Atgriešanos Virslīgas turnīrā ar svarīgu uzvaru atzīmējuši FK Ventspils futbolisti, kas savā laukumā ar 3:0 apspēlēja čempionāta vicelīderus RFS. Divi vārti Tosina Aijeguna kontā.

Ventspilnieku sastāvā Virslīgas debiju piedzīvoja vārtsargs Konstantīts Mahnovskis, bet pieteikumā bija atgriezušies pussargi Anastasijs Mordatenko un Romāns Mickevičs. Spēlēt diskvalifikācijas dēļ nevarēja Jevgeņijs Kazačoks, bet kapteiņa apsējs tika uzticēts Ingaram Stuglim, kurš arī atklāja mača rezultātu, turklāt jau ļoti agri. Astotajā minūtē Lukašs Villela soda laukumā saņēma piespēli no Tosina Aijeguna, sekoja centrējums vārtsarga laukumā, kur Dmitrijs Grigorjevs aizsniedzās līdz bumba, neļaujot uzsist Daniilam Ulimbaševam, taču pirmais pie bumbas bija Stuglis, pēc mirkļa raidot to vārtos.

Puslaika turpinājumā Ventspils tika pie vairākām labām standartsituācijām, taču izmantot tās un gūt vēl vienus vārtus nespēja. Pamazām attapās arī RFS, liekot pastrādāt arī mājienu aizsardzību, bet vienā no epizodēm komanda glāba Mahnovskis – bumba nonāca pie Sedrika Kvadio, kurš no tuvas distances uzreiz izdarīja sitienu, bet ukraiņu vārtsargs prata atvairīt bumbu.

Otro puslaiku aktīvāk sāka RFS, taču lielas problēmas Ventspils aizsardzībai nesagādāja, turklāt sāncenši regulāri tika traucēti ar pretuzbrukumiem. Viens no tādiem arī beidzās ar vārtu guvumu. Viss sākās ar RFS stūra sitienu, pēc kura bumba nonāca pie Eduarda Tīdenberga, bet viņš nogādāja to sāncenšu pusē Tosinam Aijegunam. Viņš nonāca soda laukumā, ar vienu kustību parāva malā aizsargu un tūlīt ar kreiso kāju šāva bumbu vārtu tuvajā apakšējā stūrī – 72. minūtē 2:0!

RFS azartu šāds notikumu pavērsiens krietni vien samazināja, un, lai arī rīdzinieki joprojām uzbruka vairāk, neko bīstamu pie Mahnovska vārtiem viņi neizveidoja. 82. minūtē Tosins pavisam atrisināja jautājumu par uzvarētāju, tiekot pie iespējas uzsist pa vārtiem no metriem 16 un iedzenot bumbu otrā vārtu stūrī.

Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās un Ventspils tika pie sava devītā panākuma, turnīra tabulā atgriežoties ceturtajā vietā. Savukārt Aijeguns ar desmit vārtu guvumiem kļuva par rezultatīvāko spēlētāju vienīgo līderi,

keda 18.08.2019, 23:42:43

Rfs galīgi bāli... Nez, kas tur notiek, bet nu kaut ko varēja izdarīt tad, kad fkv iepauzēja. Ventspils stabili kontrolēja spēli, sevišķš prieks par aizsardzību un ar 2 jaunajiem vietējiem čaļiem! Nu un par Tosu, protams :)