Valsts vides dienests (VVD) ir gatavs nepieciešamības gadījumā pārņemt Ventspilī esoša šķidrā amonjaka uzglabāšanu, pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem apliecināja valdību veidojošo partiju politiķi.

Jau vēstīts, ka Krievijas diktatora Vladimira Putina sāktā kara dēļ Krievijai noteikto sankciju iespaidā Ventspilī esošo ap 40 000 tonnu bīstamās vielas - šķidrā amonjaka - uzglabāšana ir apdraudēta.

"Attīstībai/Par!" (AP), kuras pārvaldībā ir Vides attīstības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce skaidroja - ja par uzglabāšanu atbildīgais uzņēmums, piemēram, pēc elektrības atslēgšanas vairs nevarēs nodrošināt amonjaka uzglabāšanu, tad par to atbildību uzņemsies VVD.

Attiecīgās būves ekspluatāciju uzrauga VVD un saskaņā ar likuma regulējumu šī iestāde arī pārņems amonjaka uzglabāšanas funkcijas, savukārt pēc tam uzņēmumam piestādīs rēķinu par attiecīgajiem izdevumiem.

Pūce norādīja, ka šī situācija parāda plašāku problēmu par šādu sankcijām pakļautu uzņēmumu apsaimniekošanu. Vēl viens piemērs ir Rīgā esošais minerālmēslu termināls, tāpēc atbildīgajām ministrijām būtu jāizstrādā modelis šādu sankcijām pakļautu uzņēmumu apsaimniekošanai, skaidroja politiķis.

AP frakcijas vadītājs norādīja, ka par sankcijām atbildīgajām iestādēm savstarpējā sadarbībā jāskata šie jautājumi, piemēram, par gadījumiem, kad sankcijām pakļauto uzņēmumu glabāšanā ir preces, kas var bojāties, vai ko nav lietderīgi ilgi glabāt.

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norādīja, ka atbildīgā sankciju padome izveidoja darba grupu, kurā VARAM kopā ar VVD šo jautājumu pārņems savā pārziņā. Paredzēts, ka otrdien, 12. aprīlī, notiks atbildīgās darba grupas sēde, lai apspriestu tālāko rīcību.

Svarīgi atrast risinājumu, lai rūpētos par vides drošību arī situācijā, kad runa ir par sankcijām pakļauta uzņēmuma atbildību, atzīmēja Kariņš.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: