Ventspils novada Tārgales pagasta kokzāģētava "Kurekss" pagājušajā gadā strādāja ar 48,754 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,6 reizes un bija 4,244 miljons eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2017. gads uzņēmumam ir bijis veiksmīgs. Kompānijas ražošanas un realizācijas apmēri bija augstākie uzņēmuma vēsturē un apgrozījums sasniedza 48,75 miljonus eiro, bet peļņa pieauga līdz 4,2 miljoniem eiro.

Kompānijas vadība norāda, ka "Brexit" negatīvā ietekme bija mazāka par prognozēto, kā rezultātā kompānijas ieņēmumi attiecīgajā tirgū samazinājās nebūtiski. Visos kompānijas produkcijas pārdošanas tirgos "Kurekss" noturēja savas pozīcijas un būtiski palielināja Ķīnas un Francijas tirgus daļu. Visvairāk produkcijas kompānija tradicionāli realizēja Lielbritānijā, kur atrodas uzņēmuma stabilākie pircēji. Cenu krituma dēļ samazinājās kompānijas realizācijas apmērs Ēģiptē, kur uzņēmums tradicionāli realizē nozīmīgu daļu zāģmateriālu. Uzņēmumam labi rezultāti ir bijuši Dienvidkorejā, Beļģijā un Vācijā, kur uzņēmuma realizētos materiālus atzinīgi novērtē.

Vienlaikus uzņēmuma vadība norāda, ka "Kurekss" turpināja labu sadarbību ar visiem zāģbaļķu piegādātājiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Lai nodrošinātu stabilākas zāģbaļķu piegādes, kompānija turpināja pirkt augošu koku cirsmas Kurzemē, tādējādi izveidojot optimālu zāģbaļķu atlikumu zāģētavā. Arī piegādes bija vienmērīgas un ražošanu izdevās nodrošināt plānotajos apmēros.

"Kurekss" vadība norāda, ka lielākās investīcijas kompānija ieguldīja jaunās tuneļkaltes iegādē un uzstādīšanā. Projektu veiksmīgi izdevās pabeigt decembrī un patlaban iekārta ir nodota ekspluatācijā un veiksmīgi darbojas.

Kompānijas vadība uzsver, ka "Kureksa" finansiālais stāvoklis ir stabils, uzņēmums sekmīgi spēj kārtot savas saistības gan ar bankām, gan valsti.

Jau ziņots, ka 2016. gadā "Kureksa" apgrozījums bija 47,34 miljoni eiro un peļņa bija 1,178 miljoni eiro.

"Kurekss" ir reģistrēta 1995. gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. "Kureksa" īpašnieki vienādās daļās ir Arnis Apsītis un Jānis Apsītis. "Kurekss" ir viena no lielākajām zāģētavām Latvijā. Tās darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -1
    yolo 26.07.2018, 12:07:25

    https://www.facebook.com/Produktivs/videos/415860932196480/

  • -2
    Ens 26.07.2018, 13:44:00

    yolo ir daunis vai trollis. Visticamāk,ka pēdējais..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: