Otrdien, 14. maijā, plkst. 12 Piejūras kempingā tiks pacelts starptautiskās ekosertifikācijas sistēmas “Zaļās Atslēgas” karogs. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar “Zaļās Atslēgas” kustību, kā arī aplūkot kempinga teritoriju, iepazīties ar kempinga atpūtas iespēju piedāvājumu un videi draudzīgo saimniekošanu.

Karoga pacelšanas svētkos piedalīsies Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks, pārstāvji no Vides izglītības fonda un PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” pārstāvji, kā arī tiks aicināti ierasties Ventspils pilsētas vispārizglītojošo skolu skolēni, ar kuriem PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” uzņēmumam izveidojusies veiksmīga sadarbība vides izglītības jautājumos.

Ventspils Piejūras kempings 2015. gadā kļuva par pirmo kempingu Latvijā, kas ieguvis ekosertifikācijas sistēmas augsto novērtējumu, gūstot starptautisku apliecinājumu ilgtspējīgai attīstībai vides jomā.

“Zaļā Atslēga” ekosertifikācijas sistēmas mērķis ir samazināt negatīvo tūrisma ietekmi uz vidi un veicināt vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā. Lai iegūtu “Zaļās Atslēgas” sertifikātu, Piejūras kempingam jānodrošina atbilstība vairāk kā 70 kritērijiem divpadsmit kritēriju grupās.

“Zaļā Atslēga” rīcības plāns un vides politika paredz, ka, saimniekojot videi draudzīgi, kempinga teritorijā tiek lietota energoefektīva sadzīves tehnika un apgaismojums, teritorijā atrodas atkritumu šķirošanas konteineri stiklam, PET pudelēm, plastmasas izstrādājumiem un sadzīves ķīmijas iepakojumiem. Ūdens patēriņa samazināšanai servisa ēkā tiek lietoti izlietnes un dušas ūdens dozatori. Netiek aizmirsta arī personāla un klientu izglītošana par vides un ilgtspējīgas attīstības aspektiem.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: