Lai sniegtu iespēju mazākajiem ventspilniekiem parūpēties par mazajiem putnu draugiem, Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā ''Fantāzija'' katrai ģimenei dāvās putnu būrīšu sagataves komplektiņus, kā arī būs iespēja vienas mājsaimniecības ietvaros būrīšus izgatavot uz vietas.

Bērnu pilsētiņā pie skatuves un Bērnu parkā ''Fantāzija'' 10. aprīlī no plkst.11 - 13 ģimenēm ar bērniem būs iespēja izgatavot putnu būrīšus.

Bērnu pilsētiņā pie skatuves atradīsies divi darba galdi, bet Bērnu parkā ''Fantāzija'' atradīsies viens darba galds, kur vienas mājsaimniecības ietvaros vecākiem ar bērniem būs iespēja izgatavot putnu būrīšus uz vietas, kur būs pieejami visi nepieciešamie palīginstrumenti.

Iedzīvotāji, kuri vēlēsies putnu būrīti izgatavot savā mājsaimniecībā, varēs saņemt sagataves komplektiņu, kurās būs salikti iepriekš sagatavoti būrīšu kokmateriāli, naglas un shēmiņa vienam būrītim, lai ģimenes paši kopīgiem spēkiem izveidotu jaunas mājas mazajiem putnu draugiem - strazdiem, zīlītēm un zvirbuļiem.

Izgatavotos putnu būrīšus varēs uzstādīt savos piemājas dārziņos, vai arī pēc vēlmes nodot Komunālai pārvaldei, lai uzstādītu tos pilsētas skvēros, parkos, mežos un Būšnieku ezera dabas takā.

Putnu būrīšus pilsētā pārsvarā apdzīvo tās putnu sugas, kas apkaro dažādus koku kaitēkļus, kas grauž koku lapas un bojā koku - strazdi, zīlītes, mušķērāji, zvirbuļi. Viņiem pilsētā trūkst dabisko ligzdošanas vietu - koku dobumu, tādēļ pareizi izgatavots un uzstādīts putnu būrītis būs vērtīgs dāvinājums dabai.

Lasi vēl

Komentāri (12)

 • -2
  Sturmabteilung Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nez,vai Centrālcietuma darbnīcās arī būtu iespēja kādu putnu būrīti izgatavot?Lembergam būtu ,kur padarboties.
  Ja kas,senākos laikos tur gatavotas ievērojamas mēbeles.
  https://jauns.lv/raksts/9viri/435400-rudolfs-rubis-virs-kurs-centralcietuma-radija-mebeles-prezidenta-pilij-ministru-kabinetam-un-tiesu-zalem

 • -2
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  labāk āmuru nedot -iedzīts izmisumā bez mīļajiem ventiņiem var instrumentu pielietot nepiedienīgi mērķim...

 • -1
  Nobody Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Lai izskaidro arī, kādas Ventspils pašvaldības būvniecības nodaļas saskaņojumi, projekti būs nepieciešami, lai saskaņotu to (būrīšu) izvietošanas vietas pilsētā.
  Un cik liels sods draud par šo noteikumu neievērošanu!

 • -2
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  brīdinājumu atmetam-jo vergi jātur īsā saitē... tātad lai būtu 20eiro .ar piebildi ka tas- mazākais naudas sods un esam pažēloti,bet var būt 350eiro ,atkarājas vai esat juridiska vai fiziska persona,,,

 • -1
  Nobody Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Soda uzlikšana un nomaksa nenozīmē, ka var turpināt nesaņemt atļauju, projektu , saskņojumu noteiktā laikā! Sodu var likt atkārtoti u.tml. Pēc 2.reizes krimināllieta večiem. Nu bez tiem jau bērns to būri neliktu. Nopratināšana, pavēstes.
  Bizness domei- iedod būrīti un MP ar kameru pie auto seko līdzi kur to piestiprina.

 • 0
  Nobody Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Suns, zināšanai. lielākais ir līdz 400 soda vienībām Administratīvajā lietā . Soda vienība ir 5 euro. Tātad 2000 euro.
  Būvniecības likuma 25.panta pirmās daļas 5.punkts., AAL 116.panta 1.punkts.

 • -1
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  oi, tad nemaz nevar piedalīties- būs bankrots...naglas arī nav labi dzīt koka miesā...tas atkal atsevišķs punkts...oi-oi-oi-...

 • 0
  Nobody Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Varbūt virve piesiešanai būs komplektā.
  Var piedalīties, bet tad jāiemāca bērniem- tā pa kluso , lavoties, kā Č.Dikensa "Oliverā Tvistā"ar to stiprināšanu... Un lai mēli tur aiz zobiem, citādi ...

 • -1
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām

  piekrītu...tikai žēl bērnus mācīt slapstīties...točna var izaugt jauni šefiņi.bet mums jau viens bija + viņa kliķe un līdz rīklei... pat vaļā netikt...jāgaida vēlēšanas.

 • 0
  Nobody Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Suns, Tiem jau arī savi būri paredzēti:)

 • 0
  Krišs Daugulis Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  No 1. aprīļa skan galvā dziesma
  Tuk, tuk, taisīsim
  Papagailim būri!

 • 0
  Jaunā Kārtība Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Tas taču būrī jau kopš 22.februāra!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: