Marta sākumā uz pirmo treniņu sanāca vien ziemā nodibinātā amatieru futbola komanda FK Ventspils novads, kuras plānos ir apvienot tuvākajā apkaimē dzīvojošos futbola entuziastus un ar laiku izmēģināt spēkus arī valsts mērogā.

Janvāra otrajā pusē Facebook parādījās pirmais ieraksts jaunās futbola komandas FK Ventspils novads profilā, kurā tika skaidrots, ka tās mērķis ir ne tikai popularizēt futbolu Ventspilī un Ventspils novadā, bet arī piedalīties citur Latvijā rīkotos 7x7 futbola turnīros. Reizē arī tika izziņota spēlētāju uzņemšana, kas dotu iespēju «ikvienam aktīvam jaunietim pievienoties komandai un aktīvi pavadīt brīvo laiku». Šīs idejas autors un komandas darba organizators Kristers Žvinklis stāsta, ka atsaucība bijusi pat negaidīti liela: «Sākumā cerēju, ka savāksies vismaz vienam sastāvam, bet interese izrādījās daudz lielāka. Spēlētāju mums tagad pietiek diviem sastāviem un vēl vairāk, turklāt viņi faktiski pieteicās divu dienu laikā. Daļa no viņiem jau ir sastapti dažādos novada turnīros un spēlējuši arī pilsētas čempionātā, bet netrūkst arī jaunu seju. Tiešām biju pārsteigts, ka ir tik daudz čaļu, kas vēlas spēlēt futbolu. Īstu veterānu starp viņiem nav, tā ka novācies tiešām tāds jauniešu kolektīvs. Esam vecumā līdz 30 gadiem.»

Idejas rašanās stāsts bija pavisam vienkāršs – Kristeram pašam bijusi vēlme spēlēt futbolu, pirms tam jau ir nācies startēt šādos tādos turnīros, tajā skaitā arī Ventspils novadā, tāpēc arī radusies doma apzināt, cik tad līdzīgi domājošo var atrast tuvākajā apkaimē. «Ventspils novadā šādas komandas nav, tāpēc arī nolēmu dot šādu nosaukumu, lai gan pats esmu pilsētnieks. Toties komandā ir spēlētāji, kuriem ir saistība ar novadu un kuriem arī līdz ar to būs tāda iespēja uzspēlēt lielo futbolu. Pagaidām pie pašvaldības noskaidrot sadarbības iespējas vēl neesam gājuši, bet ir doma to darīt pēc tam, kad komanda būs oficiāli reģistrēta. Pārāk raiti šobrīd šis process nerit, bet ceru, ka līdz vasarai viss būs paveikts,» tuvākajos plānos dalās Žvinklis. 6. martā komanda sanāca uz pirmo treniņu Tārgalē, bet pēc tam tomēr pārcēlās uz mākslīgā seguma laukumiem pilsētā, kas ir piemērotāki gadalaikam un laika apstākļiem. Protams, pagaidām regulāru kopā sanākšanu organizēt nav iespējams, tāpēc tiek rīkotas arī attālinātas nodarbības, tā ka ierobežojumi un aizliegumu novada komandā darbu neaptur.

FK Ventspils novads šo sezonu veltīs sastāva nostabilizēšanai treniņos un 7x7 futbola turnīros Latvijā (cik nu to ļaus epidemioloģiskā situācija valstī), bet 2022. gadā tā plānos jau ir spēku izmēģināšana lielajā futbolā un dalība Latvijas 3. līgā. Tajā cīņas sākotnēji notiek piecās grupās – Rīga, Latgale, Vidzeme, Rietumi, Ziemeļaustrumi –, kuru labākās komandas pēc tam spēlē finālturnīrā. Pagājušajā sezonā turnīrs netika pabeigts, un arī par šīs sezonas startu ziņu vēl nav, bet jaunajai mūsu puses komandai vairāk interesē tas, kas notiks vēl pēc gada. Kristers labi apzinās, ka šobrīd to prognozēt ir gandrīz vai neiespējami, bet plānus mainīt tas neliks: «Ir vēlme pamēģināt spēkus lielajā futbolā un vispirms uzspēlēt Latvijas 3. līgā, bet pēc tam varbūt domāt arī par līgu augstāk. Uz to arī iesim. Protams, ļoti ceru, ka situācija ar laiku normalizēsies un varēs vieglāk plānot nākamos soļus. Pagaidām esam pieteikušies diviem nedēļas nogales turnīriem – jūnijā ceram uzspēlēt Iecavā, bet augusta beigās piedalīties līdzīgos mačos Rīgā. Par tālāko lemsim, kad būs vairāk skaidrības.»:

Lasi vēl

Komentāri (1)

 • -2
  STOPVACZISM 31.03.2021, 12:27:06

  Super! Lai veicas!
  Sen vajadzēja alternatīvu apnikušajam leģionāru klubu futbolam.

  Žēl tikai, tiklīdz izraujas augšgalā,
  kā Valmiera, tad atkal paliek par to pašu lētu nēģeru un dienvidamerikāņu uzpircēju.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: