Valsts ieņēmumu dienests (VID) noteicis nodrošinājumus Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolētajai AS "Latvijas naftas tranzīts", tostarp apķīlāti gandrīz astoņi miljoni eiro kompānijas bankas kontā, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

VID arī aizliedzis uzņēmumam izmantot kontus citās kredītiestādēs. Tāpat dienests pašlaik veic kompānijā auditu, un kā nodrošinājumus aprīļa sākumā noteicis arī aizliegumus izmaiņu veikšanai komercreģistrā un ķīlu reģistrēšanai.

"Latvijas naftas tranzītam" domstarpības ar VID sākās pirms diviem gadiem, kad nodokļu inspektori sāka aizrādīt, ka uzņēmums nesniedz gada pārskatus.

Pērn par to uzņēmuma valdes locekļus sodīja ar 280 eiro lieliem naudas sodiem, kurus viņi pārsūdzēja. Tiesa valdes loceklim Jānim Hāzem sodu samazināja līdz 200 eiro, bet viņš lēmumu pārsūdzēja vēlreiz.

"Latvijas naftas tranzīts" gada pārskatus nav iesniedzis joprojām - to trūkst par trim gadiem. Tādēļ VID iniciējis uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu, noskaidrojis raidījums.

Uzņēmums par to rakstījis sūdzības gan finanšu ministram Jānim Reiram, gan VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei.

Tikmēr VID audita gaitu "de facto" nekomentēja, jo likums dienestam aizliedz runāt par atsevišķiem uzņēmumiem. Savukārt Finanšu ministrijā norādīja, ka uzņēmuma iesniegums nodots izvērtēšanai ekspertiem.

Pēdējais "Latvijas naftas tranzīta" pārskats iesniegts 2015. gadā. Tajā rakstīts, ka uzņēmuma galvenais uzdevums ir bijis turēt "Ventspils naftas" akcijas akcionāru interesēs. Taču 2015. gadā "Latvijas naftas tranzīts" šīs akcijas par 80 miljoniem eiro pārdeva starptautiskai kompānijai "Vitol".

Neoficiāla informācija liecina, ka VID cita starpā interesējas, kā tērēta nauda par pārdotajām "Ventspils naftas" akcijām.

"de facto" izpētītais norāda, ka šie līdzekļi, vai daļa no tiem, iespējams, izmantoti, lai iegādātos akcijas "Latvijas naftas tranzīta" māteskompānijā "Ventbunkers", ļaujot Meroni iegūt kontroli pār 3/7 daļām šīs kompānijas.

Meroni raidījumam komentārus nesniedza, bet "Latvijas naftas tranzīta" valdes locekļa Aivara Gobiņa atbildes uz jautājumiem par VID auditu raidījums nesagaidīja.

Šveices advokāts Meroni tika iecelts par Ventspils mēra Aivara Lemberga mantas glabātāju tiesvedības laikā, taču ir saņēmis oponentu kritiku, ka viņš šo statusu izmantojis, lai pats gūtu ietekmi Ventspils tranzīta uzņēmumos, savukārt Gobiņš ieņem dažādus amatus ar Meroni saistītos uzņēmumos.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -5
  Latvija pāri visām! 13.05.2019, 12:49:25

  Šveices advokāts Meroni tika iecelts par Ventspils mēra Aivara Lemberga mantas glabātāju tiesvedības laikā.
  ---
  Vietējā tieslietu sistēma ar
  šo lēmumu nebeidz pārsteigt un uzjautrināt .)))

 • -1
  AntiKurzemnieks 13.05.2019, 13:34:23

  Varbūt Lembergs cerēja uzmest to Meroni,bet tas izrādījās gudrāks un uzmeta pašu Lembergu.
  Tāpēc jau atstādinātais tagad ārdās...

 • -4
  Latvija pāri visām! 13.05.2019, 13:56:21

  Vispār jau Aiviņs Meroni 'uzmest' nevarēja, jo Meroni te nebija nekas, pirms Aiviņš viņu ataicināja.
  Bet viņam 'uzmest' Aiviņu palīdzēja valsts iestādes, tās pašas, kas tagad uzmet viņu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: