Sporta skolas ''Spars'' un Ventspils Olimpiskās vienības sportiste Rūta Kate Lasmane, kura šobrīd studē ASV Floridas Štata universitātē, Ziemeļkarolīnas pilsētā Roli aizvadījusi ļoti veiksmīgas sacensības un uzvarējusi ACC (Atlantic Coast Conference) konferences finālsacensībās trīssoļlēkšanā, par 33 centimetriem uzlaboja personīgo rekordu āra stadionā.

Rūtas lēcienu sērija ACC čempionātā: X, 13.56, X, 13.29, 14.20m, X. Otro vietu izcīnīja "Georgia Tech" pēdējā kursa studente Bria Metjūza (13.61), bet trešajā pozīcijā ierindojās "Virginia Tech" pēdējā kursa studente Estere Bajnoka (13.51).

14.20m šosezon ir 11. tālākais lēciens pasaulē. Rūta par astoņiem centimetriem uzlaboja Inetai Radevičai līdz šim piederējušu Latvijas U23 rekordu. Labākie rezultāti mūsu sieviešu trīssoļlēkšanas vēsturē: 14.76m (Gundega Sproģe) un 14.55m (Jeļena Blaževiča).

14.20m ir otrais tālākais sieviešu lēciens "Florida State" komandas vēsturē. Šeit pirmo vietu ieņem četrkārtējā NCAA čempione Kimberlija Viljamsa (Jamaika), kuras krājumā ir divas godalgas pasaules čempionātos telpās, divas ceturtās vietas pasaules čempionātos ārā un septītā pozīcija Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

2021. gada olimpisko spēļu normatīvs ir 14.32m. Tokijas spēlēm iespējams kvalificēties arī pēc ranga.

Ziemas sezonas gaitā Rūta vairākas reizes laboja savu personisko rekordu trīssoļlēkšanā, un martā kļuva ne tikai par ACC konferences čempioni, bet arī laboja Latvijas valsts rekordu telpās, aizlecot 14,15m, un izcīnīja bronzas medaļu ASV studentu čempionātā.

9.-12. jūnijā Oregonas pilsētā Jūdžinā notiks ASV studējošo augstākā līmeņa (NCAA) finālsacensības.