Futbola Virslīgas 33. kārtas mačos mājinieki svinēja divas uzvaras, un vienu no tām izcīnīja Ventspils futbolisti, sarūgtinot līdervienību Riga FC un neļaujot rīdziniekiem jau korķēt vaļā čempionu šampanieti.

Ventspilnieki pie uzvaras pēdējo reizi bija tikuši augustā, bet pēdējos mačos punktu krājumu papildinājuši tikai ar neizšķirtiem. Panākums bija nepieciešams, lai drošāk justos medaļu un arī Eirokausu zonā, bet rīdziniekiem panākums jau garantētu pirmo vietu. Jau septītajā minūtē rezultātu atklāja viesi, kad precīzi sita Oļegs Laizāns un arī pirmā puslaika turpinājumā iniciatīva piederēja rīdziniekiem. Tomēr pēc pārtraukuma Ventspils spēlēja ar ļoti lielu degsmi un pašatdevi, galu galā nopelnot arī Fortūnas labvēlību.

71. minūtē pēc individuāla reida ar kreisu kāju tālajā vārtu stūrī bumbu iecēla Lukašs Vilella, bet piektajā kompensācijas minūtē tieši viņš izdarīja piespēli Romānam Mickevičam, kurš no soda laukuma vidus otro reizi pārspēja Robeertu Ozolu. Laika atspēlēties viesiem vairs nebija un Ventspils svinēja ar raksturu izcīnītu uzvaru 2:1.

Ventspilniekiem svarīgas bija arī pārējās trīs šīs kārtas spēles. Ceturtajā vietā esošais Spartaks savā laukumā nespēja nosargāt minimālu pārsvaru un cīnījās neizšķirti 2:2 ar Mettu. Savukārt Valmiera Glass/ViA viesos Liepājā kompensācijas laikā izrāva uzvaru 3:2 un tagad tabulā panāca Spartaku (abām 41 punkts). Abas turnīra tabulā tuvāk esošās komandas no Ventspils atpaliek par divu uzvaru tiesu, turklāt tām jāaizvada par maču vairāk, tā kā bronzas medaļu liktenis vēl nav izšķirts.

Savukārt RFS, kas atrodas otrajā vietā, pēc uzvaras 2:0 pret Daugavpili ventspilniekus apsteidz par astoņiem punktiem un vairs nav noķerami. Toties komanda vēl pretendē pat uz pirmo vietu, taču tādā gadījumā Riga FC četros mačos jāpaliek bez izcīnītiem punktiem.

Nākamo kārtu Ventspils izlaiž, bet čempionātu komanda noslēgs ar izbraukumu pie RFS un Kurzemes derbiju savā laukumā.

keda 21.10.2019, 09:20:19

Fantastisks otrais puslaiks! Čaļi sitās kā dzīves svarīgākajā mačā! Pelnīta uzvara un cerams tā atdeve nemazināsies un trijnieku nosargās!