Šajā vasaras brīvlaikā Ventspils Izglītības pārvalde iesaistījusies skolēnu nodarbinātības programmā un pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs par skolotāju palīgiem strādās 15 jaunieši. Tie būs 11. klašu skolēni no 6. vidusskolas, 4. vidusskolas un Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas.

Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotā programma norisinās no 1. jūnija līdz 31. augustam un katram skolēnam ir iespēja strādāt vienu mēnesi. Izglītības pārvaldei un izglītības iestādēm ir svarīgi ne tikai atbalstīt jauniešus darba pieredzes gūšanās, bet arī dot iespēju tuvāk iepazīt tieši pedagogu profesiju un veicināt skolēnu tālākas izglītības ieguvi pedagoģijas programmās.

Skolēnu – skolotāju palīgu galvenie darba pienākumi bērnudārzos ir palīdzēt pirmsskolas pedagogiem aprūpēt bērnus, palīdzēt rotaļnodarbību gatavošanā un to vadīšanā, atbildēt par grupas sanitāri higiēnisko stāvokli, servēt galdus un vēl citi pienākumi.

Plānots, ka programmas noslēgumā skolēni būs guvuši pirmreizējas zināšanas par pirmsskolas skolotāja palīga galvenajiem amata pienākumiem, pilnveidojuši prasmes strādāt grupas komandā un iepazinušies ar pirmsskolas pedagoģiskā procesa norisi. Katram skolēnam tiks nodrošināts darba vadītājs, kurš būs atbalsts darba pienākumu veikšanā un iepazīstinās ar galvenajiem darba pienākumiem.

Skolēni jau aizvadījuši pirmo darba dienu. Apkopojot dienas iespaidus, jaunajiem skolotāju palīgiem novērota liela interese un atbildība iesaistīties pirmsskolas izglītības iestāžu darbā un viņi ir gatavi apgūt jaunas prasmes.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: