Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki jūnija nometnē vēlas ielikt pamatus komandas stiprināšanai ilgtermiņā, uzsvēra itāļu speciālists. Treniņnometnē piedalīsies 14 basketbolisti. Pieredzējušākie no tiem ir Klāvs Čavars, Artūrs Strautiņš un Mārcis Šteinbergs.

"Šosezon viņi nav spēlējuši izslēgšanas turnīros savu klubu rindās, tādējādi šī nometne ir laba iespēja pārbaudīt viņu gatavību," teica Banki.

Savainojumi liedz šajā nometnē piedalīties vairākiem perspektīviem spēlētājiem - Artūram Žagaram, Robertam Blumbergam, Rodijam Mačoham, Krišam Helmanim. Toties ir citi jaunatnes izlasēs spēlējušie basketbolisti, kuri vēl nav izcīnījuši vietu pieaugušo valstsvienībā.

"Daži no viņiem prezentē mūsu nākotni. Domāju, ka mums ir pietiekami talantīgi spēlētāji, kas var nākotnē cīnīties par vietu sastāvā. Tā kā 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā galvenais nebūs izcīnīt ceļazīmi, kas mums jau ir, mums ir iespēja veidot programmu, kurā varam attīstīt jaunus talantus," stāstīja izlases galvenais treneris.

Šajā nometnē Banki palīdz "Latvijas Universitātes" galvenais treneris Gunārs Gailītis un nesen basketbolista karjeru noslēgušais Kaspars Vecvagars.

"Man ir iespēja paplašināt Latvijas basketbola treneru saimi. Uzskatu, ka tas ir labs veids, kā izplatīt savu basketbola filozofiju. Gunārs strādā ar šīs paaudzes spēlētājiem un var palīdzēt labāk viņus izprast. Kaspars nesen noslēdza karjeru un mana vēlme ir, lai viņš sniegtu jaunas idejas, jo kā nesen spēlējušam basketbolistam viņam ir citādāks skatījums uz lietām. Jau kā spēlētājs viņš laukumā domāja kā treneris. Domāju, ka viņš var palīdzēt Latvijas basketbolam kļūt labākam kā īstermiņā, tā arī ilgtermiņā," skaidroja Banki.

Izlases galvenais treneris arī uzsvēra Latvijas Basketbola savienības (LBS) ieguldījumu ne tikai komandas ikdienas darbā, bet arī tehnoloģiju izmantošanā, lai treneru korpuss un medicīnas personāls varētu analizēt, kā basketbolistiem progresēt.

"Uzskatu, ka mums ir augstākā līmeņa spēlētāji un viņi ir pelnījuši šāda līmeņa apstākļus, un esmu ļoti priecīgs, ka federācija ir atvērta ieguldīties tehnoloģijās un infrastruktūrā, kas paliks nākotnei," pauda Banki.

19. un 20. jūnijā komandai ar šiem spēlētājiem Helsinkos paredzēti pārbaudes mači ar Somiju un Igauniju, arī pretiniekiem nespēlējot optimālajā sastāvā.

"Somijā ir viena no labākajām programmām Eiropā, un, tāpat kā Igaunija, tā izmantos jaunu sastāvu. Izlašu logos, veidojot komandas identitāti un spēles stilu, ir tikai kādas trīs dienas, šoreiz mums ir nedēļa, kas jau ir greznība," atzīmēja Banki.

Gatavību piedalīties jūnija treniņos pauduši arī brāļi Dāvis un Dairis Bertāni, kas Banki ieskatā var kalpot par labu impulsu spēlētājiem un dot zināšanas treneriem.

"Šāda līmeņa spēlētājiem ir spēja parādīt treneriem kaut ko tādu, kas nemaz nav viņu galvās. Viņi kā spēlētāji ir labāki nekā mēs kā basketbola veidotāji. Basketbolā toni nosaka augstākā līmeņa spēlētāji, nevis augstākā līmeņa treneri," uzsvēra Banki.

Sezonas otrajā pusē smagus savainojumus guva aizsargs Rihards Lomažs un saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks. Lai gan traumas ir tādas, kas nevieš cerības par viņu dalību Pasaules kausā, abi šim mērķim nav atmetuši ar roku.

"Mums jādod šiem spēlētājiem iespēja atgūties no savainojumiem, tajā pat laikā viņus pasargājot. Tie ir smagi savainojumi viņu karjerās svarīgos brīžos. Rihards, iespējams, ir savas karjeras virsotnē, kamēr Jānis beigu fāzē un viņam ir jādziedē trauma tā, lai pēc iespējas ilgāk varētu spēlēt. Mums jābūt ļoti uzmanīgiem un tajā pat laikā arī ļoti precīziem. Ieguldām visu enerģiju, lai viņi atgrieztos laukumā pēc iespējas stiprāki. Un nevis tāpēc, ka tuvojas Pasaules kauss, bet gan tāpēc, ka viņi var vēl daudz dot Latvijas basketbolam," stāstīja Banki.

Jānis Timma, kurš palīdzēja Latvijas izlasei novembra spēlēs, pēdējās sezonās nav stabili spēlējis klubu rindās un šovasar plāno startēt ASV profesionālā strītbola līgā "Big3".

"Novembrī viņš apliecināja, ka viņam rūp Latvijas izlase un ka viņš ir labs spēlētājs. Redzēsim, kā 3x3 basketbols viņam palīdzēs," teica Banki.

Gatavojoties Pasaules kausa finālturnīram, Latvijas basketbolisti vispirms aizvadīs četras pārbaudes spēles savā laukumā pret Zviedriju, Gruziju, Dominikānas Republiku un Somiju, bet pēc tam plānoti vēl divi mači Taivānā ar Lietuvu un, iespējams, arī Puertoriko.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25. augusta līdz 10. septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.

Latvijas vīriešu basketbola izlases sastāvs jūnija treniņnometnē:
Ričards Daniels Vanags, Kārlis Šiliņš (abi - "Liepāja"), Artūrs Strautiņš (Redžo Emīlijas "UnaHotels", Itālija), Klāvs Čavars (Ļubļinas "Start", Polija), Emīls Krūmiņš, Anrijs Miška, Roberts Bērziņš (visi - "VEF Rīga"), Mārcis Šteinbergs (Manrezas "Baxi", Spānija), Kristaps Ķilps (Anhaltes-Biterfeldes "BSW Sixers", Vācija), Roberts Bērze (Maknesija Valsts Universitāte, ASV), Rodrigo Būmeisters ("Ventspils"), Toms Skuja, Dāvids Vīksne (abi - "Latvijas Universitāte"), Valters Vēveris ("Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola").

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: