Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par policiju", kas nosaka, ka no 2024. gada 1. janvāra pašvaldības policijai būs jābūt katrā pašvaldībā, informē Saeimas Preses dienestā.

Ar veiktajām izmaiņām precizēts pašvaldības policijas izveidošanas veidu, jo pienākums to izveidot jau noteikts Pašvaldību likumā.

Likuma izmaiņas noteic, ka pašvaldībai būs trīs iespējas, kā izveidot un finansēt pašvaldības policiju. Proti, tā varēs izveidot pati savu pašvaldības policiju vai izveidot kopīgu policiju ar citām pašvaldībām, vai arī deleģēt visus pašvaldības policijas uzdevumus citai pašvaldībai.

Deleģējot pašvaldības policijas uzdevumus citai pašvaldībai, konkrētai pašvaldībai saglabāsies pilna atbildība par uzticēto uzdevumu izpildi un būs jānodrošina to efektīva uzraudzība, teikts pieņemto grozījumu anotācijā.

Līdz šim likums paredzēja, ka pašvaldībām, piedaloties sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, ir izvēle veidot vai neveidot savu pašvaldības policiju, norādīts likumprojekta anotācijā.

Patlaban no septiņām vietvarām, kurās iepriekš nebija pašvaldības policijas, tāda jau ir izveidota Madonas novadā. Savukārt kaimiņos esošais Varakļānu novads slēgs līgumu ar Madonas novadu par pašvaldības policijas funkciju izpildi, kā to nosaka pieņemtie grozījumi. Savukārt Rēzeknes novadā un Rēzeknes valstpilsētā notiek pašvaldības policijas priekšnieku kandidātu saskaņošanas process. Tāpat līdz šā gada beigām Ventspils novads plāno izveidot pašvaldības policiju, bet Augšdaugavas un Līvānu novadi - izsludināt konkursus par pašvaldības policijas priekšnieka amatu, liecina Iekšlietu ministrijas informācija.

Tāpat likuma izmaiņas nosaka tiesības pašvaldībai atsevišķus savas policijas uzdevumus deleģēt citai pašvaldībai, piemēram, ārkārtas situācijās, lai saņemtu nepieciešamo atbalstu no citas pašvaldības.

Likuma izmaiņu autori norādījuši, ka pašvaldības policijas izveide radīs jaunas darba vietas, kā arī atslogos Valsts policijas darbu, kurai vairs nebūs jākontrolē pašvaldības saistošo noteikumu izpilde.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • 0
  Gārfilds 14.12.2023, 12:28:52

  Ventasbalss, varējāt jau nepārkopēt preses relīzes, kuras tagad visos ziņu portālos. Varējāt laicīgi jau nointervēt Mucenikeku, kā arī aprakstīt jaunumus, kā tieši tie ietekmēs novada iedzīvotājus. Zinot to, ka novads ir nabadzīgs un skops, tur policija būs uz papīra.

 • -3
  Kriska 14.12.2023, 16:32:04

  Ar Mucenieku jau gāja pārrunas vai ne gadu atpakaļ

 • 0
  es pats 16.12.2023, 16:37:51

  Tāa radīs jaunas darba vietas?
  Kas maksās? Vai tā būs kāda ražotne,kur naudu iegūs pašnodarbinātais policists?

 • 0
  Cibiņš 17.12.2023, 10:16:49

  Te nu gan pilnīgi var piekrist tā zilzemnieka ar lielajām ausīm - Silenieka - teiktajam TV24 Preses klubā, komentējot obligāto pašvaldības policiju izveidošanu katrā vietvarā: "Pastāv risks, ka mēri izveidos savējo bandu, to nosaucot par "pašvaldības policiju".

 • 0
  Barons (Freiherr von ...) 17.12.2023, 15:55:53

  Lemberg ķēd suņ.Iekš Windau (Ventspil valst-pilset) jau sen ir paklausig tig prekš maz Napoleon,le zinat.

 • 0
  Egils Liepins 18.12.2023, 22:31:05

  Ventspilī šobrīd ir ap 300 policistiem, skaitot pa visām struktūram kopā. Jeb gandrīz 1% no iedzīvotāju skaita, kas 3x pārsniedz vidējo ES līmeni. Tanī pat laikā rezultāti nekādi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: