Lai ierobežotu kaitīgo vides faktoru ietekmi uz cilvēkiem un apkārtējo vidi, Pārventas katlumājas teritorijā, Talsu ielā 69, šopavasar ierīkos autokravu radiācijas detektēšanas sistēmas vārtus.

Šāds lēmums pieņemts, lai turpmāk varētu kontrolēt katlumājai piegādātās kurināmās koksnes, kā arī degšanas procesā iegūto pelnu piesārņojuma līmeni un tā atbilstību Ministru kabineta noteikumu nr. 129 prasībām. Šajā kontekstā no šā gada 1. janvāra piemērotas arī stingrākas radiācijas drošības prasības gan kurināmās koksnes ievedējiem, gan sadedzināšanas iekārtu operatoriem.

Tā kā biokurināmais katlumājai tiek piegādāts ar autotransportu, tad, izmantojot detektēšanas sistēmu, kravas pārbaude tiks veikta vēl pirms tās izbēršanas šķeldas uzglabāšanas laukumā. Tās kravas, kas neatbildīs noteiktajām prasībām, no piegādātāja netiks pieņemtas.

Siltumenerģijas ražošanas procesā, izmantojot šķeldu kaut ar minimāli paaugstinātu jonizējošā starojuma līmeni, radioaktīvā piesārņojuma līmenis būtiski koncentrējas un palielinās tieši pelnos. Tā kā ražošanas procesā iegūtie pelni tiek uzglabāti speciālos slēgtos konteineros, arī pelnu piesārņojuma līmeņa atbilstība normatīvo aktu prasībām tiks pārbaudīta, izmantojot radiācijas kontroles sistēmu.

Stacionāras radiācijas mērīšanas sistēmas izveide pašvaldības SIA Ventspils siltums izmaksās 63 200 eiro + PVN. Iepirkumā par tās piegādi un izbūvi uzvarējis SIA Dozimetrs piedāvājums.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • -1
  Alberts koks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ja jau tik būtisks šis rādītājs, tad kāpēc šādu iekārtu neliek katlu mājā kurā atrodas pilsētā? Vai šo šķeldu un pelnus tad vedīs uz pārventu? Varbūt vispār ārpus pilsētas šo verķi vajadzēja uzstādīt, lai rdioartīvā Latvijas šķelda nenonāk Ventspilī.

 • -4
  Justinete Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Vai pilsētā šo jau neuzstādīja? Šķiet jau agrāk par to lasīju..

 • -3
  Didzis_P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Un kāpēc arī tā nevarētu būt, ka visas kravas tiek pārbaudītas vienuviet? Varbūt tā arī ir domāts.

 • 0
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  man uzradās jautājums-vai kaut kas tīrs, nesabojāts mums ir? pat pašvaldiba ir degradēta un gatava mūsu pilsētu vadīt no cietuma norādēm...

 • -2
  Arnis Junge Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kā jums Talsos? Kaut kas tāds tiek darīts?

 • 0
  Alberts koks Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  > Didzis_P
  Kas domāts - no rakstītā var saprast ka runa ir par Pārventas katlumāju.
  Pilsētas katlumājā, re, Justīne zina rakstīt ka ar esot, kaut atsauce ir uz šā gada 1.janvāra noteikumiem. Varbūt tiks kāds skaidrojums dots papildus :)

 • -2
  Justinete Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Albert, Jums lasīt jāpamācās, es jautāju vai pilsētā šo jau neuzstādīja, jo atceros, ka agrāk jau ko līdzīgu lasīju! Nevajag te pārvērst manis teikto!

 • -1
  Alberts koks Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  > Ventspils siltumam
  Kāds ir max. bekerelu daudzums ar kādu šķeldu pieņems Ventspilī? Un ko darīs ar pelniem kuros uzrādīs paaugstinātu radiācijas daudzumu?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: