Virslīgas čempionāta pirmā apļa priekšpēdējā mačā FK Ventspils futbolisti savā laukumā ar 2:0 pieveica šī brīža līderus RFS, sagādājot Rīgas klubam pirmo zaudējumu.

RFS futbolisti sezonas sākumā bija izcīnījuši septiņas uzvaras pēc kārtas, kamēr ventspilnieki paklupuši jau divas reizes, tikpat reižu spēlējuši neizšķirti un no līderiem atpalika par 13 punktiem.

Ventspilij pirms mača vajadzēja risināt aizsardzības centra problēmas, jo spēlēt gatavs nebija ne Ņikita Koļesovs, ne pieredzējušais Eliu, tāpēc starta sastāvā debitēja 19 gadus vecais Dmitrijs Litvinskis un paveica to teicami, tieši tāpat kā visa Ventspils komanda.

RFS izvēlējās spēlēt aizsardzības futbolu, sākot tikai ar vienu uzbrucēju (199 cm slaido Tomašu Malecu) un pieciem spēlētājiem vidējā līnijā, tomēr laiku pa laikam bumbu vairāk kontrolēja tieši ventspilnieki. Tiesa, daudz netrūka, lai tieši Malecs 15. minūtē atklātu rezultātu, jo pēc mājinieku kļūdas slaidais slovāks nonāca labā sitiena pozīcijā, tomēr raidīja bumbu vārtiem garām.

Rezultāts tika atklāts jau puslaika kompensācija laikā, kad mājinieki tika pie soda sitiena un teicami to izspēlēja – brazīlietis Žo asi centrēja soda laukuma, bet izklupienā līdz bumbai ar galvu aizsniedzās Kaspars Svārups, ievirzot to vārtos. Otrajā puslaikā viesi sāka darboties daudz aktīvāk, taču lielu skaitu momentu neveidoja tik un tā. Viens no tie gan bija sevišķi nepatīkams, jo Litvinskis pēdējā brīdī izsita bumbu no tukšiem vārtiem.

RFS turpināja uzbrukt, cenšoties sitiena pozīcijā tikt arvien ātrāk, kas galu galā beidzās ar Ventspils pretuzbrukum un otrajiem vārtiem. No sāncenšu aizsarga aizbēgt izdevās Aijegunam Tosinam, kurš pēc tam no soda laukuma meistarīgi iegrieza bumbu vārtu tālajā stūrī – 2:0! Spēlēt bija atlicis piecas minūtes, tik pat ilgs bija arī kompensācijas laiks, bet rezultāts vairs nemainījās. Līdz ar to Ventspils tika pie sava trešā panākuma, bet RFS piedzīvoja pirmo neveiksmi šajā sezonā.

Jau svētdien ventspilnieki savā laukumā uzņems Liepāju, kas šajā kārtā viesos ar 0:1 piekāpās Riga FC. Vēl Daugavpils ar 4:1 sagrāva Spartaku, bet Valmieras un Jelgavas spēle beidzās 0:0.

karlito 24.04.2019, 22:28:00

Tā ir jāspēlē visās spēlēs,lai acis deg...Apsveicu Litvinski ar teicamu debiju,un visu komandu!

• 0
    keda 25.04.2019, 09:12:25

Protams, kļūdas bija, bet noteikti pagaidām viena no labākajām komandas spēlēm šajā sezonā! Liels prieks par Litvinska debiju - droši un pārliecinoši, turklāt izturēja arī fiziski, lai gan tempi jau nebija nekādi milzīgie. Galvenais, lai šī uzvara ļauj arī kopumā attapties un rādīt to spēli, uz ko tiešām komanda ir spējīga. Var taču!