Jau pavisam drīz Ventspils zinātnes centrs ''VIZIUM'' sagaidīs savus pirmos apmeklētājus, tāpēc šobrīd eksponātu zālē vērojama liela rosība, uzstādot un testējot eksponātus. Lai līdz ''VIZIUM'' atklāšanai viss darbotos nevainojami, tiek rīkotas eksponātu aprobācijas, kurās Digitālais centrs aicina piedalīties Ventspils skolu audzēkņus.

Lai gan darbs pie ekspozīcijas uzstādīšanas joprojām turpinās, paralēli tam norisinās uzstādīto eksponātu testēšana. Viena no zinātnes centra pamata mērķauditorijām ir skolēni, tādēļ viņu viedoklis ir īpaši svarīgs - skolēni no dažādām Ventspils skolām tiek aicināti izmēģināt un novērtēt eksponātus, kas uzstādīti Veselīga dzīvesveida galerijā, Viedo tehnoloģiju galerijā, Ģeogrāfijas un pasaules galerijā, Cilvēka sevis uztveres galerijā un simulatoru zonā. Jaunieši, sadalījušies grupās, dodas pie eksponātiem, lai tos izmēģinātu un sniegtu savu vērtējumu īpaši izveidotās anketās. Skolēni ne tikai novērtē, vai eksponāts ir darba kārtībā un tā saturu, bet ir arī gana radoši un labprāt dalās ar idejām, kā padarīt eksponātus vēl interesantākus.

Vislielāko interesi skolēni izrādījuši par eksponātiem Veselīga dzīvesveida galerijā. Jauniešiem bija iespēja pārbaudīt savu roku spēcīgumu pie airēšanas eksponāta, piedaloties virtuālās airēšanas sacensībās. Skolēni novērtēja šo eksponātu kā ļoti interesantu un atzina, ka aizairēt līdz finišam nebija nemaz tik viegli, jo, gluži kā dzīvē – airēšana ir labs roku treniņš. Nedaudz ilgāk nekā citur skolēni aizkavējās pie šaušanas eksponāta, jo tas atgādinājis populāru datorspēli. Šeit skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas koncentrēšanās un mērķēšanas spējas.

Visspilgtākās emocijas skolēni ieguva Viedo tehnoloģiju galerijā un simulatoru zonā, dodoties virtuālā ceļojumā, spēlējot spēli uz interaktīvās projekcijas grīdas un zīmējot virtuālajā realitātē. Skolēni pozitīvi novērtēja arī plašās zinātnes centra ''VIZIUM'' telpas.

Līdzās skolēniem eksponātu aprobācijā piedalās arī zinātnes centra satura veidotāji un eksponātu ražotāji, uzklausot skolēnu komentārus un vērojot pirmās emocijas. Pie zinātnes centra ekspozīcijas strādā vairāki uzņēmumi SIA ''DJA'', SIA ''Solavi'', SIA ''Jura Podnieka studija'', SIA ''Overly'' un SIA ''AD Production'' (Yes We Can), kas rūpīgi seko līdzi ne tikai eksponātu ražošanas un izstrādes procesam, bet arī to uzstādīšanai un testēšanai.

Zinātnes centra eksponātu aprobācija ir nozīmīgs posms ceļā uz ''VIZIUM'' atklāšanu, jo tas sniedz iespēju pārbaudīt eksponātus darbībā un iegūt potenciālo zinātnes centra apmeklētāju viedokli un ieteikumus uzlabojumiem. Līdz šim eksponātu aprobācija ir notikusi divas reizes un tā tiks organizēta arī turpmāk, iesaistot Ventspils skolu skolēnus.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: