Augustā un septembrī pētījumu centrs SKDS veica Ventspils komersantu aptauju, lai noskaidrotu Ventspils uzņēmējdarbības vidi un sadarbību ar Ventspils valstspilsētas pašvaldību.

Saskaņā ar rezultātiem, 75% respondentu pašreizējo uzņēmējdarbības vidi Ventspilī vērtē kā labvēlīgu. Salīdzinājumā ar Latviju kopumā (izņemot Rīgu un tās apkārtni), 40% aptaujāto Ventspils uzņēmēju uzskata, ka tā ir labāka, 42% uzskata, ka tā ir tāda pati, savukārt 10% novērtē Ventspils uzņēmējdarbības vidi kritiskāk.

Aptaujas dati parāda, ka pašreizējo Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai par labu uzskata vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto komersantu. Savukārt kā galveno šķērsli aptaujātie min darbinieku trūkumu.

Lai veicinātu uzņēmējdarbību un sekmētu nodarbinātību, pašvaldība īsteno vairākās aktivitātes, t.sk.:
- sadarbībā ar Ventspils Biznesa atbalsta centru sniedz konsultācijas biznesa ideju autoriem un uzņēmējiem, organizē apmācības, nodrošina koprades telpas;
- līdzfinansē biroja telpu īri IKT (100% apmērā) un citu nozaru uzņēmumiem (50% apmērā);
- organizē konkursus IKT un tūrisma jomu uzņēmējiem, kā arī nekustamā īpašuma attīstītājiem;
- piešķir nekustamā īpašuma atvieglojumus ēdināšanas, izmitināšanas, kultūras, sporta u.c. jomu uzņēmumiem;
- būvē jaunus kultūras, izglītības, tūrisma objektus;
- popularizē atpūtas iespējas Ventspils pilsētā, galvenokārt, tūrisma nozares attīstībai;
- organizē gidu kursus;
- rīko tādus konkursus kā ''Labākais ēdināšanas uzņēmums Ventspilī'', ''Labākais izmitināšanas uzņēmums Ventspilī'' u.c.

Risinot īres mājokļu pieejamības problēmu pilsētā uzņēmējdarbības veicināšanai un jaunu speciālistu sekmēšanai, pašvaldība izsludinājusi īres dzīvojamo māju Ventspilī jaunbūvju projektu līdzfinansēšanas konkursa otro kārtu, kurā nekustamā īpašuma attīstītāji var pieteikties līdz 2023. gada 31. janvārim. Kopējais pieejamais pašvaldības līdzfinansējums ir līdz 200 tūkstošiem eiro.

Patlaban saskaņošanas stadijā ir vēl viens konkursa nolikuma projekts īres dzīvokļu jomā – par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu esošo ēku atjaunošanai vai pārbūvei, tos izveidojot par īres dzīvokļu namiem. Ar šo iniciatīvu pašvaldība vēlās sekmēt ne tikai īres dzīvokļu fonda palielināšanu, bet arī ēku sakopšanu Ventspils vēsturiskajā pilsētas daļā Vecpilsētā un Ostgalā.

Pašvaldība izvērtē iespējas arī pati iesaistīties dzīvokļu būvniecībā Valsts atbalsta programmā, kuru realizēs finanšu institūcija ALTUM.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • 0
  Covid 19-23.ventspils.lv 16.11.2022, 18:32:15

  Gan jau tā tas viss ir.Ja vien samaksā "desmito tiesu" vajadzīgajiem varturu pārstāvjiem.

 • 0
  Tā nu ir 16.11.2022, 19:14:04

  103% trāpīc 10niekā!!!

 • 0
  Tā nu ir 16.11.2022, 19:19:20

  ...cik pretīgi dzīvot pilsētā ar TĀDU vadību...
  Interesanti! Kādu zummu maksā šiem ''varturiem-parazītiem'' viens no vadošajiem darboņiem- Ābele??? Par savu 'kurland''???

 • 0
  macro-x 17.11.2022, 07:01:35

  Lai pateiktu, ka labveliga vide?
  1.komerctelpas - nav
  2.pateretaji - nav
  3.augsta limena darbaspeks - nav
  4.iespejas piesaistit augsta limena darbaspeku - minimalas, jo nav jaunie dzivojamie projekti
  5.tranzits (baro ap 10 000 cilveku) - grimst

 • -1
  ventspilnieks 36,7 17.11.2022, 11:15:48

  1. Ir
  2. Nav
  3. Vispārīgs paziņojums, kādā sfērā taisies piesaistīt darbiniekus
  4. Vispirms algas, tad jau cilvēks pats izlems
  5. Varbūt vēl nav par vēlu piesaistīt globālos tranzīta līderus, kaut vajadzēja pirms 25 gadiem, nevis prihvatizēt un izvazāt.

 • 0
  macro-x 17.11.2022, 07:04:23

  Otrkart, palidziba ires dzivoklu namiem? Kurs grib katru menesi maksat 350 eur iri + komunalie? Protams, ka logiskakais ir pirkt. Noma ir tikai istermina darba vietam.

 • -4
  Kristiāna 17.11.2022, 12:01:35

  Komerctelpu nav? Par brīvu jau neviens pakaļ nemetīs, protams. Bet sludinājumi par dažādu izmēru telpām ir. Ja lielākas ražotnes - atkal ir pašvaldības atbalsts, kā to radīt.
  Patērētāji nav - pilsētā ir pietiekami daudz patērētāju, tiek patērēti produkti un pakalpojumi, kas tiem ir saistoši.
  Augsta līmeņa darba spēks - tas ir darba spēks, ko var piesaistīt, ja ir darba piedāvājums un tam atbilstoša alga, tad būs arī darba spēks.
  Tranzīta nozari jau iekustināt var tikai kaut ko darot.
  Par dzīvokļiem - ir pietiekami daudz arī krietni lētāki dzīvokļi. Arī iegāde ir opcija. Ja gribi piesaistīt savam uzņēmumam darbiniekus ar piedāvājumu par īres dzīvokli - iegādājies, sakārto un dod darbiniekiem uz lētu īri.
  Neapšaubāmi, ka arī pašvaldībai jāiesaistās, bet bieži tiek pārmests, ka pašvaldība iesaistās par daudz. Ļoti liela daļa no šiem jautājumi būtu jārisina privātajā sektorā, ne pašvaldībā. Bet kādam tas ir jādara. Citur jau dzīvojamo fondu ar neceļ pašvaldība, bet gan privātais.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: