Tēma: Militārās mācības

 • Notiks visaptverošas valsts aizsardzības mācības 0

  No 28. septembra līdz 1. oktobrim visaptverošas valsts aizsardzības mācību ''Namejs 2023'' aktīvajā fāzē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljons sadarbībā ar Jūras spēku, Valsts robežsardzes, Valsts policijas apakšvienībām veiks mācību uzdevumus hibrīdkara un konvencionālā apdraudējuma apstākļos.

 • Ventspils pilsētā un novadā notiks militārās mācības 2

  Līdz 24. septembrim visā Latvijas teritorijā un Baltijas jūrā norisinās Vācijas Jūras spēku organizētās starptautiskās militārās mācības “Northern Coasts 2023”. Militāro mācību ietvaros Ventspils pilsētā un Tārgales, Ances un Vārves pagastos, tostarp piekrastē, notiks Latvijas un sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi.

 • Novadā notiks zemessardzes mācības 0

  No 8. līdz 10. septembrim Ventspils novada Vārves pagastā un Talsu novadā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona zemessargu plānveida mācības.

 • Gaisa spēki mācībās pilnveidos kaujas iemaņas 0

  No 28. jūlija līdz 6. augustam Ventspils novada Vārves pagastā notiks Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku mācības “Black owl”. Mācību mērķis ir pilnveidot Gaisa spēku karavīru spēju rīkoties kaujas apstākļos.

 • Notiks Kaujas grupas karavīru mācības 0

  No 9. līdz 16. jūlijam Ventspils novada Vārves pagastā, Zemessardzes 46. kājnieku bataljonam piegulošajā teritorijā, šautuvē “Medņi-3”, notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīru apmācība.

 • Ventspils novadā notiks zemessardzes mācības 0

  No 16. Līdz 18. jūnijam Ventspils novada Ances pagastā, Irbenes apkārtnē, norisināsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Studentu kājnieku bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas un individuālās kaujas iemaņas.

 • Jūrā notiks starptautiskas militārās mācības 2

  Līdz 16. jūnijam Baltijas jūras reģionā norisināsies plaša mēroga ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Baltops 23", informē Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

 • Norisināsies Gaisa spēku militārās mācības 0

  No 15. līdz 21. maijam Ventspils novada Vārves pagastā, Tukuma novada Zemītes pagastā un Cēsu novada Vecpiebalgas pagastā norisināsies ikgadējās Gaisa telpas novērošanas eskadriļas (GTNE) militārās mācības ''Silent Owl''.

 • Ancē notiks karavīru apmācības 0

  No 23. aprīļa līdz 29. aprīlim Ventspils novada Ances pagastā Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmija organizēs karavīru plānveida mācības. Mācību mērķis ir apgūt teorētiskās un praktiskās iemaņas kaujai apbūvētās vietās un uzbrukuma operācijās.

 • Notiks Zemessardzes mācības 1

  No 17. līdz 19. martam Ventspils novada Vārves pagastā un Talsu novada Ģibuļu pagastā, kā arī Zemessardzes 46. kājnieku bataljonam piegulošajā teritorijā, šautuvē “Medņi-3”, notiks zemessargu plānveida mācības.

 • Vārvē notiks Zemessardzes mācības 0

  12. un 13. novembrī Ventspils novada Vārves pagastā, Zemessardzes 46. kājnieku bataljonam piegulošajā teritorijā, šautuvē ''Medņi-3'', norisināsies zemessargu plānveida mācības. Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū jebkurā diennakts laikā, pildot visdažādākos mācību uzdevumus.

 • Ances un Tārgales pagastā norisināsies kadetu mācības 0

  No 24. oktobra līdz 31. oktobrim Ances pagastā un Tārgales pagastā norisināsies Taktikas kurss Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem, lai pilnveidotu to kolektīvās lauka kaujas prasmes kājnieku vada operācijās, kā arī prasmes kaujai apbūvēta vietā.

 • Aizsardzības ministrijas mācību laikā veiks iedzīvotāju SMS apziņošanu 0

  7. un 8. septembrī laika posmā no plkst. 8 līdz 20 Aizsardzības ministrija sadarbībā ar mobilo sakaru operatoriem – SIA ''Latvijas Mobilais Telefons'', SIA ''BITE Latvija'', SIA ''Tele2'' un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu mācību laikā veiks Latvijas iedzīvotāju apziņošanu ar SMS īsziņām.