FK Ventspils futbolisti savā laukumā ar 3:0 pieveica BFC Daugavpils komandu, kas turnīra tabulā ļāva pakāpties uz trešo vietu, taču tuvākie sekotāji Spartaka futbolisti apsteigti tikai par vienu punktu.

Komandām šī bija trešā tikšanās reize, bet pirmajās divās scenārijs bija krietni vien atšķirīgs. Pirmajā mačā Ventspilī viesi atklāja rezultātu, ilgi turējās vadībā un varēja pārsvaru arī palielināt, tomēr mājinieki prata atspēlēties (vārtus guva Žo), un mačs noslēdzās 1:1. Otrā spēle risinājās Daugavpilī, kur jau krietni labāki bija ventspilnieki, svinot uzvaru 3:0 (Aijeguns, Kazačoks, Tīdenbergs), un arī trešajā cīņā Ventspils tika pie drošas uzvaras.

Rezultāts tika atklāts jau septītajā minūtē, kad soda laukumā pie bumbas pirmais tika Raens Tālbergs, tūlīt arī sitot to vārtos. Viesi metās atspēlēties, tika pie iespējām, taču realizēt tās nespēja, toties Tālbergs puslaika otrajā pusē guva arī savus otros vārtus, tiesa tie netika skaitīti – aizmugure.

64. minūtē rezultātam bija jākļūst 1:1, tomēr Eduards Tīdenbergs paguva panākt bumbu, kas jau ripoja tukšos vārtos. Mirkli vēlāk Lukass Vilella ar tālu sitienu panāca 2:0, bet vēl pēc sešām minūtēm ar eleganti izspēlētu stūri sitienu pavisam noraka viesu cerības. Dmitrijs Litvinskis ar galvu iecēla bumbu tālāk soda laukumā, kur pirmais pie tās bija Eliu, panākot jau 3:0.

Līdz ar to ventspilnieku rēķinā tagad ir 31 punktus, kas ļauj par vienu apsteigt Spartaku un pakāpties uz trešo pozīciju. Nākamo Virslīgas maču komanda aizvadīs 4. augustā, viesojoties pie Riga FC, bet ceturtdien Maltā ventspilnieki izspēlēs Eiropas līgas 2. kvalifikācijas kārtas atbildes maču ar Gžira United.