Ar 1. jūniju sākas stirnu āžu medību sezona, bet stirnu kazu un kazlēnu medību sezona sāksies 15. augustā. Pēc Valsts meža dienesta rīcībā esošajiem datiem Latvijā mīt 206 tūkstoši stirnu. Stirnas drīkstēs medīt līdz 30. novembrim.

Saskaņā ar nesen veiktajām izmaiņām Medību noteikumos stirnas tagad ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Taču medniekiem jāņem vērā, ka Medību likums noteic - stirnas atļauts medīt tikai reģistrētos medību iecirkņos, kuru platība ir vismaz 350 ha.

Šajā medību sezonā vēl būs atļauts medīt stirnas medību iecirkņos, kas ir mazāki par 350 ha, ja medību tiesību lietotāji atbilstoši Medību likuma 19. panta trešajai daļai līdz 2022. gada 1. aprīlim bija noslēguši sadarbības līgumu par stirnu medīšanas organizēšanu blakus esošajos medību iecirkņos un šī līguma kopiju iesnieguši Valsts meža dienestā. Tomēr dienests atgādina, ka ar nākamās medību sezonas sākumu - 2023. gada 1. aprīli, visi medību iecirkņi, kas ir mazāki par 350 ha, tiks izslēgti no Meža valsts reģistra. Tas nozīmē, ka šajās medību platībās saskaņā ar Medību noteikumu prasībām turpmāk būs atļauts medīt tikai nelimitētos medījamos dzīvniekus, izņemot stirnas un mežacūkas.

Valsts meža dienests atgādina darbību secību pēc stirnas nomedīšanas:
- nomedītās stirnas pārvietošanai nav nepieciešams ne savilcējs, ne kāda cita veida dokumentācija;
- mednieks vienas dienas laikā pēc medībām informē medību tiesību lietotāja noteikto atbildīgo personu par nomedītajām vai ievainotajām stirnām;
- atbildīgā persona vienas dienas laikā pēc medībām reģistrē nomedītās vai ievainotās stirnas nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnālā (Medību noteikumu 2. pielikums), norādot arī dzīvnieka dzimumu un vecumu. Reģistrācijas žurnālu iespējams aizpildīt vai nu papīra, vai arī elektroniskā formā;
- mēneša laikā pēc medību sezonas beigām atbildīgā persona iesniedz Valsts meža dienestam informāciju par nomedītajiem un ievainotajiem medījamajiem dzīvniekiem.

Valsts meža dienests norāda, ka vēlamās stirnu nomedīšanas apjoma proporcijas ir šādas: āži ne vairāk par 35 %, kazas 35 līdz 50 %, kazlēni  25 līdz 30 % no kopējā nomedīšanas apjoma.

Pēc Valsts meža dienesta rīcībā esošās informācijas iepriekšējā, 2021./2022. gada medību sezonā Latvijā tika nomedītas 35 344 stirnas. Dienests vērtē, ka šajā medību sezonā valstī mitinās 206 000 stirnu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) 31.05.2022, 11:48:42

  Būs dūšig jaktet.
  Tō Stirn ir palikuš stiper pa daudz,le zinat.
  Tas aiz tō,ka nevīžo jaktet,tamdēļ,ka maz tō Gaļ.
  Tagads vis būs palikt dārgak,tad būs šaut vairak.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: