Lietuvas pilsētā Birštonā jau 33. reizi notika leģendārā lietuviešu soļotāja, Olimpiskā vicečempiona Antana Mikēna piemiņas sacensības soļošanā, kurās veiksmīgi startēja Ventspils olimpiskās vienības sportists Ruslans Smolonskis.

Ruslans Smolonskis piedalījās galvenajā soļojumā 10km distancē un ar rezultātu 45:14 izcīnīja pirmo vietu. Arī sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Latvijas pārstāve, jo visātrāk distanci veica Agnese Pastare (53:36).

Birštonā reizē risinājās arī Baltijas valstu jauno soļotāju sacensības, kurās jau 17. reizi uzvarēja lietuvieši (47 punkti), bet Latvija ar divām uzvarām, divām otrajām un vēl divām trešajām vietā sakrāja 41 punktu un izcīnīja otro vietu. Trešajā vietā Igaunija ar 36 punktiem.