Sestdien, 3.septembrī, ventspilnieki un pilsētas viesi kuplā skaitā pulcējās veloceliņu atklāšanas velobraucienam Staldzenē, kurā piedalījās ap 70 riteņbraukšanas entuziastu.

Aktīvie dalībnieki veica 2,3 kilometru garu braucienu pa jaunizbūvētiem asfaltbetona veloceliņiem divos posmos – no Staldzenes stāvkrasta stāvlaukuma līdz Staldzenes centram, braucienu turpinot pa Bangu ielu līdz esošajam veloceliņam Talsu ielā. Pirms kopīgā brauciena dalībnieki piedalījās balvu izlozē, kur bija iespēja laimēt dāvanu kartes Ventspils Zinātnes un inovāciju centra ''VIZIUM'' un Ventspils Ūdens piedzīvojuma parka apmeklējumam.

Ventspils pašvaldība pateicas ikvienam atklāšanas pasākuma dalībniekam, jo katrs bija centies un gatavojies šim braucienam, gan ar radošiem plakātiem, gan interesantiem tērpiem un krāšņiem baloniem.

Projekta ''Dabas vērtību saglabāšana un tūrisma pakalpojuma piedāvājuma paplašināšana, nodrošinot Staldzenes stāvkrasta pieejamību un infrastruktūras pilnveidošanu'' ietvaros tika veikta Staldzenes stāvkrasta dabas vērtību saglabāšana un uzlabota tā pieejamība, izbūvējot iepriekš minētos veloceliņu posmus, paplašinot Staldzenes pludmales esošo stāvlaukumu, ierīkojot jaunu apgaismojumu un veicot jaunas, lēzenākas pieejas izbūvi līdz jūrai, likvidējot vecās kāpnes pie stāvkrasta. Savukārt Jaunupes ielā tika veikta grants seguma izbūve, lai rastu iespēju zvejniekiem un glābšanas dienestiem piekļūt jūrai, atrisinot arī jautājumu par privātā īpašuma šķērsošanu Jaunupes ielā 7.

Projekta īstenošana tika veikta Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda (turpmāk - EJZF) ''Latvijas Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam'' ietvaros, kur apstiprinātās kopējās attiecināmās izmaksas sastāda 658 831 EUR, tai skaitā 90% ir EJZF finansējums 585 000 EUR apmērā, un 73 831 EUR apmērā ir Ventspils pašvaldības līdzfinansējums.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: