FK Ventspils futbolisti savā laukumā cīnījās neizšķirti 2:2 ar Valmiera Glass/ViA komandu, tā jau piekto reizi šosezon tiekot pie viena punkta, kas gan netraucēja turnīra tabulā saglabāt piekto vietu.

Pirms šī mača ventspilnieki nebija uzvarējuši jau četras spēles pēc kārtas, divās no tiem piedzīvojot zaudējumus un vēl divas noslēdzot neizšķirti. Lai cik tas arī nešķistu dīvaini, valmierieši, kas vēl pērn cīnījās par izdzīvošanu Virslīgā, Ventspilī ieradās kā tā brīža trešā spēcīgākā komanda, kamēr Ventspils ieņēma piekto vietu. Neskatoties uz to, par favorītu bija jāuzskata tieši ventspilnieki, kas lielāko daļu mača šo statusu it kā arī apliecināja.

Mājiniekiem bija jāiztiek bez diskvalificētā Kaspara Svārupa, toties pamatsastāvā bija atgriezies aizsargs Ņikita Koļesovs un jau no mača sākumā laukumā darbojās arī Žans Soni. Ventspils pirmajā puslaikā noteikti izskatījās labāk, laiku pa laikam tiekot gan pie bīstamiem sitieniem no spēles, gan standartsituācijām, taču atklāt rezultātu nekā nespēja. Labā ziņa – arī valmierieši savus retos momentus vārtu guvumos nepārvērta.

Toties jau otrā puslaika sākumā rezultāts tika atklāts. Viesu soda laukumā tika notriekts Tosins Aijeguns, bet 11 metru soda sitienu teicami izpildīja Žo Santušs. Beidzot izvirzījušies vadībā, Ventspils spēlētāji metās dubultot savu pārsvaru, taču netika galā ar sāncenšu pretuzbrukumu, un pēc Alvja Jaunzema sitiena bumba, pa ceļam skarot vēl kādu no futbolistiem, atrada ceļu vārtos – 1:1. Jau piecas minūtes vēlāk 11 metru soda sitiens tika nozīmēts arī uz mājinieku vārtiem bet realizēt to izdevās centra aizsargam Leonardo Lelišam.

Līdz nākamajām rezultāta izmaiņām arī pagāja vien piecas minūtes (75. minūte). Pēc Ventspils stūra sitiena bumba pie soda laukuma robežas atlēca pie Dmitrija Litvinska, kurš jau pēc mirkļa tika nogāzts un mača galvenais arbitrs Aleksandrs Anufrijevs jau trešo reizi norādīja uz 11 metru atzīmi. Šoreiz pendeli izpildīja Tosins, un arī viņš bija precīzs – 2:2.

Labākā iespēja izraut uzvaru atlikušajā laikā bija Aijegunam, taču pēc viņa sitiena no asa leņķa bumba vārtos nenonāca, turklāt neviens no ventspilniekiem nepaguva to ievirzīt tukšā vārtu stūrī.

Ventspils komandai tā bija piektā neuzvarētā spēle pēc kārtas un jau piektais neizšķirts 12 šīs sezonas mačos. Toties Aijeguns labāko vārtu guvēju saraksta pirmajā vietā ir panācis daugavpilieti Vugaru Askerovu (abiem pa sešiem vārtiem), bet nākamajā kārtā – jau trešdien –, šos snaiperus sagaida savstarpējā tikšanās Daugavpilī.