Līdz 17. jūnijam Baltijas jūras reģionā norisināsies plaša mēroga ikgadējās starptautiskās militārās mācības ''BALTOPS 22'', kurās piedalīsies 14 NATO dalībvalstis – ASV, Beļģija, Bulgārija, Dānija, Igaunija, Francija, Vācija, Latvija, Lietuva, Lielbritānija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Turcija, kā arī divas partnervalstis – Zviedrija un Somija.

Mācības ''BALTOPS 22'' ir vienas no lielākajām Ziemeļeiropas reģionā, un to mērķis šogad ir turpināt pilnveidot dažādu spēka veidu un ieroču šķiru vienību savstarpējo sadarbību un operacionālo savietojamību ne tikai NATO ietvaros, bet arī kopā ar šīs organizācijas partnervalstīm. Mācību dalībnieki kopīgo vingrinājumu laikā demonstrēs savu gatavību kolektīvās aizsardzības nodrošināšanai Baltijas reģionā, tādējādi stiprinot reģionālo drošību un veicinot atturēšanu.

Tā kā šogad mācību vingrinājumi un pasākumi ir saistīti ar Zviedrijas Karalisko jūras spēku 500 gadu jubilejas svinībām, mācības sāksies Stokholmā. Tad sekos vairāki taktiskie manevri Baltijas jūras reģiona valstu ūdeņos un gaisa telpā, un mācību noslēgsies Ķīlē, Vācijā.

Nacionālos bruņotos spēkus šajās mācībās pārstāvēs: Gaisa spēku apakšvienības un tiks izmantota Gaisa spēku infrastruktūra; Jūras spēku karavīri mācību štābos un Ūdenslīdēju komanda; patruļkuģis ''P-08 JELGAVA''; Zemessardzes apakšvienības un tiks izmantota Zemessardzes apmācības infrastruktūra. Mācību scenārija ietvaros Latvijas teritoriālajos ūdeņos un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā tiks veiktas vairākas taktiskās operācijas ar sabiedroto valstu kuģu, lidaparātu un bruņutransporta iesaisti, tajā skaitā jūras desanta izsēdināšana.

Šogad mācībās piedalīsies kopumā vairāk nekā 4000 karavīru no jūras, gaisa un sauszemes spēku vienībām, kā arī jūras desants. Mācību scenārija izspēlē tiks iesaistīti kopumā vairāk nekā 60 lidaparāti un 40 dažādas klases kuģi, demonstrējot NATO apvienoto spēku operāciju un ātrās reaģēšanas spējas, kā arī spējas kontrolēt Baltijas jūru un pārvietot lielus militāros spēkus īsā laikā uz jebkuru vietu Baltijas reģionā.

Pirmās starptautiskās mācības ''BALTOPS'' Baltijas jūrā notika 1971. gadā. Šogad jau 51. reizi šī vingrinājuma dalībvalstis turpinās kopīgi trenēties un uzlabot aizsardzības operāciju veikšanu Baltijas reģionā ar dažādu spēka veidu un ieroču šķiru integrāciju kopīgos aizsardzības uzdevumos. Latvija mācībās ''BALTOPS'' sāka piedalīties 1996.gadā.  

Iedzīvotāju ievērībai!

Laikā līdz 17. jūnijam Kurzemes piekrastē un uz galvenajiem un reģionālajiem ceļiem Kurzemē būs vērojamas mācību ''BALTOPS 22'' dalībnieku aktivitātes, tostarp lidaparātu lidojumi, karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kurzemes iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām valsts teritorijā, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -1
  Pornieks 06.06.2022, 11:07:01

  Smuks tāds? Kas Melno jūru atmīnēs?
  Kamēr ir mācības tamēr nav darīšanas.

 • -1
  yolo 06.06.2022, 11:38:50

  Nedēļas nogalē Stokholmā bija redzami vairāki kuģi no šîm mācībām, tai skaitā zemūdenes un aviācijas bāzes kuģis. Ļoti iespaidīgi. Prieks, ka šādas lietas mums ir tepat kaimiņos, kuri tūlīt jau būs mūsu partneri Ziemeļatlantijas aliansē

 • -1
  Pornieks 06.06.2022, 12:38:02

  https://www.youtube.com/watch?v=zCCJf2iQZn4

 • -2
  Pornieks 06.06.2022, 11:54:12

  Man, piemēram, patīk jauns sienu apmetums, glīts pelēks.
  Bez tam runā ka Sibīrijā trūks kareivju kam dzēst mūžmežu ugunsgrēkus.
  Mums ir ļoti daudz ŪDENS!
  Tā kā Arhangeļskā 1. p.k. laikā bija milzum daudz britu munīcijas, tikai trūka tā dzelzceļa pa ko to atgādāt līdz mums.
  No tā arī sākās sovjetu basņas par mežonīgo Rietumu intervenci.

 • -1
  Pornieks 07.06.2022, 04:21:03

  Vajag tos attālumus nomērināt, citādi jau jauns cilvēks nekādi nezina kur ceriņi smaržo.

 • 0
  Pornieks 08.06.2022, 15:32:39

  nasink spešel
  https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/krievija-sakusi-verienigus-flotes-manevrus.a460524/?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=frontpage

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: