Paplašinot centralizētās siltumapgādes pakalpojuma pieejamību pilsētas iedzīvotājiem, pašvaldības SIA Ventspils siltums, piesaistot gan Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, gan par uzņēmuma budžeta līdzekļiem Vasarnīcu ielas rajonā būvē jaunas siltumtrases.

Īstenojot projektu Centralizētu siltumtīklu būvniecība Ventspils pilsētā, šobrīd ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu jauni siltumtīkli tiek būvēti Vasarnīcu ielas posmā no Jūras ielas līdz Reņģu ielai. Šai siltumtrasei, ko būvē SIA WESEMANN, plānots pieslēgt četrus objektus Līvu un Vasarnīcu ielā. Kopējais plānotais siltumtrases garums ar atzariem būs vairāk nekā 560 metri. Siltumtrases būvniecības kopējās plānotās izmaksas ir turpat 160 580 eiro, bet būvuzraudzības pakalpojums, ko nodrošina SIA Geo Consultants, izmaksās 7 986 eiro. Būvdarbus šajā objektā plānots pabeigt līdz nākamā gada 22. janvārim.

Paralēli šiem būvdarbiem jauna siltumtrase par uzņēmuma Ventspils siltums pašu līdzekļiem tiek būvēta no Dzeņu ielas līdz Vasarnīcu ielai 56. Siltumtrasi par turpat 499 015 eiro būvē SIA Ostas celtnieks un tās kopgarums būs vairāk nekā 1 km. Lai arī galvenokārt siltumtrases būvniecība paredzēta centralizētās siltumapgādes nodrošināšanai Piejūras brīvdabas muzejam un Piejūras kempingam, interesi par siltumtrases būvniecību izrādījuši arī pieci privātmāju īpašnieki, kuri izteikuši vēlmi pieslēgt savu namīpašumu centralizētajai siltumapgādei Atpūtas, Vasarnīcu un Kūrmājas ielās. Šo siltumtīklu būvuzraudzību par 9 559 eiro nodrošina SIA CC3. Plānotais būvdarbu izpildes termiņš ir šā gada 30. oktobris. Jāatzīmē, ka būvdarbi šajā objektā notiek kompleksi ar pašvaldības SIA Ūdeka, kas Vasarnīcu ielas posmā no Parka ielas līdz Riņķa ielai veic ūdensvada tīklu pārbūvi.

Lai arī par uzņēmuma pašu līdzekļiem būvējāmā siltumtrase paredzēta centralizētās siltumapgādes nodrošināšanai Piejūras brīvdabas muzejam un Piejūras kempingam, interesi par siltumtrases būvniecību izrādījuši arī pieci privātmāju īpašnieki šajā rajonā.

Jaunai siltumtrasei, kas tiek būvēta ar ES līdzfinansējumu, plānots pieslēgt četrus objektus Līvu un Vasarnīcu ielā.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: