Latvijas Pensionāru federācija vēstulē amatpersonām pauž satraukumu par "neapskaužamo un skaudro situāciju valsts vecuma un invaliditātes pensiju, kā arī par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēju dzīves apstākļiem" laikā, kad palielinās cenas dažādiem pārtikas produktiem, kā arī pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem.

Vēstulē, kas adresēta Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei un visiem Saeimas deputātiem, federācija pauž nostāju, ka valsts augstākajām amatpersonām steidzamības kārtībā būtu jāpieņem lēmumi senioru un personu ar invaliditāti dzīves apstākļu uzlabošanai ārkārtas situācijas laikā, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem izmaksājot vienreizēju pabalstu ne mazāk kā 200 eiro apmērā.

Vienlaikus, organizācijas ieskatā, būtu pasteidzināti jāizskata jautājums par bāzes pensijām no valsts pamatbudžeta katram pensijas saņēmējam ar 2023. gada 1. janvāri, savlaicīgi izstrādājot nepieciešamos normatīvos aktus.

Pēc vēstulē paustā, "daudzi ziņo, ka mēneša elektrības izlīdzinošie maksājumi ir dubultojušies", turklāt pieaugot arī komunālie maksājumi un transporta izdevumi. "Pašreizējie kompensējamie mehānismi nespēj nosegt straujo dzīves līmeņa pasliktināšanos," uzskata organizācija.

Tāpat federācija vēstulē norāda, ka pērn daudziem pensiju saņēmējiem pašvaldību sociālie dienesti bijuši spiesti atteikt mājokļa pabalstu gadījumos, ja mēneša pensijas apmērs pārsniedz 255 eiro. Sakarā ar šo organizācija norāda, ka "nepārdomātu un neizsvērtu lēmumu dēļ cilvēkos aug neapmierinātība, papildu spriedze un stress".

Lai gan patlaban šis aspekts tiekot mainīts, organizācija atzīmē, ka veciem un slimiem cilvēkiem būs atkārtoti jādodas uz sociālajiem dienestiem iesniegt pieprasīto dokumentu apliecinājumus un izziņas, atkārtoti maksājot par izziņas pasūtīšanu, kā arī tērējot naudu ceļa izdevumiem.

Kā ziņots, pret Covid-19 vakcinētām personām vecumā virs 60 gadiem no pagājušā gada novembra līdz šī gada marta beigām maksā ikmēneša pabalstu 20 eiro mēnesī.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • -2
  Larijs Kukarans 12.01.2022, 19:47:11

  Kāpēc pensionāri uztraucas par senioriem,kāds sakars ar spāniju un dienvidameriku?

 • 0
  Gatis Skorps 12.01.2022, 20:06:55

  Par

 • 0
  Gatis Skorps 12.01.2022, 20:07:40

  Lai tiek pensionāriem un invalīdiem , man nav zel

 • 0
  krustmateflorence 13.01.2022, 15:54:28

  LAI DIEVS PALĪDZ PENSIONĀRU FEDERĀCIJAI-JO NELABI PALIEK NO MALAS TO REDZĒT-CIK DAUDZ -TE VENTSPILĪ NABADZĪGU CILVĒKU.

 • 0
  Vadims Kevrelis 13.01.2022, 16:13:23

  Barčai kā pensionāru ''Patronesei'' bija lieliska iespēja ar ikgadējām pensiju indeksācijām nodrošināt šādu naudas summu pensionāriem pie viņu pensijām bet nē viņa nodrošināja tos, kuri šodien saņem pensiju sākot ar četru cipara skaitli.

 • 0
  mernigors 13.01.2022, 16:52:24

  Ja Pensionāru federācijā būtu sakarīgi cilvēki, tad pieprasītu indeksēt pensijas nevis 3.5% apjomā, bet 10% apjomā un nevienam nekādas piemaksas nebūtu jāprasa. Pie kam indeksēt visiem pensionāriem, jo savu solidaritātes pienākumu nodokļu maksāšanā viņi ir izpildījuši..... Vienlaikus par tiem, kuriem Saeima piešķir nodokļu atlaides, sociālajam budžetam būtu jāsaņem transferts no pamatbudžeta, jo tagad šīs nodokļu atlaides sedz pensionāri..... Bet tur ir Barča, kuras izpratne ir ideoloģijas - krievi nāk- līmenī, jūs pensionāri pacietieties, mums "jākaro".

 • 0
  vilis speletajs 13.01.2022, 19:24:09

  atcelt nodokļus pensijām

 • -1
  Māris Plūmiņš 14.01.2022, 07:56:26

  Pensionāri, gan ir viena no sabiedrības grupām, kam ir garantēti ikmēneša ienākumi.Piemēram, pašnodarbinātām personām tas tā nav.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: