāja ar 170,9 miljoniem eiro, Mārupe ar 128,8 miljoniem eiro un Olaine ar 76,5 miljoniem eiro.

Šā gada pirmā ceturkšņa beigās uzkrātās ārvalstu tiešās investīcijas kopumā Latvijā bija 14,7 miljardi eiro, kas valsts iekšzemes kopproduktā veidoja 53,9%, tādējādi iespaidīgi atbalstot vietējos uzņēmējus un radot daudzas jaunas darba vietas.

LIAA skaidroja, ka "Polaris" process paredz noteikt Latvijas investīciju mērķa nozares, apkopot un aktualizēt Latvijā pieejamās zināšanas, kā arī piedāvāt ārvalstu investoriem projektus, kas sagatavoti, izmantojot Latvijā esošo zinātnisko bāzi, pieredzi un stratēģiskos resursus. Lielākie investīciju apjomi pēdējo četru gadu laikā ieguldīti metālapstrādē un mašīnbūvē (14,1%), kā arī IT nozarē (9,3%).

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: