Tēma: Putni

 • Aicina uz Putnu dienu pārgājieniem 0

  Sagaidot gājputnus, arī šogad Dabas aizsardzības pārvalde piedalās Putnu dienās ar daudzveidīgiem pasākumiem visā Latvijā. Un līdz 7. aprīlim ikvienu dabas mīļotāju mudina līdzdarboties 12 dažādos pasākumos.

 • Strazdiem un zīlītēm ir jaunas mājvietas 11

  31. martā – Pirmajās Lieldienās pēkšņi šķita, ka lielajā Bērnu pilsētiņā ir kļuvis par šauru, jo bērnu parkā notika Putnu būrīšu izgatavošanas talka, kurā piedalījās vecāki ar bērniem un citi dabas draugi. Folkloras studijas “Vācelīte” un popstudijas “Jūras akmentiņi” audzēkņu svētku radītā gaisotnē tika gatavotas jaunas mājiņas strazdiem un zīlītēm.

 • Aicina uz Putnu būrīšu izgatavošanas talku 4

  Svētdien, 31. martā – Pirmajās Lieldienās visi dabas draugi tiek aicināti uz Putnu būrīšu izgatavošanas talku Bērnu pilsētiņā plkst. 11.00 un bērnu parkā “Fantāzija” plkst. 15.00. Talkotājus uzmundrinās folkloras studija “Vācelīte” un popstudijas “Jūras akmentiņi” audzēkņi.

 • Putnu gripa konstatēta arī Ventspilī 5

  Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina putnu gripu mirušām sudrabkaijām, kas atrastas Ventspilī. Iedzīvotāji tiek aicināti nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest tos mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

 • Izgatavotas vairāk kā 120 jaunas mājvietas putniem 0

  Svētdien, 9. aprīlī, jau 15. gadu pēc kārtas Ventspils Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā “Fantāzija” norisinājās Putnu būrīšu izgatavošanas talka, kurā piedalījās vairāk kā 250 lieli un mazi talkotāji, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Putnu ligzdošanas periodā slēdz Ķikana un Irbes grīvu 1

  Lai atjaunotu kādreizējo mazo zīriņu populāciju Kurzemē, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) no aprīļa līdz 1. augustam apmeklētājiem būs slēgta Ķikana un Irbes upes grīva, informē DAP mediju attiecību eksperte Ilze Reinika.

 • Svētdien talkā izgatavos putnu būrīšus 3

  Svētdien, 10. aprīlī, Bērnu pilsētiņā plkst. 11 un bērnu parkā ''Fantāzija'' plkst. 14 pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti uz ikgadējo Putnu būrīšu izgatavošanas talku, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Putnu būrīšus dalīs atkārtoti 4

  Nedēļas nogalē Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā ''Fantāzija'' katrai mājsaimniecībai tika dāvāti putnu būrīšu sagataves komplektiņi, taču iedzīvotāju atsaucība bija tik liela, ka nepilnu 30 minūšu laikā tika izdalīti visi sagatavotie būrīšu komplektiņi.

 • Dāvās putnu būrīšu izgatavošanas komplektus 12

  Lai sniegtu iespēju mazākajiem ventspilniekiem parūpēties par mazajiem putnu draugiem, Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā ''Fantāzija'' katrai ģimenei dāvās putnu būrīšu sagataves komplektiņus, kā arī būs iespēja vienas mājsaimniecības ietvaros būrīšus izgatavot uz vietas.

 • VeA turpina uzstādīt «gudrās» putnu barotavas 2

  Ventspils Augstskolas (VeA) IT fakultātes darbinieki un studenti ir uzstādījuši jau trešo gudro putnu barotavu. Pateicoties sadarbībai ar Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju, barotava uzstādīta muzeja teritorijā, un par to aizgādību uzņēmās Ventspils 1. pamatskolas skolēni.

 • Vārvē ierodas pirmais stārķis 9

  Jau pāris nedēļas Latvijā manīti pirmie pavasara vēstneši, atlidojuši gulbji, kaut kur jau uzplaukušas pirmās sniegpulkstenītes. 13. martā Vārves pagastā manīts pirmais šopavasar atlidojušais stārķis. Ceļa malā esošās ligzdas vēl ir tukšas un šis svētelis varēs izvēlēties sev labāko ligzdošanas vietu.

 • VeA studenti izstrādā īpašu putnu barotavu 12

  Ventspils Augstskolas (VeA) Inženierzinātņu laboratorijas darbinieki un IT fakultātes studenti ir noslēguši darbu pie gudrās putnu barotavas, kas ceturtdien, 25. februārī uzstādīta Ventspils 2. pamatskolā.