Pašvaldības SIA Ventspils siltums līdz šā gada 17. maijam izsludinājusi iepirkumu par jaunu centralizētu siltumtīklu būvniecību Vasarnīcu ielā un Līvu ielā, kā arī par būvuzraudzības pakalpojuma nodrošināšanu.

Jaunu siltumtrašu būvniecība Vasarnīcu ielā 9, 14, 20 un Līvu ielā 2 tiks veikta ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, un kopējais izbūvēto siltumtīklu garums būs 562 metri. Paplašinot siltumapgādes pakalpojuma pieejamību Vasarnīcu ielas rajonā, pieslēgties centralizētajam siltumapgādes tīklam būs iespēja ne tikai Piejūras brīvdabas muzejam un Piejūras kempingam, jo uzņēmums Ventspils siltums varēs piedāvāt iespēju nodrošināt ar siltum­enerģiju arī pārējos tuvumā esošos objektus, tostarp dzīvojamās mājas.

Par iespēju pieslēgties centralizētajiem siltumtīkliem īpaši vajadzētu padomāt tiem, kuri uzsākuši mājas remontu vai kuriem ir nepieciešamība atjaunot lokālās apkures sistēmu, kas nereti vien izmaksā līdzvērtīgi kā iekšējās centrālās apkures sistēmas izveidošana. Turklāt centralizētā siltumapgādes sistēma ir daudz ērtāka, jo nav jādomā par kurināmā iegādi un kurināšanu, lai nepārtraukti uzturētu mājoklī komfortam atbilstošu temperatūru.

Vēl viens svarīgs aspekts: uzņēmums Ventspils siltums piedāvā siltumtrasi līdz mājas ievadam izbūvēt par saviem līdzekļiem. Tas nozīmē, ka jaunajiem klientiem ir jāparūpējas tikai par apkures sistēmas ierīkošanu mājas iekšienē.

Ikviens interesents, kurš vēlas uzzināt par iespējām savas dzīvojamās mājas pieslēgšanai pie centralizētās siltumapgādes sistēmas, var interesēties uzņēmuma tehniskajā daļā, kur speciālisti veiks tehniski ekonomiskos aprēķinus konkrētā objekta pievienošanai centralizētās siltumapgādes sistēmai.

Jau ziņots, ka uzņēmums Ventspils siltums jaunu siltumtīklu būvniecību uzsāka jau pagājušajā gadā. Piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu, Ventspilī līdz 2020. gadam kopumā tiks izbūvēti 11 jauni siltumtīklu posmi teju 3 km garumā, kas ir gandrīz 7% no esošo siltumtrašu kopgaruma. Kopējās projekta Centralizētu siltumtīklu būvniecība Ventspils pilsētā, nr. 4.3.1.0/18/A/012, izmaksas ir 1 323 925,91 eiro.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: