Bijušo Ventspils mūzikas vidusskolas ēku renovācijas izmaksas varētu būt 7,2 miljoni eiro, liecina VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) veiktie aprēķini.

Ja ēkām tiktu piešķirts kultūras pieminekļa statuss, šiem darbiem un tālākai to attīstībai būtu iespējams piesaistīt Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļus vai ārvalstu investīcijas, atzīmēja VNĪ pārstāvji.

VNĪ skaidroja, ka abas ēkas, kas atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Ventspils pilsētas vēsturiskais centrs" un valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa "Ventspils senpilsēta" teritorijā, ir sliktā tehniskā stāvoklī un tām ir nepieciešama pilna renovācija. Sliktā tehniskā stāvokļa dēļ kopš 2014. gadā tās netiek ekspluatētas. Abu ēku turpmākais liktenis ir atkarīgs no valsts noteiktām prioritātēm un iespējām iegūt restaurācijai nepieciešamo finansējumu.

Tiesa, patlaban ēku turpmākā attīstība ir neskaidra, norādīja VNĪ. Atbilstoši Ministru kabineta (MK) rīkojumam par valsts nekustamo īpašumu pārdošanu, abas ēkas ir iekļautas atsavināmo ēku sarakstā, taču četras izsoles ir beigušās bez rezultātiem, neviens pretendents nav izrādījis vēlmi ēkas iegādāties.

Tādēļ vienlaikus VNĪ ir veikuši dažādas pagaidu aktivitātes ēku stāvokļa uzlabošanai, kā arī paudusi gatavību četru gadu laikā pēc konceptuāla lēmuma pieņemšanas un finansējuma piešķiršanas ēkas restaurēt. Ņemot vērā šīs attīstības perspektīvas, VNĪ līdz lēmuma pieņemšanai par tālāko rīcību nevirzīs jautājumu par šo ēku atsavināšanu.

Bijušās Ventspils mūzikas vidusskolas ēkas ir tikai divas no kopumā 14 sliktā tehniskā stāvoklī esošajām bijušo skolu ēkām Latvijā, kas ar MK rīkojumu ir nodotas VNĪ pārvaldībā.

Kā vēstīts, valsts iestāžu ēku optimizācijas darbus Ventspilī VNĪ īsteno kopš 2015. gada - energoefektivitātes veicināšanas programmas ietvaros pilsētai tika nodota renovēta ēka Pils ielā 86/88 Latvijas Nacionālā arhīva vajadzībām.

Konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016" valsts iestāžu kategorijā projekts ieguva otro vietu. Savukārt 2016.gada nogalē, sekmīgi pabeidzot sabiedriskās ēkas atjaunošanu Ventspilī, Jūras ielā 34, jaunu, ērtu un mūsdienīgu mājvietu Ventspilī ieguvuši vairāku valsts un speciālo dienestu - Ventspils prokuratūras, Ventspils tiesas zemesgrāmatu nodaļas, Drošības policijas Ventspils reģionālās nodaļas un Valsts zemes dienesta Kurzemes reģionālās nodaļas Ventspils biroja un Valsts valodas centrs - darbinieki. Projekts patlaban iesniegts konkursam "Energoefektīvākā sabiedriskā ēka 2018", kurā tas sacenšas ar citiem Latvijas labākajiem projektiem šajā kategorijā.

Tāpat Ventspilī pašlaik tiek turpināti sagatavošanas darbi nekustamā īpašuma Kuldīgas ielā 2 jeb tā sauktā Gūtšmitu nama pielāgošanai dažādu valsts iestāžu vienotā klientu apkalpošanas centra izveidei un darbinieku izvietošanai darbam piemērotās mūsdienīgās telpās.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Māris 04.06.2018, 14:43:18

  Tā aiziet godība, visu tik cēļu jaunu, kam gan grausti vajadzīgi tagad.

 • 0
  karlito 04.06.2018, 17:11:22

  Ha,ha...pēc kādām kosmiskām tāmēm tiek tāds cipars atrasts...Mēs laikam Sauda Arābijā dzivojam...

 • 0
  Pilsēta 04.06.2018, 19:27:46

  Tā viņš ir. Blakus rakstā lūdzu ziedot naudu, lai cilvēki varētu iziet no mājām.

 • 0
  Krišs Daugulis 04.06.2018, 20:06:21

  mazulis savā smilškastē negrib vecas kūkas

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: