Eiropas līgas 2. kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā Ventspils futbolisti jau spēles ievadā ielaida vārtus un ar 0:1 piekāpās slavenajam franču Bordeaux.

''Ventspils" Eiropas līgas kvalifikācijas 1. kārtā uzvaru principā nodrošināja jau pirmajā spēlē, kad savā laukumā Albānijas komandu ''Luftetari'' sagrāva ar 5:0. Izmantojot albāņu briesmīgu spēli aizsardzībā, spēlē viesos izdevās izraut neizšķirtu 3:3. ''Bordeaux'' kā Francijas sestā spēcīgākā komanda turnīru uzsāka ar 2. kārtu un neapšaubāmi bija izteikta favorīte cīņā pret ''Ventspili'', lai gan arī ''Bordeaux'' netrūka problēmu ar sastāvu, pavisam nesen uz ''Barcelona'' par 41 miljonu pārceļoties uzbrucējam Malkomam.

Mača pirmajās minūtēs ''Bordeaux'' pat atdeva teritoriju ventspilniekiem, kuri vairāk spēlēja ar bumbu, bet trešajā minūtē Batista Ēliu pārkāpa noteikumus soda laukuma tuvumā, un Zudū Jesufs no aptuveni 23 metriem filigrāni iegrieza bumbu tuvajā vārtu devītniekā - 0:1. ''Ventspils'' turpināja vairāk spēlēt ar bumbu, ieguva arī iespējas izpildīt vairākas standartsituācijas, taču pietrūka noslēdzošā sitiena, un nopietna darba vārtos Benuā Kostilam nebija.

''Bordeaux'' ik pa brīdim bīstami pietuvojās mūsu soda laukumam, bija arī piespēles vārtu priekšā, bet divās situācijās ļoti prasmīgi nospēlēja centra aizsargs Vitālijs Jagodinskis, novēršot potenciālas briesmas. 32. minūtē pēc Abdulāhi Alfas sitiena sekoja neliels rikošets, un bumba lidoja tikai nedaudz garām vārtu apakšējam stūrim. Puslaika noslēdzošajā daļā ''Bordeaux'' pārsvars bija izteiktāks, rezultātam uz tablo gan nemainoties - 0:1 pēc 45 minūtēm.

Otrā puslaika sākumdaļā ''Bordeaux'' pārsvars bumbas kontrolē bija izteiktāks, taču futbols nebija tas skatāmākais. ''Ventspils'' sastāvā aktīvi bija Tosins Aijeguns un Akinjemi Adeleki, taču vēlme šajā spēlē, šķiet, pat bija pārāk liela, kā rezultātā neko izveidot šiem leģionāriem neizdevās. 84. minūtē ''Bordeaux'' divas reizes sita no vārtu priekšas, un abās epizodēs mājiniekus glāba Maksims Uvarenko. Otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē pie ''Bordeaux'' vārtiem bija divi stūra sitieni, kas gan beidzās bez sitieniem pa vārtiem, un francūži nosargāja minimālu 1:0 uzvaru.

Pēc nedēļas atbildes spēle jau Francijas kluba laukumā Bordo.

Komentāri (9)

• -4
    keda 27.07.2018, 00:02:56

Eh akal smuks zaudējums... Bieži LV spora gadās...

• 0
    karlito 27.07.2018, 07:11:05

Laba spēle,gols bija gandrīz neņemams,bet izskatās,ka cerības vēl ir...